• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KAREN: to se dělalo i v pohanských dobách - strážní had, had hospodář, domovní had - prý bydlel pod prahem domu. V temných dobách se výjimečně konala lidská oběť - její duch pak strážil dům. O kunách staré prameny mlčí :)

    jo no...hlavně kunám nepouštět ambient, to bych je ještě nalákalo, musí to mít BPM aspoň 180 a pořádný groove, jak když se sypou ocelové trubky ve fabrice!
    KAREN
    KAREN --- ---
    nam na kuny stacilo pustit hlasitou hudbu s hutnou basou. uz se nevratily 0:)

    ale zazili jsme takovy "samansky" prekvapeni pri vymene podlahy - shodou okolnosti v miste, kam jsme si nakonec dali postel, byla pod podlahou "mumifikovana" kuni hlava, kuna si vyrobila diru ve stene a lezla pod podlahou. zbytek tela kdovikde. tak jsem si rikala, jestli to naahodou neni neco jako jakejsi bolivijskej zvyk zakopavat do zakladu suseny lami embryo...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZATAMOKO: také to máme tak ,-)
    Tož zkus skočit ke kadeřníkovi a požádat ho o pytlík lidských vlasů :) Nebo pomáhá hluk; prý se jich jedna paní zbavila tak, že tam na dva dny slabě pustila radio ,) co nějaká cinkrlátka zavěsit? Nebo tam prostě připíchni výhružný vzkaz!
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SCHWEPZ: no děr je tam spousta, to je nezadělatelné :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZATAMOKO: nám na půdě na statku běhalo několik kun, zvykly si tam během let, kdy bylo stavení opuštěné. Sebral jsem po nich pár kbelíku výkalů. Pomáhají prý lidské vlasy...ale nám stačilo když se uklidilo...jestli tam máte nějaké díry, kudy tam vbíhají, tak plech, nebo montážní pěna. A slyšel jsem, že se dá koupit i takový kulatý pípátko, plašítko kun :-)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZRNKO: to je dobrej mazec :]
    A co jste malí parchanti dělali s kunami? Nám se vrátila na půdu po dvouleté odmlce a včera tam řádila a hrabala v uskladněných věcech :(
    JAGA
    JAGA --- ---
    PERMAKULTURA A UCHOVÁVÁNÍ OSIVA - PermaWeb
    http://www.permaweb.cz/events/permakultura-a-uchov-v-n-osiva-1
    Katka Horáčková je zkušená a nápaditá lektorka, doporučuju!
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    [ Sázíme ovocný sad ve Valči - VOL.2 / workshopworkshop / 30.10.2015 / CR - Karlovarsky kraj - Valeč v Čechách ]

    přetáhnu sem z dovolením téma od "vedle"

    výsadba nových ovocných sadů VS. možné narušení biodiverzity
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jako malý parchanti jsme chodili vypalovat vosy,jakmile se někde objevily,většinou na hruškách,prvně jsme ty vosy ,ty nažraný co se vracely,chytali a to tak, že se nechala nacucat, jak se zvedla dostala facana do trávy, tam trocha doblbá z té pecky se odchytla,tomu jsem říkali že dostala narkozu,pak nastala část s názvem operace,to se kousek niti navlíkl na jehlu a tu jsme protáhli zadnicí té vosy,délka niti co měla v prdeli musela být vychytaná tak aby sotva letěla,operace byla značně ztrátová,nicméně další vosy se přilétaj nažrat,vypuštěním takhle nachystané vosy začíná pronásledování,s nití se sotva táhne ,letí pomalu a při zemi,nit je pěkně vidět(bílá) ,jinak ji to ale prd vadí ,má z toho nervy ale je nažraná a vrací se do hnízda krmit,tupě prozradí doupě,pak pokud to šlo nastala nejzábavnější část,kremace jsme tomu říkali,nalil se benzín do díry kousek okolo a zapálená papírová koule udělala svoje,pokud se na hrušky vraceli existovala reálná naděje že se zábava bude úspěšně opakovat,tak zas dostala narkozu,operaci,kremaci,měli jsme neuvěřitelnou výdrž ,prostě dokud lítaly,pak se našli borci co si sehnali výkonou muchu a tu si pouštěli na té nitce jak draka,sice jsem to nevymyslel ale dostal jsem za to pár facek,omylem jsem z krabičky od zápalek vypustil takhle upravenou muchu ve vyučování,no parchanti
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    mě letos 95 % černého rybízu sežraly vosy :-/

    příští rok asi udělám záclonový tunel a rybíz s tím přikryju na dobu zrání
    hrst z 12 keřů mě moc nebaví :)

    Nebo někoho napadá jiné řešení?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    mě skákající černý dřepčíci totálně sežrali za týden,kdy jsem byl na dovolený, všechen květák..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    dřepčík je spíš černej,skáče

    nesnáší vlhko-prevence,předci jim dávali sadu vápnem a to suchým hydrátem,jsem je vzal konvou vápenným roztokem tak 2/3 zmizeli
    pokud můžete naučte se používat BÍLOU netkanou textilii,nesnáší to

    při hrozící katastrofě kdy hrozí totální ztráta zabere po jednom postřiku DECIS
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    EXCITE: my taky...nam sezrali vsechny redkvicky na semeno a nakousali co se dalo a pak se nastesti stahli na lichorerisnici
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    já měl letos katastrofický nálet dřepčíků, jak na ně na parchanty?
    KAREN
    KAREN --- ---
    KLATIC: ano, i na kaderavku, brokolicich a kvetaku. raw proteiny ;))
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    mate take nekdo hromady hnusnych sedivych broucku na ruzickove kapuste? vloni ani driv tam nic takoveho nebylo....
    IPH
    IPH --- ---
    TADEAS: jee, vidis....promin, napravim.)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    IPH: bezva, tesim se. a kdyby byly nejake materialy z tech Lojkovych predmetu, tak pls do posty :)
    IPH
    IPH --- ---
    kdyby to nekoho zajimalo...20.10. seminar na tema agrolesnictvi, CZU v Praze

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: tak relativni sucho je vsechno do poradnyho sucha..poradny sucho to je kdyz vydechnes a misto pary se sype prach :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    relativní sucho ...to asi není takový sucho ,jak u nás
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam