• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    JAZZZ: díky za odkaz. Potřebuju sehnat kontakty na zemědělský komunity. Chceme se pohnout za lidma který myslí podobně jako my, pozemek bych si od nich pronajal nebo odkoupil.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    WAMP_ELF: nejake info je tu
    Permakultura (CS) - Spolupracujeme
    http://permakulturacs.cz/article/2/spolupracujeme
    co presne bys potreboval?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Lidé dobří, víte někdo něco o zemědělských komunitách v čr a na slovensku? Opravdu bych v tomhle směru potřeboval pomoct.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MARTHINEZ: fakt? To jsem nevěděl. Nicméně já mám smrk přímo na zahradě :)
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    ZATAMOKO: dobývání hrabanky je nelegální ;-)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Pokud byste se nekdo zajimal o keyline design, tady jedna z prvnich Yeomansovych knih

    http://www.soilandhealth.org/01aglibrary/010126yeomansII/010126toc.html

    Momentalne mi prijde dost zajimavej vyvoj u lidi z Versaland z Iowy, kdy pouzivaj gpskou navadeny pluh pri vytvareni svejlu. Dost to cely ten keyline zjednodusuje a zrychluje.

    GPS Keyline Design | Versaland
    http://www.versaland.com/workshops/gps-keyline-design/

    A jednim z cilu lidi z Open Source Ecology je na zaklade opensource platformy pro mapovani terenu dojit i k redesignu yeomansova pluhu s vyuzitim hydrauliky. To zatim nikdo nezkusil a oproti standardnimu tazeni je potreba daleko min silny motor.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Regrarians Handbook
    http://www.regrarians.org/regrarian-handbook/

    The ‘Regrarians Handbook’ is a succinct & sequential outline of over 300 integrated methodologies and techniques that have been proven over many years of universal application to work towards regenerating human & livestock’s lives along with production landscapes. It does so in a wholly practical, positive & pragmatic fashion, promising to be a relatively ageless tome that generations of users will refer to as they negotiate the design, development & management of systems they operate.

    Darren has joined forces with ‘Permaculture: A Designers’ Manual‘ (1988) Designer, Illustrator & Editor Andrew Jeeves in what promises to be the production of an ‘instant classic’.

    download
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    černá ředkev letos taková pidi ale pikantní až nejedlá

    rašelina hrabanka je kyselejší ale v podstatě ji déšt vypláchne a nemá nic ,ani kyselost ani živiny

    česnek se ještě nepostavil ale budu ho muset vyrvat (už je ho tak pulka)nebo se mi do něj už od jara sere houbomilka ,mrdka...,jinak by z toho bylo .....nic
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja cekam od jara az budu moct sadit cernou redkev a v mezicase mi vyrostla sama a je paradni. Velka jak pest, mekka a vostra jak zakon kaze. Ale konecne ji musim vysejt na pozdejs.
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    vodnici, řepy, ředkve (třeba se už v tuhle dobu obejde aj bez květilky), černý kořen... (nebo pozdní mrkev)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Nebo kompost z ořechového listí ..

    Co by jste teď dali na záhony? Uvolnilo se mi místo po česneku.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: Co hrabanka z jehlicnatyho lesa?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: kupoval jsem je vcera tak snad mi stary neprodali..ale zkousel jsem citron a ten to dalo okamzite ph mezi 2-3. tim padem to asi znamena ze mam vsechny sazebni substraty ph kolem 5ti coz barvu papirku nemeni. coz me zklamalo u ty raseliny..ale koukal jsem na obal a pisou ze ph je mezi 3,5 a 5,5..tak jsem holt vychytal tu horni hranici...pak ma mit clovek neco pro kyselomilny rostliny :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na slimáky nechutná pivní past....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to vypadá že je máš starý,celkem běžná věc ,taky už to mam za sebou tak jako ty ,akorát že vždy z růžověli .....všeobecně se vše zakyseluje,respektive málo kde je zásaditá půda tak aby ji bylo potřeba okyselit
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Asi neco delam spatne nebo nevim..koupil jsem si lakmusovy papirky dneska na zjisteni ph pudy. Prvni jsem zkusil ph vody, vyslo neutralni, barva papirku se nezmenila. Pak jsem si rozmichal trochu hliny ve vode a barva se nezmenila. Tak jsem pro kontrolu zkusil raselinu a zase zadna zmena. Bud ma teda vsechno ph kolem 5-6 nebo to je naka zrada. Jdu zkusit vapno...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na slimáky nasaď slimáky, konkurenční druh,žerou si navzájem vajíčka....
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    PETEKKA: typuju tohle na J.svobodu co ? ...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ZRNKO: ostruvkove pestovani nam idealne funguje s bylinkama, kerema (ktere jsou zaroven jako vetrolam a divokejma rajcatama.....v zelenine stim byl problem kvuli slimakum....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ano licořeřišnice si poradí se stafylococem ale i jinde ,ale nepředstavujte si že si dáte čaj a je po všem,léčba je náročná a musí být komplexní...
    ta polykultura se musí dělat v ostruvcích...ostuvek ředkví okolo další skupiny šikovně provazovat do sebe ,tak jak je to na louce....

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam