• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    dřepčík je spíš černej,skáče

    nesnáší vlhko-prevence,předci jim dávali sadu vápnem a to suchým hydrátem,jsem je vzal konvou vápenným roztokem tak 2/3 zmizeli
    pokud můžete naučte se používat BÍLOU netkanou textilii,nesnáší to

    při hrozící katastrofě kdy hrozí totální ztráta zabere po jednom postřiku DECIS
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    EXCITE: my taky...nam sezrali vsechny redkvicky na semeno a nakousali co se dalo a pak se nastesti stahli na lichorerisnici
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    já měl letos katastrofický nálet dřepčíků, jak na ně na parchanty?
    KAREN
    KAREN --- ---
    KLATIC: ano, i na kaderavku, brokolicich a kvetaku. raw proteiny ;))
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    mate take nekdo hromady hnusnych sedivych broucku na ruzickove kapuste? vloni ani driv tam nic takoveho nebylo....
    IPH
    IPH --- ---
    TADEAS: jee, vidis....promin, napravim.)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    IPH: bezva, tesim se. a kdyby byly nejake materialy z tech Lojkovych predmetu, tak pls do posty :)
    IPH
    IPH --- ---
    kdyby to nekoho zajimalo...20.10. seminar na tema agrolesnictvi, CZU v Praze

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: tak relativni sucho je vsechno do poradnyho sucha..poradny sucho to je kdyz vydechnes a misto pary se sype prach :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    relativní sucho ...to asi není takový sucho ,jak u nás
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VOLEMIKI: hmm zaprselo po relativnim suchu pres leto no..tak teda z vody praskaj, ok, diky
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    OGMIOS: Zničeho nic moc vody , to ti udělá i kedlub
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    moc vody v závěru růstu, když už je tvrdý a téměř hotový, pak praskne a musí se zpracovat
    letos jsem vyřezal jen hlávky zbytek bude zelené ještě v listopadu pro kozy,
    je takový sucho že snad zaleju řepu...
    zemědělci seli špaldu hotová pouštní bouře,traktorista to bral jen proti větru....,nejůrodnější hlína šup do lesa do mechu okyselit...,brutální eroze

    pokud ta buble folie bude z odpadu,tak ok,ale každé rok specialně pořizovat novou,to asi nebude udržitelný
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja mam topnou sezonu zari-kveten. Rostliny zacinaj rust v cervenci. Ale i tak to staci. Musim se naucit pestovat tak aby neco rostlo i pres to chladny obdobi. A zeli jsem mel letos poprvy, rostlo pekne ale nema ten spravnej riz. Par hlavek mi taky zaclo hnit ale ty byly nahlodany od slimaku. Jo a nevite proc praskaj hlavky?
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ZRNKO: Tak tohle idiotský počasí platí i pro Kolín , Je to čtrnáct dnů co mě kolegové s označením idiote odsekávali z kola . Oni škrábali skla ....a trávu jsem letos posekal po druhé ! Sucho a vedro kámo ! Přemejšlím o tom mongolským velbloudovi , bude tady klima akorát pro něj , no a o bublinové folii . Když to napnu na sponky na PPR konstrukci , s neomezeným přísunem . Budu to měnit co rok....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jenže u nás(rýmařovsko) přestane mrznout v pulce května a v pulce září začne znova,teď v týdnu párkrát mrzlo a v jeden moment bylo -6 přízemní teplota,hokaido namrzlo už v září,takže u nás letos byla zima pak ty vedra no a zima je zase zpátky,pokud budou takový radiace není nad stíněné větrané skleník ,větr mi ho taky nevysušší,a sucho bude čím dál větší,letos mi to UV spálilo zelí tak že mi začalo hnít,to je pro mě novinka stejně jak proto zelí....,budu to muset stínit ....
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja zacinam naopak nabyvat dojmu ze by pochutiny mely rust na vzduchu a slunci a nebyt stinene sklenikem. Ten budu mit hlavne na sazenicky a zimni uschovu.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    v technickém listu materiálů na skleníky se udává propustnost a spektrum co to pustí
    materiály co rozpylují světlo mají jistou výhodu
    loni v zimě u nás mrzlo 2 měsíce aj -17 bylo ,ten chlápek co má solár říkal že mu rajčata nezmrzly,tak mu to letos v zimě i na jaře okouknu,moc se mi to nezdá....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nejsem kaktusář,ale prošel jsem skrz skleníky jejich fóra,používaj to jako doplněk jako izolaci do skleníků přes zimní období i jako stínění- rozptyluje světlo,ale myslím že by z toho šel snad i foliáček,ono taky záleží na tom jak jsou ty bubliny velký-dělaj se různý, z těch velkých si to nedokážu představit, bez uv stabilizátoru to nepřežije zimu
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ZRNKO: K těm fóliím , nezkoušel jste někdo použít pevnou , bublinovou fólii ? Mám jí něco a říkal jsem si že by to fungovalo i jako tepelná izolace .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam