• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    no nepotěším ,ale u těch černajících listů nejspíš pujde o spálu růžovitých,v rostlinolékařské lab. ti udělaj rozbor, jinak by to mohlo být i po totálním zamokření od kořenů ,ale po tom suchu asi těžko
    pokud se jedná o spálu ,budeš to muset spálit...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Kurz Praha: Přírodní zahrádka v babím létě / Eva Hauserová | Naučmese.cz
    http://www.naucmese.cz/kurz/prirodni-zahradka-v-babim-lete
    Sobota 19. září
    Tříhodinový minikurz přírodního zahradničení pro úplné začátečníky. Jak přetvořit svoji zahradu na téměř bezúdržbovou, sezónní podzimní práce, semenaření, základy toho, jak v zahrádce uplatňovat permakulturní postupy.
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    ad houby a stromy - máme dvouletý sad(višně švestky, jabloně a hrušně) a před 14 dni se tam rozmohly projevy (na listech) nějakých chorob - identifikovala jsem to jako septoriovou skvrnitost a strupovitost - máte zkušenost co s tím? a nebo neřešit , že si poraděj? (zatím jsem jen posbírala opadané a otrhala napadené listy)
    a jeden projev se mi identifikovat nepodařilo - listy zelené a najednou rovnou hnědé zaschlé od okraje ke středu v různé míře - nevíte co je to zač? Předem díky.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    nemáte někdo vlastní semena (co vy semenaříte) lilků, co se Vám osvědčily i v ČR?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAIRRA: Ta jablůňka ocení když to ránu začistíš případně zamázneš nějakým vodou ředitelným akrylem .. jde o proniknání hub do pletiv, čím dřív, tím lépe.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    pod tíhou úrody a asi vlivem sucha se nám na jedné jabloni ulomila jedna z hlavním větví. Mám to hned nějak odřezat a ošetřit? Nebo nechat bejt a ošetřit později - kdy?
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    LITTLEPUNKK: Ahoj, do Ústí nebo do Poličky se úplně nedostanu, ale kdybys měl cestu do Prahy, tak bych o jeden až dva keře zájem měl. Na oplátku mohu nabídnout třeba rajčata (ke konzumaci nebo semena)
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    to LITTLEPUNK: já bych měla celkem zájem, co by se ti za ně hodilo? (Sudslava, Ústí)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    to kocourr : okolí ústí nad orlicí , občas praha , brno , polička ? pročti to...oni píšou že je to teplomilný keř ,ale je to ze semínek stromu který roste 550m.n.m a tak by tam mohla už nějaká horská aklimatizace být . Tady u nás rostou ty keře docela pěkně , žádný invazivky ,ale přírůstky má pěkný , jsem tak 420-450m.n.m ... jak by se choval v živým plotu ale nevím , viděl jsem vždy víceméně solitery ...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    LITTLEPUNKK: kde by to bylo k vyzvednutí? přemýšlím že bych to zakomponoval do divokýho živýho plotu, ale ještě si musím počíst, jestli by na to u mě na Vysočině nebyla moc zima...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VODOMERKA: tu deda taky měl,a někomu jí půjčil ten si umřel a už jí nemá..
    VODOMERKA: nenašel jsem
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    vrtná souprava na teto strance dole by mogla projít dveřmi

    Vrtání studní - Praha a okolí - Řemesla - studna, vrtaná studna
    http://www.magazinpodnikani.cz/remesla.15/vrtani-studni-praha-a-okoli.2709.html
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravím , stále mám přebytky klokoče zpeřenýho kdyby někdo chtěl ...mám desítky sazenic které nevyužiji , 10-20cm ....
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    taky vám ptáci vyhrabávají brambory??
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    EXCITE: to dával Visnak asi v geologickym auditku ;)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OGMIOS: takovou vrtnou soupravu si vyrobili i děda se strejdou. trubka, vrtací hlava (tu museli pořád brousit) a osa. taky právě prohlubovali studnu ve sklepě. nemusí být moc dlouhá, spouštěla se na lanech. a fungovalo to dobře. přes vápence.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no ja videl i bilboardik na studnare ze delaj studny ve sklepich. docela jsem si rikal co maj asi za vrtnou soupravu ze to tam nacpou do takovyho sklepa a ze to vubec pronesou dverma...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRTS: mám pocit, právě, že jsem kdysi viděl nějakýho studnaře s takovým jako tančíkem, na kterým byla ta vrtná souprava.. Ale nemůžu to dohledat.
    MRTS
    MRTS --- ---
    URPUTNIK: No...! Kdyby nebyly podupané záhony...;) https://www.youtube.com/watch?v=y2e1515l7Tc
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam