• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MORPED
    MORPED --- ---
    ZRNKO:
    DENDROBATA:
    diky!
    Jo otrhali jsme,plody tam jsou. Ja jsem si rikala,ze traba ten strom k nam na zahraud proste neptari,ze patri treba nekde do Itosky,tak jestli se mam s tim trapit?!
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    občas tu kadeřavost otrhejte apod.,ono je to houbový onemocnění tak to ty mladý listy chytnou znouvu když je vlhko a teplo,není to pak tak strašný,z mých letošních roubů asi nic-vymrzly ,ryngla na myrabelku(klasika),jak si štěpovala?
    MORPED
    MORPED --- ---
    DENDROBATA: mozu se zepata cim si to prihnojil a co ten kren,amme taky vysazenou broskev,minuly rok i letos kaderavost jako rpase,letos to dokonce babicka postrikala. Vypadalo to,ze to bude dobre a je to v pr....,tak uvazuju,co s tim,nechci to strikat jak blba.
    VEVER
    VEVER --- ---
    DENDROBATA: No, na tu meruňku :) Koukám, že můj přednášející na Základech zahradnictví byl zbytečně opatrný :)
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Za vyrejpnutí a odnos, případně výměnu za jinou zeleň, nabízím už docela vzrostlá rajčátka, cca 15-20ks. Praha - Bohnice.
    (ve skleníku se nějak přemnožily, na odnos budou nutné vlastní květináče. Velikost cca už 30-40cm)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VEVER: A na co bys je chtěla roubovat? Dělá to tak i Radim ze Starých odrůd takže cajk. Nabízí se ještě meruňkový semenáč... A jak mi zbyly rouby tak jsem zkusil jabloň "Topaz" na hloh jednosemený tak to jsem zvědavý ale raší .. Hotovej Mičurin :)

    Pěstuje někdo z Vás broskve? Zkouším zda to má vůbec bez postřiků smysl dělat. Přikládám foto, první listy sežehla kadeřavost, ale vyrašily nové které již příznaky nemají, horší je že jsou fleky i na letorostech ale plodí bohatě, semenáč .. tak jsem ji trošku přihnojil a jak bude chvíle zkusím obsadit křenem jak se doporučuje ...
    VEVER
    VEVER --- ---
    DENDROBATA: Hm...meruňky jde roubovat na myrobalán? A chytá se to nějak rozumně? Taky máme na chalupě za plotem nějaké :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ZRNKO: ten borec z prvního dokumentu je Pepa z tabuláku za 20 let :-))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KOCOURR: Tak zkus očkovat..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DACUBE: Jasně, čau :) Prej má u vás hotový harém ..
    KOCOURR: Rouby jsem měl od souseda ovocnáře, 10 odrůd jabloní ! Meruňky jsem posbíral kde se dalo, dokonce i na nyxu :) Ty sem pak rouboval po zahradě i za plotem na myrobalány.
    Jo rouby se odebírají za bezmrazých zimních dnů třeba v tom únoru, nesmí být narašené. A měly by být ze zdravých stromů. Roubování samo je potom trošku o zručnosti, potřebuješ ostrý nožík, štěpařský vosk a pásku a něco si o tom přečíst.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    DENDROBATA: neodvážel jsem si od tebe v úterý kačera?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: nádhera...kdy bereš rouby? potřebuju si naroubovat třešně kvůli lepšímu opylení, ale asi budu muset počkat do zimy, jsem se dočet, že by se rouby měly brát ideálně v zimě, když je lehce nad nulou a roubovat někdy z jara před vyrašením..? ale co se roubování týče, tak jsem ještě panic, příští rok to hodlám napravit :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Začalo se líhnout druhé hnízdo běžců, začínám tu mít pěknej frmol ... Roubovací pokusy z dubna vypadají velmi slibně, všechno raší jak o život. smrkový sirup zhotoven na dva způsoby, dneska ještě sklizeno několik posledních chřestů a pomály začnu chystat větší výběh pro bežce kolem záhonu, slimáci začali dorůstat konzumní velikosti ..) Hejno slepic (vlašky nakřížené) u známých .. nocující na bezu, přitom kurník mají A++ .. ale vybraly si .. kuřátka potom přivádi z lesa, hnízdí na divoko .. psů mají teď 3 + 6 štěnat



    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    k tomu lun.kal.

    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co je to btw? těmhle srandám nerozumím ikdyž jsem v 90 letech dost programoval
    ženská by mě nevyměnila,je do mě blázen,ta předchozí už lituje že mě vyměnila,a vůbec to bys musela probrat s nima,jak já to mám hodnotit,ona je na zemi a já jsem povětroň

    máme starou chalupo v sudetech,hospodařím a dělám devět řemesel,mám 17 let starý auto a hromadu nářadí pro zedníka obkladače dlaždiče malíře vodaře zamečníka strojního i konstrukčního, svářeče -svařím i litinu tesaře truhláře podlaháře zahradníka včelaře opraváře kde čeho od kombajnu po počítač a já nevím co bůhví ještě,dělal jsem v cizině v holandsku 3 roky v loděnicích,ve švédsku,no když je potřeba 20 000 tak jdu a vydělám je za 14 dní ale jinak na to seru, když jsem nadřené doma pak sedím v lese na pařezu óm

    jako anarchista neplatím nic-vlastrně odpady který nevytvářím zdaleka tak jak ostatní,jsem na pracáku a bydliště mám na úřadě ,doktora dělám sám sobě i ostatním

    kdybych byl sám tak sedím na pařezu a z lesa se nehnu,a jím med ve vlněným svetru jak král ve středověku

    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZRNKO: jo a btw... soběstačnost... seš schopnej uživit rodinu? Ženu, děcka... ženská je spokojená s tím jak to máš? On když je člověk sám, tak se mu jinak žije a s jinejma potřebama...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kdo se směje naposled většinou nic nepochopil....

    to kairra:dík...,3 děti super ,to je to nejcennější co lidi mají ,děti

    samozřejmě jde o vnitřní vhled a o to se zapojit,někomu nepomuže nic,někomu kniha,někomu kurz,je to v podstatě jedno co

    to kocour:důležitá je snaha ne cíl---"cesta je cíl a cíl je cesta"
    psychedelii tu nemíním řešit,to je z jinýho soudku ikdyž mám bohaté zkušenosti,ale i ta sama o sobě oči a srdce neotevře ...

    taky tu máme speciální burany,říkám jim Tupouni



    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KOCOURR: já už jsem tu nadizajnovanou přírodu taky párkrát viděla, neboj ;) ale trochu jsem to nadšení, že tímhle způsobem uvidí i ten kdo nechce, musela časem zrevidovat.. kdo nechce, uvidí nejspíš až po smrti..
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    tak jsem si říkal že bych taky něco napsal k tý problematice kurzů a "etiky" ale když čtu co tu mezitím vzniklo tak už jen ...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: u nas tonda, bejvalej cinovnik jzd, hlasi, ze "to bych byl blbej, kdybych sel s tou lahvi do plastu" - kontejnery ma asi 100 m od domku a pry to rve do kachlaku. sestimsmir......

    vsak prijedem moc radi, jsem na to vase kralovstvi moc zvedava - neco domluvime.))
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAIRRA: hele když už narážíš na ty tripy do pití, tak o víkendu jsem podobnou psychedelickou seanci v přírodě absolvoval a rozhodně to rozšíří obzory ;) akorát jsem pak byl zklamanej z mého téměř 20-ti letého úsilí na vlastním pozemku, protože jsem pochopil, že tak krásně jako příroda sama to nikdy udělat nemůžu...prostě když se člověk vrátí z procházky z místa, kde je příroda poněchána svému osudu více než půl stolení (CHKO 1, správně by tam člověk bez povolení neměl ani chodit) a pak ten přírodně přírodní dizajn porovná s plody své práce, tak zjistí, že se kráse a rozmanitosti toho, co příroda sama vytvoří může pouze pokušet přibližovat, ale nikdy to nedotáhne do stejné dokonalosti (možná za 50 let změním názor, až mi všechno na pozemku trochu zestárne, doroste a rozmnoží se i do širého okolí)


    KAREN: "iluze o zdravém ryzím vesnickém člověku" tak to je bohužel jenom iluze, spousta lisí na vesnici jsou hrozný prasata a chovaj se někdy i hůř než lidi z města, například se skoro v každý vsi najde nějakej blbec co pálí plasty a podobný bordely, taky mě dostávaj hlášky typu "proč bych měl třídit odpad, když za svoz platím 3000,-kč ročně, ať to za mě někdo roztřídí na skládce", o házení rostliného odpadu do popelnice na vsi !!! ani nemluvě...většina vesnických pivařů raději sedí doma u televize nebo v hospodě, než aby šli na procházku do lesa nebo tvořit nějaký jiný hodnoty...holt tak to je a nezbýva než se s tím smířit, nebo můžete nasednout s Darjeelem do auta a přijet na návštěvu ke mně k rybníkům a pokecáme :)

    Upřímě závidím všem, co jsou teť na vsi a můžou jít neco tvořit ven, tak ať vám to jde pěkně od ruky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam