• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    XL1: nechceš k ní kačera? Je to kocůr, ten kačer
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: Já pouze hřížením, tj je 100%

    XL1: Toho běžce můžu vzít k našim.. kde to máš v Praze?
    XL1
    XL1 --- ---
    Vzhledem k tomu že nám asi lasička nebo kuna pokousala Indické běžce tak zbylou 1 samici daruju do dobrých rukou. nemuze byt sama a na zimu uz k ní nove shanet nebudu....PRAHA
    XL1
    XL1 --- ---
    poradí mi někdo jak rozmnožit ostužiny řízkováním?pls někdo kdo s tím míá praktickou zkušenost...teorie z webu nefunuje-řízky vždy uschnou a nepustí kořeny...rádci /co zafunguje/ daruju extra klon obří ostružiny !
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    polnicek i redkev uz jedou,jeste neco by se ted dalo?
    NYA
    NYA --- ---
    LINKOS: polnicek muzes
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: cernou redkev na jaro.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    zvazuju co ted dat na vyprazdnene zahony. Cetl jsem,ze jeste kaderavek by mel jit vysit. Na cesnek je jeste brzo. Co by ste navrhli vysit?
    SUCHO
    SUCHO --- ---
    Zdravím, moc ráda bych Vás pozvala na letošní Biojarmark, který s PRO-BIO ligou pořádáme a navazujeme tak na tradici Biojarmarku na Toulcově dvoře. Letos na Letný před Zemědělským muzeem, už příští sobotu 7.10. od 9:00 do 17:00.

    Přijďte s náma oslavit jídlo, hojnost a ekologické zemědělství! :)


    Biojarmark – v muzeu
    http://biojarmark.info
    https://www.facebook.com/events/127691631192503/
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    přenecháme pronájem zahrádky v zahrádkářské kolonii Zlatnice na Hanspaulce v Praze..super sousedi, skvělý místo, nájem 3000 Kč / měsíc... kdo by měl zájem, ozvěte se do pošty!
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    tady jsou nejaky materialy k lisce obecny, pokud by vas nekoho zajimalo, hlavne co se tyce ceska (jinak je toho mraky z mnoha ruznejch aspektu, tohle jsou takovy obecnejsi)

    corylus avellana - clanky a knihy.rar | Ulož.to
    https://uloz.to/!cft9cD4dnBwd/corylus-avellana-clanky-a-knihy-rar

    1908 Fulín - Lískové ořechy
    1957 Šobek - Líska a její pěstování
    1990 Storl - Magické rostliny keltů - Líska
    2001 Talantire - The early-Holocene spread of hazel (Corylus avellana L.) in Europe north and west of the Alps - an ecological hypothesis
    2006 Finsinger - The expansion of hazel (Corylus avellana L.) in the southern Alps - a key for understanding its early Holocene history in Europe
    2007 Rehorkova - Dendrologicko-ekologická charakteristika druhu Corylus colunia L. na šLP Krtiny
    2008 Nečas - Zapomenutá a starobylá líska (článek)
    2014 Skoro zapomenutá líska (článek)
    2016 C Avellana - Pages from European-Atlas-of-Forest-Tree-Species
    2017 Skorpova - pěstovatelsko-pomologiká charakteristika rodu Coryllus (diplomka)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Ahoj .. přijde mi blbý se jen tak vypařit protože sem už moc nechodím ... , rostliny rostou, naše těla tlejou, koloběh uhlíku funguje.. kdyby měl někdo zájem... dále mně může kontaktovat zde design@zahrady-zlin.cz .. jinak kolem Zína - střední Morava jsme docela aktivní -- Na FB skupina Kompost Zlín .. Ať se daří a SEE YOU -- přidávám video pana Perkinse
    Setting up infrastructure, storing & selling produce and other things...
    https://www.youtube.com/watch?v=zRSFTtDDpaw
    XL1
    XL1 --- ---
    ou kej . zkusíme červen....
    VEVER
    VEVER --- ---
    LEISHA: Mně něco zplesnivělo, ale vždycky to byly ty co jsem nedávala zakořeňovat ve správnou dobu. Mně bylo řečeno že to musí být akorát červen :)
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    XL1: Aha, to se mi nestalo ani jednou... když už nezakořenily, tak normálně uschly....
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    máme tu tři pytle peří, zkoušel tu někdo někdy dat to do kompostu-tedy nějak postupně po málu? Nebo rovnou do půdy? Mám takový dojem,že to má hodně dusíku,ale pomaly rozklad...
    XL1
    XL1 --- ---
    LEISHA: fajn. akorat tak sem to zkousel a vzdycky to pod tou sklenicí shnilo...
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    XL1: Ustřihnu větev s odkvetlým květem, zastřihnu vršek, zapíchnu do záhonu, přikryju sklenicí. Nejlepší doba je tak červen, červenec; to zakořenila většina. Ze srpnovejch to dala tak třetina. Akorát je potřeba to zalívat aby půda nevyschla, jinak si toho nevšímej. A sklenice se sundá až na podzim.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: Máma vždycky zasadila na záhon řízek/spíše květ pod 5l láhev , úspěšnost bych řekl tak 50%
    XL1
    XL1 --- ---
    CUKI: odkopky ne, zajima mne jak to mnozit z odkvetlých částí
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    zahon 1 - cerven -> srpen (to nejvetsi s bilymi kvety je vykvetla redkvicka :)



    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: špenát, růžičková kapusta,..
    LINKOS: pruty půjdou z tuha, ale na konci vegetačního období to můžeš zkusit a pak až jaro.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam