• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KAREN: na ořechovku je, řekl bych, pozdě, potřebuješ nezralý ořechy bez skořápky..nakladají se kolem Svatýho jana, odtud Svatojánský likér..
    Což ten recept, který dává diabolus je takový divný,když říká, "ořechy se skořápkou" :) Ale zkus to a pak poreferuj.. třeba to klapne :)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    KAREN: známá dělá tehle: http://www.receptyonline.cz/recept--orechovka-nasich-prababicek--5136.html a prý je moc dobrý.. já vyzkoušený nemám a letos dělat nebudu...
    KAREN
    KAREN --- ---
    jak se tak divam vsude mozne, zda se mi, ze tenhle rok bude dobrej na vlasaky; i nas pan Oresak je obsypan, ale jako obvykle z nej orechy padaj jak najaty.
    tak me napadlo, jestli ty zelene orechy (nebo ty spadly nejsou vhodny??) bohulibe nezpracovat na orechovku - mate nekdo osvedcenej recept, prosiiim?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: no to sice bastim ale chutove to neni tak dobry jako hlavka :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Hlavně ty listy můžeš vesele baštit..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: Díky, tak přehnojeno dusíkem tedy asi nemám. :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ty fotky nenatáhne a nenatáhne,mrtvej brouk,ale budou..

    zelí je zrovna na nich:ranné už má hlávky ,pozdní je teprve pomalu začíná dělat-nejhorší pohroma když to teď napadnou "škůdci",mám to smíšený z kapustama-růžičkovou a rannou-ta už má taky hlávky,kedluby jsem už odtud vytrhal
    zelí dávám na padesát ,pak vytrhám ranný a ty slabý zruším a oni si to volný místo najdou,ted jsou tak 60-80 cm
    svilušky olejem nebo chemkou(taková facka v pravé čas)

    přehnojení dusíkem-mutace krabacení, nerovnoměrné rozložení chlorofylu po listech jak to roste až moc -jsou flekaté od tmavě zelené přes světlě zelenou až po žluté fleky,povětšinou po okrajích,na zemině se drží zelená řasa ,zemina plesnivý atd...
    IPH
    IPH --- ---
    Pozvanka na Permakulturní letní školu 27.7.-2.8. na Ceske zemedelske univerzite v Praze

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Permakulturní zahrada: Léčivá síla kompostu | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/permakulturni-zahrada-leciva-sila-kompostu/

    věděli jste, že kompostováním se dají zlikvidovat některé chemické látky (nafta, byfenily, impregnace, insekticidy, ...) a těžké kovy (olovo) ??
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    a jak se pozná přehnojení dusíkem ?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    OGMIOS: uran- tak to jsme doma:D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: ja nevim, zeli klidne pestovat budu, jen to chce pocitat s rozlozitosti. mozna mam jen extra velkou odrudu. nebo to je tim uranem co se tezi pres kopec :D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: to je škoda, zkus to ještě, potřebuji vidět tvoji zahradu:)
    OGMIOS: takže na menší zahrádce nemá cenu pěstovat zelí, ok :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nevíte o něčem na svilušky? Jsem si vždycky kupovala roztoče, ale letos to z různých důvodů padlo. Chemii se mi tam moc cpát nechce, přece jenom mi ty mrchy žerou jedlé rostliny. Zatím jsem na netu našla cosi o cibulových šlupkách, ale kdybyste náhodou měli něco funkčního...Jsou na balkoně.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: no 70 by nebyl asi zadnej rozdil..to fakt nasadilo silene velky listy. 80cisel maj urcite. na plochu co jsem zasadil 10sazenicek bych s timhle rozmerem stezi vmestnal 3. orezavam postupne ty nejvetsi listy hlavne proto ze jsem nemohl ani chodit ulickou.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: :) 50 je minimum, velky odrudy bych klidne daval 70:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: no co v obchode, ja videl zeli na poli a to nebyly ani polovicni rostliny oproti tomu co mi vyrostly. na obalu psali ze sazet 50cm od sebe. no priste abych to daval tak aspon metr a pul od sebe..to neni zelenina to je normalni strom :D
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: :)) nojo, ty listy kolem v obdode zbabele tajej:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja jsem hlavne necekal ze zeli je rostlina co se rozlozi tak metr do kazdy strany. jinak zalejvam a zalejvam.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: zalezi na odrude, jsou zeli, ktery se zklizej i treba v listopadu. Zeli taky moc nemusi velky vedra a je narocny na zalivku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam