• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: kupoval jsem ruzny smesi a na podzim vzdycky sesbiram seminka toho co prezilo a na jare vyseju + to co se tam vysemeni samo. Spousta letnicek se vytratila, vydrzely jen ty odolny. Jeste ocekavam krasenky, ty jsou pozdejs. ... Zjara to jenom vzdycky 1-2 propleju jinak by zvitezila pomnenka rolni, takova ta plana astricka a stavel, to jsou superplevely. Pak uz si to zije samo...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: kupovala jsi někde nejsou směs nebo postupně? Co někde vykopala?
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. pravidelne zalivame jen cukety (ve smiseny kulture s mochyni peruanskou, lilkem hulevnikolistym a mexickou miniokurkou) tem to svedci (sorry za kvalitu tabletovych fotek, rano si to jeste nafotim pro sebe pekne na film)

    KASTA
    KASTA --- ---
    nase bezudrzbova letnickova zahrada v plnym kvetu: postupne se tam selektujou ty nejodolnejsi suchomilny letnicky a trvalky: chrpy, hlediky, ostrozky, cernuchy, slez pizmovy, divizny, pupalky - tak jen pro inspiraci co prezije sucho...

    YFF
    YFF --- ---
    KAREN: ty jsou krásný, viděla jsem je i v Praze
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jo dlouhozobky znam...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: my je meli na jizni Morave, Brno bezne - letos jsem ji ale jeste pred tema vedrama potkala v premiere na chate v 500 m na Vysocine, stejne tak i dlouhozobku (takovej ten hmyzi kolibrik)...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Já teda potkal na zahradě vazku, vybarvením totální srsen
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jsem na zahrade potkal obrovskou tmavou vcelu velikosti srsne... nikdy driv jsem to nevidel, trochu jsem teda googlil a nasel: drvodelka fialova. Dalsi dusledek oteplovani klimatu....
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Založil jsem diskuzi o biouhlu, pokud vás to téma zajímá...
    [ Biouhel ]
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. jsem nedavno pozoroval berusku jak pojida msice hlidany mravencema a pochopil jsem proc vypada tak, jak vypada - je totalne obrnena ze vsech stran, tri mravenci na ni utocili najednou, ona vzdycky jen nastavila pancir a mravenci meli smulu
    KASTA
    KASTA --- ---
    FRENNET: snazim se chemii pokud mozno nepouzivat, ale molice z ruzickovy kapusty jsem nicim jinym nez mospilanem nedostal. Zrovna dneska jsem potiral listy roztokem neemovyho oleje (odesel mi rozprasovac, takze steteckem), to je zpomali ale bohuzel na mospilan asi taky dojde. Nastesti staci tak 1-2x za rok. Jiny brukvovity pres leto nemam ale tu kapustu si neodpustime...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tady je o molicich vic, nez vedle.
    Mam je na ruzickove kapuste. Budu tam k ni sazet afrikany, no zatim ji chci striknout? Cim ty molice odstranim. Chodit strikat nekolikrat tydne mi neva. Nasla jsem nejaky prumyslovy postrik na baze skoricoveho oleje. Co vy na to?
    Heslo: kapustu chci já, ne molice!
    Diky
    KASTA
    KASTA --- ---
    LINKOS: jak se to dela? :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: no, tím bych se taky rád zabýval, v te nové diskuzi, která neprojde pokud pro ni nikdo nebude hlasovat... :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    LINKOS: Jasne, jde o to, jestli ten efekt bude dostatecnej, aby to stalo za tu namahu a penize. Treba vloni jsem zkousel na bylinkach mykorhizu a vlastne zadnou vyraznou zmenu k lepsimu jsem nepozoroval. Pokus s afrikanama a biouhlem jsem taky videl, urcite by bylo zajimavy poznat nekoho, kdo to pouziva. Ja to zatim zkousim aspon na ty bazalce
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Sedlák pod Milešovkou bojuje proti suchu – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/domaci/506082-sedlak-pod-milesovkou-bojuje-proti-suchu.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: já myslím, že jo, čím horsi půda tím lepší efetk. Provzdusni ti půdu, lépe to zadrží vodu. Z pokusu je hezky videt jak ty kořínky se k tomu pnou
    KASTA
    KASTA --- ---
    LINKOS: To me celkem zajima. Porad premyslim jestli to ma cenu, jestli ten efekt opravdu je takovej. Zatim jsem letos zkusebne nadrtil pytel drevenyho uhli na grilovani do velkyho truhliku kde pestuju bazalku a cekam co se stane
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam