• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Mně taky připadá skoro zbytečný ty dýně předpěstovávat. Transfer ven je pro ně skoro vždycky takovej šok, že se zaseknou. Zastávám přímý výsev, nevěš hlavu, Kocoure ;-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: ja to vzdycky davala do kvetinacku s hlinou a bez problemu - ted proste vemu semena a vyseju je rovnou do zahonu. jinak na moravaku jsem minulej tyden trhovkyni s nakejma sazenicema hokaido zahlidla...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: ja jsem si dal pred mesicem naklicit semena Hokkaida a akorat to nabobtnalo a zplesnivelo...par jsem jich zkusil dat rovnou do hliny a zatim taky nic, snad sezenu nejaky sazenice v brne na trhu, jinak jsem letos bez dyni


    Vam ostatnim Hokkaido klici dobre? Loni mi to klicilo bez problem a letos nic...kde he chyba?
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETAW: a semena mas? ja teprv vysejvam - posledni lonskej vysazenej predpest skoncil ve vetru a desti na maderu, tak jsme dali semena a valilo to uplne v klidu. muzu pripadne dodat nejakou domaci dyni ze sklepa;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PETEKKA: v okamžiku kdy začne strašlivě smrdět, je zralá ...


    ANAT0MI: Nechat spásat - ovce a kozy ji žerou vcelku ochotně. Případadně na začátku zimy posekat, spálit, vyhrabat oddenky (jsou léčivé, užívá je tradiční čínská medicína), půdu přeorat a nebo teda zatraceně hluboko překopat. A pro jistotu ještě jednou hodně hluboko překopat/rozorat na jaře. Množí se vegetativně, takže pokud se seká ve vegetační období, tak se jen rozmnožuje. Ale je jedlá a vcelku i zdravá.

    http://zkvaseno.blogspot.com/2015/05/kridlatka-japonskasachalinska-i-ceska.html

    Hu Zhang - TCM Wiki
    http://www.tcmwiki.com/wiki/hu-zhang
    PETAW
    PETAW --- ---
    Prosim prosim, nemate niekto v Brne alebo Bilovicich navic priesady dyne (hokkaido, maslovka) a pripadne rajcata? Mozem zatial ponuknut akurat ten medvedi cesnak a medovku, co si tu rastie nadivoko, alebo lesne jahodky??
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FUNTL: vejmrda! prima pojmenovani .)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    Rettigová o nějakých předpřípravách šneků mlčí. Zde recept Šneci s křenem čili vejmrdou:
    Uvařejí se šneci v slané vodě, dá se do omáčníčku strouhaného křenu, naleje se naň vinného octa, a kdo chce, může kousek cukru do něho dát, šneci se pak vysypou na mísu, přikrejou se servítem a dají se s tím křenem na stůl.

    Další dva šnekovité recepty jsou v podobném duchu. Přičemž třeba o přípravě raků na vaření se celkem rozepisuje, tak bych soudila, že se šnekama se prostě nepárala.
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    DENDROBATA: slimák španělského ani jiného původu :-] se nedostane přes ostrou hranu plechu nebo podobného materiálu, kterým by teda musel být obehnaný celý záhon (půjde líp u vyvýšených krabicových -- něco jako úzký pás ostrého plechu připevněný ke stávajícímu okraji / obrubníku, aby to nestálo majlant), řekl bych; nakolik taková věc patří do PK, nevím, ale jak oni jsou měkcí, tak si takovou věc přelézt nelajznou, co pozoruju
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: A namíchat to mezi sušené švestky jo :))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: nasolit a povesit na pude a ususit ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Teď už jenom vymyslet recept na ty španělské :) nemyslím prohnané přes kachnu ... )))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: tak vylezt v papucach na zahradu a parkrat se ohnout a mit obed je snad cilem permakultury ne? :D ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: šak to nejez, víc zbyde :-P
    Mně jenom baví, že prostě vylezu v papučách na zahradu, párkrát se ohnu dolů a mám oběd :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: ci na salatovem luzku - jen co je z nej vypakuju .)))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: nj asi jo ;) nasla jsem tohle, a na teto farme nemaji Helix Pomatia ale nakeho jineho sneka, ha! avsak Rettigova zcela jiste varila nase sneky
    Preparing British garden snails - Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=-ju7_ZORsZw
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ANAT0MI: Kdybys náhodouna tokovej trik narazila, ochránci přírody ti s ním utrhnou ruce a dostaneš z fleku nobelovku...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: nebo takovej koperkovej sosik :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: ja si myslim ze to nasi nejak moc zvlast nerpali ani tak..rano sli na sneky a k obedu byli.
    jinak ja se o snecich bavil ted nedavno se znamym v polsku a rikal mi ze tam byl pripad ze 2 typci zkouseli snist syrovy sneky a pak skoncili na jipce kvuli parazitum v mozku a ze doktori jim rekli ze to je z tech sneku. takze jen tak. ja bych je radsi poradne uvaril :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: pry jo - ten "zvanec" mi spis prisel vystiznej pro tuhle zvejkavou stranu.)) ja to nezkousela, ani kdyz to lezelo na stole v nejaky parizsky restauraci, ale jednou bysme mohli ty lokalni sezonni zdroje otestovat - s prelivem z brslice a koprivy to jiste bude delikatesa ,DD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam