• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: A teď taky za co to nakoupíš...
    Používání kryptoměn může zvýšit teploty na Zemi až o dva stupně Celsia, varuje studie — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...nu-muze-zvysit-teploty-na-zemi-az-o-dva-stupne-celsia-varuje-studie
    :-D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: holt takhle krmej lidi. A jestli nam prestanete kupovat konvencni produkty tak vam vedecky dokazeme ze ty vase eko jsou horsi :D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: no nevim neni to tak dlouho co jsem cetl,ze nizsi mnozstvi postriku a hlavne narocnost vyroby a prepravy hnojiv jasne mluvi ve prospech ekologickeho zemedelstvi. Jako pocitat to jen podle vynosu je blbost.
    Udajne je lepsi prepravit ze spana biopotravinu,nez ji konvencne pestovat zde.
    Vsak i Babis sem ty hnojiva vozi z Maroka
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kach ny
    Japanese farmers are using ducks instead of pesticides
    https://www.youtube.com/watch?v=NQ0wj0hl1mM
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KASTA: bral bych. Kde v praze? Jsem sice mimoprazskej, ale zajel bych si.
    KASTA
    KASTA --- ---
    kdybyste meli nekdo vyuziti pro seminka mesicku, aksamitniku (afrikanu), nejak jsem to prehnal se sberem... Pak jeste letnicky do sucha, tam je to namichany (krasenka, chrpa, ostrozka a co ja vim co jeste) a bylinky taky sesypany dohromady (salvej, levandulde, yzop). Vsechno nezasadim, je mi lito to vyhodit, klidne poslu postou nebo predam v Praze, casu je na to dost....
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: skoda, ze u nas bych nemel vubec sanci to stihat pocitat, to pri ty rychlosti vyzobavani proste nejde :)
    NYA
    NYA --- ---
    První víkend v lednu bude scitani ptáků z krmítek. Já se zapojim

    Ptačí krmítka
    https://krmitka.birdlife.cz
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OGMIOS: problem je, ze vetsina tech "potravin" se pak pali v bioplynkach nebo primichava do paliva. ono to nedava smysl fyzikalne ani ekonomicky, ale Babis si na to jeste za minule vlady priklepnul dotace i kdyz v te dobe uplynul uz rok od chvile kdy evorpska komise vydala prohlaseni o odklonu od biopaliv prvni generace - tzn produkovanych na zemedelske pude.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Se neni pak co divit ze z 14% je jen 1% potravin, co ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak pokud to jsou data dolovaná od ČSÚ tak je to započítáno na plochy ekologických farem, tedy dotace. a na ty se hodí hlavně trvalý travní porost a někdy sady. Fyzicky často ale nedošlo k žádné změně.
    Mě nejvíc dráždí orná půda a některé ovocné plantáže. A tam je to spíše naopak. Například podíl průmyslové řepky vrostl asi na trojnásobek!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: google pri rychlem hledani tvrdi v roce 2010 10% v eko rezimu,takze 14% je docela realne. Vetsina, ale byli trvale travni porosty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Já myslím, že ve školkách a školách by měli být povinné vzdělávací akce formou exkurzí (nejen) do zemědělských podniků. aby děti přímo viděli jak žijí zvířata co nám dávají maso, mléko a vajíčka.

    OGMIOS: 14% v EKO režimu? To ani náhodou. Na 14% jsou možná nějaký dotace.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Díky za praktické tipy, ta grada vypadá líp než ostatní..
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    OGMIOS: no právě, asi si to stejně radši nechám navrhnout stavarem a pak to nejak zrealizuju. Jde hlavně o svah..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: a s tim svahem opatrne jestli mas nakej vetsi sklon a velkej kopec nad sebou aby ti to nesjelo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: no, moc jsem nepomohl ja vim, ale sam jsem prave na youtube koukal na videa jak se kopou studny, k terenim upravam jsem tam toho videl taky dost. Prirucka je dobra, ale v tech videich vidis jak to pak probiha ta prace. Takze zkus oboji nejlepe.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    OGMIOS: ano, jen doufám že rozeznam hlouposti..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: na youtube je toho hodne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLUZAU: koukni do nakladatelství Grada
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam