• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ANABEL_LEE: Ale ve školách se to učí. Pojmy jako zhutnění podorničí nebo eroze..
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ANABEL_LEE: no ted uz jsou to vsechno legie Babise...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KLATIC: to samy u nas delaji mistni jezedaci, muselijet hnojit louku zrovna kdyz bylo brutalne mokro, takze v krasne louce jsou pravidelne pulmetru hluboke ryhy od traktoru... blbe je, ze komunisti dost prerusili ten vztah k pude a spoustu pracovniku ani nenapadne, ze by meli planovat takove prace v souvislosti s pocasim.. ted je tady totalni sucho, kdyby hnojili ted, houby by se stalo... :(
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KLATIC: jo, to si přesně myslím. Tak já si zopakuju generační kolečko (s kolečkem) v Berounce s citem a potichu :))
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DARJEEL: ano presne...tahali ty klady v tydnu kdyz bylo uplne nejvic naprseno z celyho roku...takze na kole uz se tam clovek opravdu neprojede a matky si misto kocarku musi vzit vak... a ze by se to aspon nejak potom snazili zarovnat to ne..nechali tam i veskerej bordel okolo...jen odtahli ty nejkrasnejsi stromy...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KLATIC: lesáci jsou největší spoušť lesů, to tak bylo vždycky... u nás taky některý cesty najednou koryta od pneumatik, totálně rozesraný cesty, protože museli vozit dříví za mokra a jet desetkrát že...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KAIRRA: Jakmile si jednou zacnes s uradama tak uz se jich nezbavis.... pokud by tu mel clovek dodrzovat veskere vyhlasky, narizeni, smernice, normy (ktere neznaji ani ti urednici) tak nemuze skoro ani dychat... takze s rozumem, nedestruktivne a priroda se stim v klidu vyrovna...

    Ja kdyz naopak vidim co provadeji lesaci v CHKO Kokorinsko zrejme zcela oficialne (absolutni mesicni krajina a cesty zniceny metrovejma dirama plnejma bahna), tak bych na ne nejradsi poslal hejno obzvlste nasranejch divocaku...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    proste kdyz se to neprezene tak plati stare zlate: co oci nevidi, to srdce neboli.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAIRRA: nezapomeňte na Správy CHKO, ČSOP...
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    no a s těmi vodními toky je to jak? googlím jak zuřivá, ale je v tom zmatek - voda sama je státu, koryto vodního toku může být státní, obecní nebo soukromé a ještě v tom figuruje správce vodního toku, nejčastěji obec, ale někdy i firma.. a koho se teda (v případě že mi to za to stojí..) mám ptát, to z toho není jasné. Zase kvůli pár placákům na sebe upozornit a běhat od čerta k ďáblu, na to se můžu vykašlat :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    DARJEEL: naše starostka - která nemá problém se při volnočasové aktivitě na veřejnosti prezentovat tričkem "Mám debilní kecy, a nestydím se za to", že ,D - by nejspíš řekla "hlavně to nikomu nebudem řikat, jo?", aby s tim neměla nějaký "papírování"... podobně jak s tou břízou.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    si říkám, že třeba u nás bych se zeptal starostky, ta řekne něco jako "myslíte, že to bude někomu vadit?" a jedu s vozejkem... je fakt, že možná lepší, než si nechat dovézt tatrovku z lomu :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: a me nekdo rikal jak si jeho znamej sbiral kameny na svym pozemku a nasbiral jich hodne protoze snad z toho chtel neco stavet a prisli na nej z uradu a zacli delat problemy ze to je nelegalni tezba. takze asi zalezi na konkretnim pripadu a miste a komu to muze vadit.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Ad šutry .. JJ, rukama moc škody nadělat nejde a toto nikdo asi řešit nebude :)) jinak se na to vztahuje nějaky zákon o těžbě, a třeba znám chlapíka který v štípal kámen v jeho "lese" čili měl tam takový lom ale zatrhli mu to pod pokutou, no jo ale ten na to měl jakési bagry a tak .. Přijet si s vozíkem k řece a nasbírat valouny (třeba ve Váhu) už prej tak není jenom tak
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: tak potok bývá většinou státní... nebo aspoň u nás. A tam u vás to stejný jak u nás, šutrů plný kopce, pochybuju, že by to tam někdo řešil. Když tam, jak píše Zrnko, člověk nenajede s bagrem..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to excite:když už tam bude to standartní pogumovaný pletivo tak to udělejte klasicky jinak to pletivo nevypnete, pak k němu přidejte oplocenku kterou zahrabete,je pozinkovaná a vydrží věky,myslím ,že se dělá i metrová možná i menší bo si ju rozpulíte ,do svahu nad to použijte haťovaní
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    muj nazor komu ty šutry patří je takové,že ten potok patří nám všem i ty šutry,svoboda je tolerance a zodpovědnost-nepsaný zákon svědomí a anarchismu,takže když to uděláte tak jako když srnky serou,tak to bude košer,nemužete tam přijet z bagrem,to je nezodpovědný a nedá se to tolerovat,stejně se dřevem v lese,bylinkama,s ohněm apod,jenže lidi jsou hovada tak tu máme zákony
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DARJEEL: přesný znění litery zákona neznám ani se mi dohledávat nechce, ale mám za to, že ten kámen patří majiteli pozemku na kterém ten kámen leží (stejně jako je majitelem dřeva ten, kdo vlastní pozemek na kterém vyrostl les...), filosoficky si syslení pěkných kamenů na vlastní pozemek můžeme odůvodnit jak chceme, ale kdyby to chtěl pak původní majitel nějak řešit, tak si myslím, že zákon a právo bude na jeho straně...


    FRUTAA1: řízky bohužel nemám, zkušenosti s pěstování jsem tady už v minulosti myslím psal, ale v krátkosti shrnu ještě jednou: 2 rostlinky jsem zasadil na jaře do připravené jámy (cca 50x50x50) vysypané směsí kompostu, hlíny a trochy králičího hnoje při dně, první rok přírustky asi 10-12cm, zimu to přežilo pod sněhem v pohodě (pěstoval jsem na Vysočině v 690mnm), jaro přišlo další rok brzy a za duben a kousek května obě rostlinky poporostly zase o 10-15cm, ale pak kolem zmrzlých přišli mrazíky a obě rostlinky nalitý mízou spálili..., tzn. v zimě -15°C pod sněhem přežije, ale v květnu -2°C nalitá mízou ne...
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    nemáte někdo prosím řízek Klanoprašky čínské (Schizandra chinensis) - stačil by jeden dva kousky, díky! samozřejmě zkušenosti s pěstováním vítám :-) nebo je prý dobré / lepší kousek odkopnout...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: jj, takovej kamen se docela tezko vypari z povrchu Zeme.)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam