• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    ZATAMOKO: dobývání hrabanky je nelegální ;-)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: Co hrabanka z jehlicnatyho lesa?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: kupoval jsem je vcera tak snad mi stary neprodali..ale zkousel jsem citron a ten to dalo okamzite ph mezi 2-3. tim padem to asi znamena ze mam vsechny sazebni substraty ph kolem 5ti coz barvu papirku nemeni. coz me zklamalo u ty raseliny..ale koukal jsem na obal a pisou ze ph je mezi 3,5 a 5,5..tak jsem holt vychytal tu horni hranici...pak ma mit clovek neco pro kyselomilny rostliny :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na slimáky nechutná pivní past....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to vypadá že je máš starý,celkem běžná věc ,taky už to mam za sebou tak jako ty ,akorát že vždy z růžověli .....všeobecně se vše zakyseluje,respektive málo kde je zásaditá půda tak aby ji bylo potřeba okyselit
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Asi neco delam spatne nebo nevim..koupil jsem si lakmusovy papirky dneska na zjisteni ph pudy. Prvni jsem zkusil ph vody, vyslo neutralni, barva papirku se nezmenila. Pak jsem si rozmichal trochu hliny ve vode a barva se nezmenila. Tak jsem pro kontrolu zkusil raselinu a zase zadna zmena. Bud ma teda vsechno ph kolem 5-6 nebo to je naka zrada. Jdu zkusit vapno...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na slimáky nasaď slimáky, konkurenční druh,žerou si navzájem vajíčka....
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    PETEKKA: typuju tohle na J.svobodu co ? ...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ZRNKO: ostruvkove pestovani nam idealne funguje s bylinkama, kerema (ktere jsou zaroven jako vetrolam a divokejma rajcatama.....v zelenine stim byl problem kvuli slimakum....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ano licořeřišnice si poradí se stafylococem ale i jinde ,ale nepředstavujte si že si dáte čaj a je po všem,léčba je náročná a musí být komplexní...
    ta polykultura se musí dělat v ostruvcích...ostuvek ředkví okolo další skupiny šikovně provazovat do sebe ,tak jak je to na louce....

    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    ATRON: my ji ted zkousime u mlade visne, planujeme ji zkusit i u merunek....zatim nemame nikde prilisny vyskyt msic (krom hermanku, ktery pro ne byl urcen, a kvetouciho mangoldu), takze zadny rozdil nepozoruju...lichorerinice je tam zatim jako prevence
    ATRON
    ATRON --- ---
    AKI4CE: Budu rád za reporty z tvého snažení a držím palce =) Jasně no, člověk to musí hlavně vypozorovat na vlastním pozemku a podle toho upravit procesy.
    ATRON
    ATRON --- ---
    KLATIC: Díky za inspiraci. Vypadá to nádherně! Nejlepší kytky na semena - to se mi zdá logický nechat si semena z nejsilnější, další dobrej tip =)
    Se slimákama taky bojujete?
    ATRON
    ATRON --- ---
    AKI4CE: Děkuju za informace a rady. Jsem rád, že už to někdo zkouší v praxi :) Pozoruješ nějaký efekt např. v kombinaci ovocné stromy - lichořeřišnice? Méně nebo žádné mšice na stromě? Někde jsem četl, že to funguje snad jen na mladé stromky a hlavně jablka.
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA: tak mozna ma nejakej specialni rozhoz s vetsim rozptylem semen.)))
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KAREN: zkoušela jsem to podle jedné knížky, kde týpek psal, že zeleninový záhonky neřeší, že prostě všechno rozhodí, rostliny si najdou svoji cestu a bude z toho pěkná úroda bez nutnosti pletí... :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA: ono je samozrejme potreba to proplit a dat tomu prostor...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KLATIC: pěkná chatka..bydlíš tam celoročně nebo jen víkendově?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    AKI4CE: no já zkusila na malém záhonku velký chaoz a nedopadlo to dobře. smíchala jsem semena ředkviček, různých salátů a mrkve a rozhodila po záhonu. výsledek byl takový, že VŠECHNO vzešlo, ale nic pořádnýho nevyrostlo! vše zůstalo malé, zakrnělé, nemělo to místo , prostě na h....
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    PETEKKA: ono se to tvari barvama nateru jako domek...ale je to mini chatka :o)





    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    KLATIC: neni toho moc videt :o)

    ATRON: v pristim roce chci zkusit na mnohem mensim zahonku mnohem vetsi chaos :o)
    ale jsem zacatecnik....tohle je zatim nase treti sezona
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam