• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    DENDROBATA: nehledám univerzální klíč, ale inspiraci a zkoumám možnosti :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LINKOS: no ty naše mrchy vyžíraj zrní i šrot kde na něj přijdou, a nic jsem na nich nezpozoroval.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Když se tu zabrousilo na design zahrady, čím zpevnit ujízdějící svah u příjezdové cesty?
    Pás pro kola vykopu a vysypu kamennou sutí z chalupy a udělám drenáže. Chci ale podél cesty vysadit nějaké jedlé keře.
    Měl by vyhovovat rakytník, ale třeba jsou i další druhy. Nějaké tipy?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: u nas taky slepky nesou furt,ale my je teda celorocne krmime zrnim + pastva + zbytky konskeho zradla a konske bobky :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: ne drubez,ale hygienu.Salmonella je v kazde drubezi, i v te zdrave, akorat v podkritickem mnozstvi :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: jestli se zeseru tak aspon vim ze jsem zanedbal drubez a dobre mi tak :D
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ANABEL_LEE: omlouvám se , dělám spíš do včel :))
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Mně běžci už tak 2 měsíce nenesou, slepice nesou stále, vejce jsou větší, hutnější, s větším žloutkem
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WAMP_ELF: a myslíš, že tomu psovi to dělá dobře při trávení?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: povera to opravdu neni ale klidne se zeser :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    mám typ jak redukovat psí dárečky na dvoře. Přimícháním zrní do psího krmiva se pak psí hovna stanou vyhledávanou delikatesou veškeré hrabavé drůbeže!
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja bych tu salmonelu videl jako poveru :D ono kdyz clovek bude mit chov zamorenej salmonelou tak ji dostane od slepic uplne stejne jako od kachen.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    WAMP_ELF: ano, to pravda, ponevadz jejich skorapka ma vetsi pory nez slepici tudiz tam salmonella snadneji proleze. Takze dodrzovat nejakou hygienu skladovani a hlavne, nejist ta vejce malo tepelne upravena, takze jako michana vejce na panvi spis ne, ale do buchet a jineho zapekani ano.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: u nas slipky nejradsi rozhrabavaji konsky hromady :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ANABEL_LEE: a co ten fakt ze kachni vejce jsou obecně častěji napadený salmonelou?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: hele ja teda nevim s tim hrabanim. ja mam kolem 30 slepic a 10 kachen na asi 300m2 a vyhrabano maj jen kolem kurniku a prilehlejch krovisek a zbytek je zarostlej travou. nejhorsi je to v zime kdy trava nedorusta. pak to doroste a trava je pekna.
    jinak boruvkama je nedokrmuju. to si jen kvocna kdyz byla mimo s kuratama prilepsovala. ale stejne ten ker ma asi 2 metry na vejsku tak vozobala jen trochu od spodu. ja ale spis byl zvedavej jakou kdo tu ma zkusenost protoze jedly les se slepicema je jeden z konceptu permakultury kde by se slepice mely zivit s minimalnim prikrmovanim tak jen jsem zvedavej jestli nekomu jedej nejaky ovoce protoze u me moc ne. nejlepsi je pro ne spis hovno s cervikama :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    decka, snusku maji vcely, ptaci maji snasku...jinak o bezcich jsem taky slysela ze dobre nesou a jeste jsou ta vejce prima na snih a piskoty, pac jsou vyborne slehatelna :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: bezce mam, s tou snaskou to zas neni kdovi jaky. maj v podstate jednu hlavni sezonu koncem zimy a na jare kdy vyprdnou docela dost vajicek ale spis v tom prvnim roce pak uz to neni tak slavny. dalsi vedlejsi snaskovou sezonu maj kousek v lete a pak na podzim, ale to uz neni tolik vajicek. vajicka jsou vetsi a maj vyraznejsi vajickovou chut. no proste nejlip vyzkouset :)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    LINKOS: běžci byly původně chovaný a šlechtěný provysokou snůžku vajec ...jeden známý -chovatel mi ,ale říkal že teď jak to každey nechává křížit pátý přes devátý že už to tak dobrý není ,ale prapůvodně se chovali kvůli vysoký snůžce...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI: Ono stejně každý design je unikátní, záleží na místních podmínkách, univerzální klíč neexistuje ...)
    http://www.permacultureproject.com/design-portfolio
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam