• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    já například pořád nenaplánoval a nezařídil ten medvědí česnek, takže mám zase smolíček pacholíček, tak snad příští rok na jaře bude (když pro to letos na podzim něco udělám :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAREN: no jako levný to není a bůhví, jestli je to skutečně rajče divoké, ale když se tady nenajde zachránce, co Excite a Petaw pomůže, tak jsem jim to nabídl jako poslední záchranu (protože asi pořád lepší něco než nic a příště budou lépe plánovat :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: ,D v nasich svazich i svazech je to vsechno komplikovanejsi;)

    PETAW: kdybys nesehnala, stale mam zbytek asi 2 roky starych seminek (nedavala jsem ti naky loni? jak ti sly?) - letos jsem zkusila semena zlutejch ze stejny doby a vyklicily hned jak pominuty... cerveny jsem si brala letos tady od Da_niely [oproti tem ostrilenejm zlutejm, vyskolenejm Vysocinou jsou zdrzenlivejsi.))]. kazdopadne medvedi cesnek bych moc rada dalsi, zatim jsem si nezvladla dojit pro dalsi do lesa a ten tvuj z lonska mi po zahradce krasne rasi.)

    MRNOUS: seminko za petikacku - reknete wow! ^o^
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE:
    PETAW:

    kdyžtak zkuste zde:
    rajčata semena - osivo rajčat - Osiva-semena.cz
    http://www.osiva-semena.cz/130-rajcata-
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PETAW: přidávám se, taky bych nějaké rád sehnal..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: jo neni svah jako svaz...kurnik ja si tu rikal uz predtim proc u vas ve svazu nemuzete pouzivat kosu..co to kurna je za svaz a ted mi to doslo s touhle novou vetou :D
    PETAW
    PETAW --- ---
    Prosim prosim, nemate niekto naviac seminka divoke rajce cervene? Do gengelu neskoro, buduci rok si musim dat poznamku do mobilu do uzavierky. Na vymenu mozem poskytnut medvedi cesnek alebo maximalne snezenky, bledule, zatila tu nic ine nerastie
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: jo, kosa je fajn, ale jak rikam (a viz napr. KAREN + KAREN), v nasich svazich to na spouste mistech nema sanci, no a se srpem takovy plochy nedam - i kdyz se s nim ohanim rada a docela dost.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nejlepší vyžínač je srp a nejlepší herbicid motyka,pánbůh pozdrav
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kup si stihl a té hvězdě se říká nůž,ale kosa je kosa,stejně jako břitvu to nic nepřekoná a ještě tě to naučí,
    a to jsem se s tím krámem motorovým nadřel tak ,že když jsem cítil ten smrad tak se mi chtělo blit,to samý motorovka

    fs 130 pokud to máš na lechtání,ostaní je passé
    fs 240,fs 260 pokud to má udělat kus práce, tak určitě by měl mít nejmín 1,5 kw nejlíp tak 2 kw( hoby řada )
    FS 310 až 410 pokud to má udělat kus práce spolehlivě ,to bych doporučil aby jste se nezbláznili, profi řadu do 2 kw,jinak silnější už jen do lesa na celé den FS 410 a výš,už víš?

    rybízy v pohodě vraž do země,nejlíp ten řez natřít stabilizátorem/koupíš to nebo si to udělej z vrby) a nechat na tom ve vodě udělat aspoň začínající kořínky,to nemusíš zimovat normalně to ted nařež ,stabilizaátor a do vázy v teple

    bordel ...šak jako děcko jsem u babky na vesnici neviděl nikdy popeláře ani popelnici,sypalo se to kam se dalo,babka do zbůraniska-pila po sudet.němcích,oblíbené byli opuštěné lomy a dobyvky,vlastně někde za dědinu,na stránce kontaminace.cz jsou tyhle díla zvětšiny zaznamenaný,já mám na zahradě nějaké spalovací motor co sním nejde pohnout, okolo se na různých káblech nacházejí pozustatky ruzných automobilů,který lezou ze nebo do země,přidavnou nadrž k letadlu někdo šlohnul,dál jsou tam nesmyslný kopy železobetonu a vápna,a v pytlích co rozežral čas superhlina(?) s kokosovým vláknem...
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: my jinak mivame takovy paradicky jako pneumatiky, pet flasky ci skleneny flasky, ruzny tuhy igelity umne zabudovany do terenu, kolem pivonek, rybizu atakdaale - tehda to tam u nas zrejme bylo povazovano za pokrocily hyperfunkcni materialy ci co; halt jsme to "zdedili" po vojacich...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: jo to je to dedictvi po predchudcich :D ja treba vykopal na zahrade nekolikakilovou hroudu skla :D
    no a u slepic porad sbiram kousky ruznyho skla jak to postupne vyhrabavaj. ale uz toho je podstatne min :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: jj, zelezny tyce z jakyhosi pohrbenyho betonu u nas taky potkavame - fakt super si na to stoupnout ;/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    WAMP_ELF: jo to je pekne blby s hvezdou najit v trave zelezobetonovej sloupek. ja nachazel zabodnuty zelezny tyce..moc fajn prace na zahrade :D
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KAREN: mám stihl FS 40 což je takový lepší prdítko co jsem pořídil na práci na pozemku kde se válely starý železobetonový sloupky, dráty a podobnej bordel- všechno zarostlý žejo, takže tam se osvědčil. Nikdy jsem s ním neměl žádnej problém ale nikdy už bych nekoupil nic podobnýho na co nejde nasadit hvězda nebo pila.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: tady to pojednali docela polopaticky

    Video — Polopatě — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10658625776-polopate/215562220400005/video/385804

    Video — Polopatě — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10658625776-polopate/215562220400005/video/385812
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: a co jste teda nakonec koupili a za kolik? osvedcilo se to? jak jsem psala, staci mi tzv. vyzinac, nepotrebuju krovinak.


    kdybyste meli tipy na parametry, od kterejch to ma smysl a tak, budu moc rada - klidne do posty, diik.
    NYA
    NYA --- ---
    nemáte nějaká doporučení k řízkování? na podzim jsem zkusmo schovala zaštípnuté větve z rybízu a přes zimu v písku hezky vydržely a začínají mi pučet, tak už je dám do země. vyguglila jsem tento článek http://www.ovoce-licka.cz/rybiz-pestovani-sazeni-rez-strihani-mnozeni/ , mi přijde dobrý.
    NYA
    NYA --- ---
    OGMIOS: taky dávám mulč až později, na jaře pršívá (snad bude i letos) tak nechávám vodu vsaknout rovnou do země.
    jinak při mulčování se držím toho, jak to vypadá v přírodě - pilinama a dřevěným odpadem mulčuju kolem vysazovaných stromů a záhony slamou nebo vypletýma bylinama ..

    KAREN: my jsme při kupování křoviňáku nejdřív šetřili, ale když se ty opravy při neuznanejch reklamacích začly prodražovat a ten krám stejně nefungoval, tak jsme se složili a pořídili co dávalo smysl. tak doporučuju radši zainvestovat, ono se to vyplatí a líp se s tím pracuje. podívej se jestli nenajdeš nějakou Hondu, dělá čtyřtaktní motory a ty mají nižší vibrace
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KAREN: nebo ho kup a sdílej ty, za nějakou přijatelnou cenu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam