• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    GIOMIKY: nevim, co se dela a v jakem kontextu to ma nejaky ekonomicky smysl, ale zajimave by bylo to slechtit. sehnat populace, ktere maji zajimave vlastnosti, maji nadeji tu prezit, vzit to sem. zacit s par tisici rostlin co nejruznorodejsich z par desitek populaci a jedes. cast vychcipa, bude to odpad, neco prezije, s tim pujdes dal a muzes to selektovat. ale je to na dlouho :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Da se u nas pestovat bavlna, kakao nebo kava?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nezkoušel jste někdo vedení keřového černého rybízu "na plochou korunu" podobně jako se dělá třeba ostružina?
    Máme odrůdu Titania, která pod tíhou plodů lehá k zemi.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    ZUZKAOU: Na jídlo přezrálej. Já se dřív chlubila, že mi chcípne i kaktus :)...

    Jinak díky za rady. Děti to šly zkusit zapíchat.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Opravuji, vysévat již teď, měl jsem jakési zapomenuté spadené lusky a semena již byla naklíčená :) Moja babi říkala že ty srpnové by nemusely stihnout dozrát
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: proc cekat na srpen?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KACHNIK: Nechej dozrát do sucha, další termín výsevu hrachu je srpen ... Je to 14 dní co jsem vysel objevené fazole v kapse jarních kalhot, i hrachor :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KACHNIK: mas dve moznosti,budto to vyhodit nebo to zkusit,jeste by snad mel do podzima zaplodit pokud se nemýlím,tri mesice ne?
    KAREN
    KAREN --- ---
    KACHNIK: maximalne to nechat na samovysev, ale to ti zas muze vzejit moc brzo a pomrznout, rekla bych...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak kdyby někdo chtěl kozy.

    Statek u zvířátek
    25 June at 19:43 ·
    Prosím vás, nesháníte někdo kozu? Kozy od našeho kamaráda z pod Blaníka Miroslav Vosátka který umřel asi půjdou na jatka,pokud se neudají. Jsou to rozdojené kozy různých barev,stáří,povah,kříženci, bio chov, bohužel mají všenky, přespokládám parazity..ale jsem ochotná je stáhnout k nám a odčervit a tak....bohužel správce, který si myslel, že si je nechá si to rozmyslel a jatka jsou domluvené. U spousty koz je to velká škoda. Snažíme se sehnat převoz, co nejvíc bysme jich vzali k nám, ale nemůžeme si je všechny nechat je jich kolem 50ti. Správce říkal, že snad by byli kolem 1000-1500Kč Nevíte o někomkdo kozu shání? Je to pro nás srdcovka...:( pomohla bych vám vybrat podle povahy, dojení, stáří...kozu pro vás AKTUÁLNĚ nějaký bača,by si možná jich hodně vzal, pokud notářka schválí snížení ceny, tak snad
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KACHNIK: jako nezralej hrášek? To je velmi mičurinské ;-)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Ahoj, zkoušel jste někdy někdo vysejt hrášek znovu rovnou z toho co sklidíte a už se vám nechce jíst?
    TULEN
    TULEN --- ---
    KOUSICEK: na chalupe mam tedka 5 mensich systemku samospadovich. nedelam to kapilarou ale jen pres dirky v hadici. sudy mam polozene ruzne vysoko[ 0 - 60cm]. prevyseni nemusi byt velike. staci i dvacet cm.

    dulezite je pouzit fitry. ja tedka musim tak jednou za 14 dni procisti nejakou dirku.
    na jednom systemu mam filtr a tam necistim nic.

    po techto zkusenostech hodlam prave zkusit kapilary a vubec se jich nebojim. doufam ze tak do mesice uz budou fungovat.

    jinak pouzivam destovou vodu.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KOUSICEK: já to zkoušel se spádem 1m, použil jsem tu prosakovací hadici, fungovalo asi týden dobře,pak přestalo.Tuším,že se mi asi zalepily ty kapiláry cukrem-sud byl od koncetrátu pepsi, který tam asi něco nechal.. teď na to nemám čas,ale ještě se tomu budu věnovat.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KOUSICEK: jo resilo se to tu,problem je,ze musis mit nadrz o hodne vis nez je zahonek,nevim jestli 3,nebo 5 metru. A tu vodu tam musis stejnev nejak dostat. Takze se to vyplati jen pokud mas dostatecny svah
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Ahoj, mate nekdo osobni zkusenosti se samotiznou kapkovou zavlahou? nekdo tu o tom psal, ale nenasel jsem....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Bude nám chybět
    Aleš Máchal: Za Helou Vlašínovou - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/25542-za-helou-vlasinovou
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    Zdravim, vsechny milovniky velmi zveme 11.7. na akci osazovani bylinkovych zahonu v Praze na Rohanskem ostrove, v prostoru Pristav 18600. Nejake rostliny prineseme my, dalsi doufame, ze prinesou navstevnici. Vitame i jakekoli prebytky z vasich zahradek! Bylinky ze zahonu pak budou po cele leto k uziti pro vsechny prichozi. Vice info zde https://m.facebook.com/events/440394829666327/
    CALA
    CALA --- ---
    OGMIOS: mno... :-) je to normální, že? A já jsem jen hysteriozní. Nu, tak děkuji.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CALA: mas cukety prvni rok?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam