• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAIRRA: Ta jablůňka ocení když to ránu začistíš případně zamázneš nějakým vodou ředitelným akrylem .. jde o proniknání hub do pletiv, čím dřív, tím lépe.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    pod tíhou úrody a asi vlivem sucha se nám na jedné jabloni ulomila jedna z hlavním větví. Mám to hned nějak odřezat a ošetřit? Nebo nechat bejt a ošetřit později - kdy?
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    LITTLEPUNKK: Ahoj, do Ústí nebo do Poličky se úplně nedostanu, ale kdybys měl cestu do Prahy, tak bych o jeden až dva keře zájem měl. Na oplátku mohu nabídnout třeba rajčata (ke konzumaci nebo semena)
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    to LITTLEPUNK: já bych měla celkem zájem, co by se ti za ně hodilo? (Sudslava, Ústí)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    to kocourr : okolí ústí nad orlicí , občas praha , brno , polička ? pročti to...oni píšou že je to teplomilný keř ,ale je to ze semínek stromu který roste 550m.n.m a tak by tam mohla už nějaká horská aklimatizace být . Tady u nás rostou ty keře docela pěkně , žádný invazivky ,ale přírůstky má pěkný , jsem tak 420-450m.n.m ... jak by se choval v živým plotu ale nevím , viděl jsem vždy víceméně solitery ...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    LITTLEPUNKK: kde by to bylo k vyzvednutí? přemýšlím že bych to zakomponoval do divokýho živýho plotu, ale ještě si musím počíst, jestli by na to u mě na Vysočině nebyla moc zima...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VODOMERKA: tu deda taky měl,a někomu jí půjčil ten si umřel a už jí nemá..
    VODOMERKA: nenašel jsem
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    vrtná souprava na teto strance dole by mogla projít dveřmi

    Vrtání studní - Praha a okolí - Řemesla - studna, vrtaná studna
    http://www.magazinpodnikani.cz/remesla.15/vrtani-studni-praha-a-okoli.2709.html
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravím , stále mám přebytky klokoče zpeřenýho kdyby někdo chtěl ...mám desítky sazenic které nevyužiji , 10-20cm ....
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    taky vám ptáci vyhrabávají brambory??
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    EXCITE: to dával Visnak asi v geologickym auditku ;)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OGMIOS: takovou vrtnou soupravu si vyrobili i děda se strejdou. trubka, vrtací hlava (tu museli pořád brousit) a osa. taky právě prohlubovali studnu ve sklepě. nemusí být moc dlouhá, spouštěla se na lanech. a fungovalo to dobře. přes vápence.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no ja videl i bilboardik na studnare ze delaj studny ve sklepich. docela jsem si rikal co maj asi za vrtnou soupravu ze to tam nacpou do takovyho sklepa a ze to vubec pronesou dverma...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRTS: mám pocit, právě, že jsem kdysi viděl nějakýho studnaře s takovým jako tančíkem, na kterým byla ta vrtná souprava.. Ale nemůžu to dohledat.
    MRTS
    MRTS --- ---
    URPUTNIK: No...! Kdyby nebyly podupané záhony...;) https://www.youtube.com/watch?v=y2e1515l7Tc
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    MRTS
    MRTS --- ---
    EXCITE: Když jsem zjišťoval, jak udělat studni ve vnitrobloku, tak kromě ručního kopání zbývá už asi jen "narážená studna"... (Šířka dveří do zahrady 80 cm, nebo helikoptéra.) Zajímalo by, co se dá ještě vymyslet.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MTO: Need water for that :)

    btw nevíte někdo o studnaři s nějkým zařízením, který se dá dostat do velkým autům nepřístupné zahrady?
    MTO
    MTO --- ---


    :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Host: Tomáš Svoboda, energeticky i potravinově soběstačný člověk. Moderuje Martina Kociánová.
    Český rozhlas Dvojka (archiv - Kupředu do minulosti)
    http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3448072
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROMANICAK: hele v Praze je na trzích(určitě Kubáň, Jiřák a Holešovice), ale musíš tam být brzo ráno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam