• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    porek ne,to je to samí jak cibule,

    na foto je rozdíl mezi mořenou sadbou(Rusák a Bjetin) vpravo a nemořenou sadbou vlevo(česneky ze semen a a osvědčené od kamoša plus česnek z francie)

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Obecně.. pórek a česneky jsou v druhé trati, pokud máš vyhnojeno a jakože jo tak určitě napřed plodovou zeleninu nebo košťáloviny, i ty dýně .. jakože tomu pórku se asi nic nestane, ale je to kvůli skladovatelnosti atp ..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    mam udelanej zahonek s jahodama, je to z 5letyho konskyho hnoje s trochou hliny..asi tak 98% hnoje a 2% hliny. premejslel jsem mezi to zasadit nejakou cibulovinu nebo cesnekovinu..jenze to je asi uplne spatnej zaklad na tohle..tak mi tak nejak zbejva porek ale nejsem si jistej jestli i ten by v necem takovymhle rostl. nekdo nejakou zkusenost co by mi rekla jestli to je vylozene plejtvani porkovou sadbou nebo to stoji za pokus?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    31.3 a 31.4 měsíc rozdíl



    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    my jsme taky kotliky umyvali preslicko ,ale je to jaksi nepřenosný
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: my jsme na tabore myli kotliky preslickama, taky obsahuji saponiny, a docela to fungovalo, ony ty cele rostliny funguji zaroven jako takova eko-dratenka :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: a zkousels?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: no prosim tě?
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    PETEKKA: letos zkouším poprvé :-) jsem na to zvědavý. Ale u nás v BZ na Suchdole je mají ve skleníku.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA: jednou jsem to zkousela, ale vysledek nevalny, a to jsem je mela ve skleniku... jsou to takove bodlaky no :) ale mela jsem jen par sazenic
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mohlo by vás zajímat..,má tam víc dobrých praktických zkušeností...

    100% přírodní prostředek na mytí nádobí. Zadarmo.
    http://www.paukertova.cz/...ku=100-prirodni-prostredek-na-myti-nadobi-zadarmo&cisloclanku=2009090001
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: to by me taky zajimalo, zkusmo jsem vzal seminka.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    máte zkušenosti s pěstováním artyčoků? .
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ANABEL_LEE: Uáááááá :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: tak nasadit mravkolvy .)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    že je potkám v domě ,to je mi šumák,dokonce byli ve včelím vosku z loňska,ale děsím se toho co provedou na zahradě,no je jim dobře asi tak pět metru od domu mám pět lesních mravení,ty malý mrchy jsou naprosto všude,jihozápadní strana obce je pro ně příznivá,kousek les..,no nevím jestli mě nesežerou
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja je mam vsechny v baraku tak venku v klidu :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    mě mravenci jeden rok ožrali všechny zrající jahody, nic moc, mít jich plný záhon..
    KAREN
    KAREN --- ---
    takové to domácí mravenčení... .)) nám lezou všude možně, bydlej všude po svazích, vykouknou, když udělám řádek a sázím hrách - zatím to ale nebyl problém a příbytek taky nijak nezamořili.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: a asi i dobry chemicky signaly ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam