• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak kdyby někdo chtěl kozy.

    Statek u zvířátek
    25 June at 19:43 ·
    Prosím vás, nesháníte někdo kozu? Kozy od našeho kamaráda z pod Blaníka Miroslav Vosátka který umřel asi půjdou na jatka,pokud se neudají. Jsou to rozdojené kozy různých barev,stáří,povah,kříženci, bio chov, bohužel mají všenky, přespokládám parazity..ale jsem ochotná je stáhnout k nám a odčervit a tak....bohužel správce, který si myslel, že si je nechá si to rozmyslel a jatka jsou domluvené. U spousty koz je to velká škoda. Snažíme se sehnat převoz, co nejvíc bysme jich vzali k nám, ale nemůžeme si je všechny nechat je jich kolem 50ti. Správce říkal, že snad by byli kolem 1000-1500Kč Nevíte o někomkdo kozu shání? Je to pro nás srdcovka...:( pomohla bych vám vybrat podle povahy, dojení, stáří...kozu pro vás AKTUÁLNĚ nějaký bača,by si možná jich hodně vzal, pokud notářka schválí snížení ceny, tak snad
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KACHNIK: jako nezralej hrášek? To je velmi mičurinské ;-)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Ahoj, zkoušel jste někdy někdo vysejt hrášek znovu rovnou z toho co sklidíte a už se vám nechce jíst?
    TULEN
    TULEN --- ---
    KOUSICEK: na chalupe mam tedka 5 mensich systemku samospadovich. nedelam to kapilarou ale jen pres dirky v hadici. sudy mam polozene ruzne vysoko[ 0 - 60cm]. prevyseni nemusi byt velike. staci i dvacet cm.

    dulezite je pouzit fitry. ja tedka musim tak jednou za 14 dni procisti nejakou dirku.
    na jednom systemu mam filtr a tam necistim nic.

    po techto zkusenostech hodlam prave zkusit kapilary a vubec se jich nebojim. doufam ze tak do mesice uz budou fungovat.

    jinak pouzivam destovou vodu.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KOUSICEK: já to zkoušel se spádem 1m, použil jsem tu prosakovací hadici, fungovalo asi týden dobře,pak přestalo.Tuším,že se mi asi zalepily ty kapiláry cukrem-sud byl od koncetrátu pepsi, který tam asi něco nechal.. teď na to nemám čas,ale ještě se tomu budu věnovat.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KOUSICEK: jo resilo se to tu,problem je,ze musis mit nadrz o hodne vis nez je zahonek,nevim jestli 3,nebo 5 metru. A tu vodu tam musis stejnev nejak dostat. Takze se to vyplati jen pokud mas dostatecny svah
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Ahoj, mate nekdo osobni zkusenosti se samotiznou kapkovou zavlahou? nekdo tu o tom psal, ale nenasel jsem....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Bude nám chybět
    Aleš Máchal: Za Helou Vlašínovou - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/25542-za-helou-vlasinovou
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    Zdravim, vsechny milovniky velmi zveme 11.7. na akci osazovani bylinkovych zahonu v Praze na Rohanskem ostrove, v prostoru Pristav 18600. Nejake rostliny prineseme my, dalsi doufame, ze prinesou navstevnici. Vitame i jakekoli prebytky z vasich zahradek! Bylinky ze zahonu pak budou po cele leto k uziti pro vsechny prichozi. Vice info zde https://m.facebook.com/events/440394829666327/
    CALA
    CALA --- ---
    OGMIOS: mno... :-) je to normální, že? A já jsem jen hysteriozní. Nu, tak děkuji.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CALA: mas cukety prvni rok?
    CALA
    CALA --- ---
    zdravím, udělalo se mi na cuketě toto, nevíte někdo co to, čím to?


    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SCHIZOGENES: V dlouhodobějším horizontu se z těchto cest stávájí úvozy, a ty se doplňují a doplňují a .. doplňují .) Potřebuji spíš udělat vjezd k baráku... Štěpky z náletů mám hromady ale to rozfrkám po zahradě na pěšiny a chodníčky .. co je zajímavá věc jsou mlatové cesty tedy cesty s nestmeleným povrchem (propustné) ale to podloží je potřeba nachystat stejně poctivě
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    DENDROBATA: viděl jsem někde pěkný článek, ale ten blog už asi neexistuje: na dlouhodobě totálně rozbahněné, promáčené zahradě dělali lidi příjezdovou cestu tak, že si prakticky vozovku vyrobili z nasypané štěpky; bylo to množství na valníky, měřítko -- klasické humno
    velice dobrý výsledek, udrží to hodně, nemusíš dělat beton
    počítal bych s potřebou dosypávání v dalších letech

    nahazuju čistě pro inspiraci
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    CUKI: Mám na to kamenný haklík, čili asi budu muset betonovat ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    GIOMIKY: jestli uz neco pamatujou, tak by asi stalo za to obcas provest zmlazovaci rez. tedy je to pekne popsany.
    Jak provádět udržovací a zmlazovací řez jabloní a hrušní: obrazový návod - Užitková zahrada
    http://www.ireceptar.cz/.../jak-provadet-udrzovaci-a-zmlazovaci-rez-jabloni-a-hrusni-obrazovy-navod/
    ale v podstate uz to hlavni tvarovani je dany (cas pro vychovne rezy minul), takze to zas nemusis prehanet.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Mel bych dotaz. Jak moc se clovek musi starat o jablone? Uz neco pamatujou, ale stale plodi. Predem diky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DENDROBATA: hrubej štěrk co největší frakce na udusaný výkop 30 a více cm. Na to postupně jemnější a jemnější až na konec pískové nebo lépe vápencová drť. Každou vrstvu pečlivě zhutnit. A na to dlažbu odolávající pojezdu. Není ani tak důležité jak je těžké auto, ale jaký na dlažbu v tom místě působí tlak. Mnohdy náklaďák může bejt víc v pohodě než ta dodávka. No a co je třeba vyřešit primárně je voda a její vsak někam pryč. Pak tam můžeš mít co chceš a nic ti to nevydrží!
    Po položení dlažby je důležité zasypat křemičitým pískem a dostat do spár, co nejvíc co to jde a ze začátku co jde aby se ti tam nedostalo nic organickýho.

    Beton je na prd, musel by jsi totiž postupovat skoro stejně...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: no a kdyz to vezmes pudu posledni metr do hloubky tak 5% je 5cm souvisla vrstva. Muzeme o tom debatovat dal nekam se dostanem, ja si myslim ze neni nikdy dost ikdyz na klasicky chapanym poli s nehluboko korenicimi plodinami by asi nekolikametrova vrstva zabranovala rostlinam k pristupu k prvkum z matecni horniny. Ja nadhodil tech 10cm protoze neobracim pudu ale vrstvim a tech 10cm je idealni v mem pripade. Pri vrstveni ale potrebujes udrzovat kolobeh prvku a mit hluboko korenici rostliny co je vytahnou a dodaj na povrch a tak. Celkove to je podle me o tom v jakem stavu se nachazi ten kterej pozemek a jak moc je potreba puds na nem obnovit/vytvorit.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Biom :: Vladimír Vrba, Ludvík Huleš : Humus - půda - rostlina (2) Humus a půda : Biom.cz
    http://biom.cz/cz/odborne-clanky/humus-puda-rostlina-2-humus-a-puda
    jestli to s temi 5% procenty pochopite jinak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam