• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    OGMIOS: jak píše ZATAMOKO: černý tečky jsou na něm vždycky. Možná je to odrůdou- tohle je Leicora. Letos jsem vysázela ještě Sluníčko a Krasavici (http://www.stareodrudy.org/ovocne-stromy/rakytn%C3%ADk/33.html), který by měly mít jinou barvu, velikost i sladkost plodů. Uvidíme.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: to na něm bývá, tipuju nějaké "voskové šupiny"
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BLANITCHKA: co jsou ty cerny tecky na tom rakytniku?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLANITCHKA: zajímá mě, za jak dlouho můžu čekat podobnou úrodu :)
    Mám 2leté.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ZATAMOKO: Sázený před 4 lety. Proč?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLANITCHKA: jak starý je ten rakytník?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Miluju podzim ...

    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    OGMIOS: permaculture for dummies and beyond :) info hledej na plukrijp.be nebo brozkeff.net/thesis
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BROZKEFF: a co tam mate zajimavyho, co tam delas? :D
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    ahoj lidi, zdravim zase po case z belgie z plukrijpu. nechcete sem nekdo taky prijet? :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LITTLEPUNKK: aha, ja je mam zadarmo ty sazenicky :D
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    OGMIOS: za 4 roky je budeš moc prodat jako vánoční strömky a za peníze koupit víc sazenic a zasadit už les , třeba ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    pro me kurz co by mel smysl by byl praktickej workshop vytvareni PK zahrady u nekoho na pozemku.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LITTLEPUNKK: ted me nic nenapada jak bych mohl vyuzit 30cm jedlicky nebo 2metrovy treba kdyz vyrostou za par let. co s takovejma malejma stromkama krom toho ze budou nekde vytvaret mikroklima?
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    BLANITCHKA: a to je právě to co nechápu .... :D
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    BLANITCHKA: já jsem se jen ptal jaký máš pocit ze Svobodových kurzů ... a tou prověřeností jeho kurzů o který píšeš si právě nejsem moc jistý i proto že jsem žádney uceleney jeho projekt neviděl a myslím že se ani žádným neprezentuje a vydělávat na načtených informacích nevyzkoušených letitou praxí , samozdřejmě je to na každém , pro mě jsou ikony pk bill mollison třeba který se může prezentovat svou prací a nechat si za to platit ...no nic nebudem po sobě házet blátem:)


    a ano máš pravdu nemám moc vyjasněný postoj k penězům , snažím se je používat co nejmíň a aktuálně vydělávat co nejvíc abych mohl koupit kus půdy ,ale je to jen etapa života , každey nezdědí statek ....

    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    :)

    Jednoho dne navštívil Picasso jistou restauraci. Tam ho samozřejmě ihned poznali. Restauratér si nenechal ujít příležitost a Picassa požádal, aby mu něco namaloval. Ten vzal tužku a během minuty vyšvihl pěkný obrázek s podpisem. „Kolik jsem dlužen?“ zeptal se (spíše ze slušnosti) restauratér. „Deset tisíc,“ odpověděl bez nadechnutí Picasso. „Ale mistře…,“ zalapal po dechu restauratér, „vždyť vám to netrvalo ani minutu.“ Na to se Picasso upřeně zadíval do restauratérových očí a řekl: „Není minuta jako minuta. Za mou dnešní minutou je čtyřicet let každodenního studia, zkoušení a tvorby. Těch deset tisíc není za minutu, ale za obraz.“
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam