• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KASTA: na ty drepciky jsem taky zvedavej.
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jdrm zkusil poprve postrik nimbovym olejem: ruzickovou kapustu (molice, housenky), rukolu (drepcici) a monardu (padli), tak jsem zvedavej na vysledky...
    KASTA
    KASTA --- ---
    dal bych tam i tu perilu ale letos mi vubec nevysla (spatny seminka) a tu co mam jeste susenou radeji schovam na zimu na pripadnou chripku :(
    KASTA
    KASTA --- ---
    Umeboshi me taky trochu inspirovaly. Postup jsem nakonec udelal jako znam z tech drinku. Z prevarene vody nasyceny roztok soli a nalozit minimalne na mesic. Takze nejak v pulce srpna poreferuju. Pak budu zase delat i ty drinky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    EXCITE, KUATO, KASTA: To dejte tedy vědět. Přece jen ten recept mi jako laikovi naznačuje pár možných slabých míst, kde se to dá zvorat:-). A nevím z něj, proč tam dávají tu buvolí trávu, kterou asi nemáme...
    Aspoň konečně vím, jak vzniká umeocet, a že to teoreticky jde doma.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KUATO: tak pak preferuj(cca po 6měsících :D) o výsledku :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    EXCITE: tri tydny zpatky se nam ulomila na svestce haluz pod tihou plodu a jeste jsem to nezlikvidoval, tak mam dost materialu (mirne scvrklych svestek - jak jsem pochopil z navodu) na pokus :o).
    KUATO
    KUATO --- ---
    KASTA: aha, to je zajimave, tak pak dej report, pls :o).
    KASTA
    KASTA --- ---
    KUATO: vloni jsme tak nalozili drinky a bylo to dobry (pouzivalo se driv jako nahrada oliv) tak jsem to tef vyzkousel se svestkama a vcera dve sklenicky nalozil. Necham mesic odstat a uvidim...
    KUATO
    KUATO --- ---
    KASTA: nezrale svestky do soli? a co ma byt ucelem tehle taskarice?
    KASTA
    KASTA --- ---
    svestky nam shodily spoustu svesticek, jeste nezraly ale uz modry. napadlo me je nalozit do soli, nezkousel jste to nekdo?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: za odvoz,mel toho z prorezu hodne a nevedel co s tim,sam toho dost zdelal okolo stromu a tak,ale je toho hodne ze zamecky zahrady.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: na kolik vyjde stepka u zahradnika?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KUATO: Tak pokud tim nezasmrdis pul vesnice... Me to prijde skoda,ale zalezi co ma clovek za techniku/co si muze pujcit od sousedu.
    Osobne jsem vetsi vetve narezal a opikame na nich, drobnejsi jsou rozdrcene a jdou ruzne do zahrady.
    Jako v pohode,jen jsem letos schanel material kde se dalo,tak mi to prijde skoda,napriklad jsem letos jeste dovezl dva vozejky stepky od zahradnika a zmizely dost rychle
    KUATO
    KUATO --- ---
    FRANTA_LESAK: takhle jaks to zformuloval je to pekne, ale blbost. minimalne na tech jablonich a hruskach mas v srpnu uz dost velke plody.. ten srpen se doporucuje leda u peckovin, ktere uz zadne nemaji. nicmene mi se zda po cca 20ti lete praxi, ze kdyz se i peckoviny ostrihaji BRZO na jare (klidne unor, kdyz jsou teplejsi dny - a udrzis nozice v rukach), jeste nez zacne proudit miza, tak se stane hovno. stromy normalne prosperujou, nepozoruju, ze by to predstavovalo jakykoliv prakticky problem. vyhody jsou jednoznacne - na jare se postavim pred strom a vidim vsechny haluze jak jsou, vidim jak jsou pupeny, vsechno. jak je strom plny listi, tak je situace podstatne neprehlednejsi. me ucil strihat tatik a oma, kterou ucil jeji tatik, a jak rikam, i u peckovin mi to funguje jak ma, takze si to tak budu delat dal.

    LINKOS: nevim co jsou tohle za moudra. kdyz mas vetsi zahradu a mas haluzi tri ctyri dvoukolaky, co s tim chces kurva delat? spaleni je zdaleka nejefektivnejsi zpusob. kdyz jsem byl maly synek, tak to dedek nalozil na traktor, odvezl na polo a jednorazove spalil na jedne velke hromade. tri hodiny prace a hotovo. tohle uz dnes nejde, takze to mam na hromade na slunku a po dvou mesicich, kdyz uz je to docela suche, tak to pak na x krat palim normalne na ohnisti. dlouhe kosatejsi vetve rozsekam, aby byly skladnejsi, tluste kusy (nad 4cm prumer) dam stranou do hranice ke drevu na zimu, aby to schlo dyl. jinak by ses z toho bez velkeho stepkovace posral. a ten ja nemam. kdysi jsem si koupil takovy mensi a je to tak zoufale neproduktivni, ze jsem to pouzival akorat jeden rok a pak se na to vysral, protoze to byla uplne absurdni nekonecna prace. jedna vec je, kdyz mas na dvorecku tri pet zakrsecku, druha, kdyz mas ctvrt hektarovou zahradu a deset velkych stromu plus dalsich deset patnact ruzne velkych mensich..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: u me msice mazec. Nad zahradou jsou akaty a letos mrte msic na semenikach a pada to dolu na zahradu a msice jsou uplne na vsem. Skoda ze nemam vcely protoze po medovici se clovek doslova klouze.
    KUATO
    KUATO --- ---
    Linkos: palim je az usxhnou a jelikoz striham nez je miza, tak uschnou na slunku ryxhle. Na stromovych haluzach opekame az do cervna. Nesmrdi to vic nez normalni drevo.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KUATO: fuj,palit vetve.
    FRANTA_LESAK
    FRANTA_LESAK --- ---
    KUATO: Stromy a keře ale není vhodé stříhat na jaře, když se rostlina probouzí a začíná žít. Ideální čas je léto, u ovocných stromů tak do konce srpna, aby se rány stačily do zimy zahojit a strom zbytečně nenamrznul v řezech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam