• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    PETEKKA: ty moje dýně si tak (imho) regulují počet plodů, které jsou ochotny a schopny nechat dozrát ..
    ATRON
    ATRON --- ---
    SCHWEPZ: Zmiňuje se o tom v dokumentu níže (2:32:00):
    Permakultura (1991) (CZ)
    https://www.youtube.com/watch?v=RhDoP4BOTAE

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    nevíte proč mi měknou a následně odpadávají malé nedozrálé dýně?:(
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SCHWEPZ: řekl bych, že to funguje na podobném principu jako http://www.tropf-blumat.cz/tropf-blumat-startovaci-sady-c1/ jen přes tu hliněnou porézní stěnu jde voda přímo a u toho Tropf Blumat to "spíná" ventil.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ATRON: to slyším poprvé, musím se na to podívat. Jako ke každému stromu zakopat podzemní rezervoárek v hliněné nádobě? Jezus, jak to funguje? Stromů je mraky, celé řady, cca tak 35ks. Nahodíš nějaký odkaz, google moc neporadil - akorát jsem se dověděl, že Mollison je zakladatel permakulturu, vida!
    ATRON
    ATRON --- ---
    SCHWEPZ: Podzemní hliněné nádoby s neglazovanými stěnami by mohly v době sucha pomoci. Podle Mollisona je to jeden z nejdůmyslnějších zavlažovacích systémů..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZRNKO: nám se letos česnek povedl, nejsou to kdovíjak obří palice, když mělo v květnu pršet tak pálilo slunko, ale početně je toho dost, rozhodně přes 150kilo. Ty si je registruješ, resp. certifikuješ? resp. prodáváš česnek? Ořechů je letos mraky, mohu potvrdit, až mám obavu, že to ty větve snad zlomí, když do toho foukne. A dýně hokaido jsou letos slibné, kdyby ještě občas sprchlo, byla by to nadúroda.

    V sadu a zahradě je celkem sucho, ve studni (ručně kopané) máme o metr a půl méně vody, to jsem ještě nezažil. Některé švestky už trochu sesychají a jsem zvědav co na to ostatní mladé stromky.
    ATRON
    ATRON --- ---
    KLATIC: lahoda pro oči :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: pošleš nějaký fotky svý zahrady prosím?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ATRON: tady je jedno aktualni foto kde je trochu lepe videt jak si to tam vsechno spolu vegeti :)





    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Imho zase tropy ...


    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Na rešovských vodopádech jsem byl před měsícem, zajímavej je ten mlýn pod nima v té studene dolině, je k prodeji .. šli jsme od Plinkoutu přes Rudu.
    Česnek letos fér, jeden záhon moc nevyšel ale i přes problémy s virozou (certifikovaná sadba od Kozáka) z toho nakonec něco bude.. momentálně celá půda zaskládáná a suší se .. Slepice se skrz ta vedra přetrhli a měli výpadek ve snůšce ale už zas nesou
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jea u rýmařova,u vodopádů...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jea
    děti budou
    myslím že to mám srovnaný víc v kebulce než v životě ,ale to se vyladí,věřím
    dnes jsem sklidil česnek 350 palic z 565 no,trochu mě ta houbomilka nasrala
    taky ty prudký výkyvy počasí odnesli slepice, snůška z denních 18 spadla na 6
    ale bude dost ořechů,mám 8 mladších stromů
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ZRNKO: u Rýmařova?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ZRNKO: hele a když to máš v životě tak srovnaný jak jsi na tom s těma dětma?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    měl jsem to zdruhý ruky
    safary - rešov
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hele von nekecal, ne ze by uzavreli dohodu ale argentinsky vytvorili super kolonii po celym svete :D
    BBC - Earth News - Ant mega-colony takes over world
    http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_8127000/8127519.stm
    MRTS
    MRTS --- ---
    ZRNKO: Tuhle dohodu podepsali jen příslušníci Mravence argentinského (Linepithema humile).
    ATRON
    ATRON --- ---
    ZRNKO: Fakt jo? Tak to mě nešálil zrak, když se potkal černej se zrzavim a nepustili se do sebe. To je teda hodně zajímavý.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam