• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAETATIO: my tu mame tohle, taky netusime kde se to vzalo, ale kazdej rok nekde kolem chaty vykoukne

    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    FRENNET: přítel na jaře vykopal kalinu, na vzniklé místo jsem pak rozhodila semínka letniček nevím odkud a teď je tam toto


    na jiném plácku (tak 2m2 max) byl nějaký bordel po bývalém majiteli, tam jsem to loni v létě vyčistila, rozhodila semínka trvalek z Planty Naturalis a přes ty největší vedra občas zalila. Letos na začátku června tam byly kopretiny a vičenec, teď jsem zvědavá, jestli tam po pokosení ještě něco vyleze
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    FRENNET: louky podzim vyplejt strhnout ornici případně přidat hlínu pak to zaválcovat ušlapat... jinak skvělí semínka mají tady http://plantanaturalis.com/louky/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jak zakladaty ty louky? Ja koncem leta vyplela cast zahrady, zakryla CNT, z jara rozhodila seminka kvetu jedlych a nic. Ani prd. Mate nejaky overeny postup?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: jinak ti můžu sesbírat směs vlastní: krásenky, sluncovky, černuchy, různobarevný chrpy...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Já jsem od sousedky dostala "Lednickou radost". K dostání zde: https://www.cerny-biopro.cz/sortiment-smesi
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: a doporučís mi prosím nějaké směsi? také sbírám seminka. A na malou zahrádku v Praze bych chtěla v jedné casti právě vysadit kvítí.
    KASTA
    KASTA --- ---
    jeste mame jeden zahon v miniaturni verzi: japonska zahrada. taky to vychazi z ruznych koupenych smesi a hezky se to selektuje :)

    KASTA
    KASTA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: kupoval jsem ruzny smesi a na podzim vzdycky sesbiram seminka toho co prezilo a na jare vyseju + to co se tam vysemeni samo. Spousta letnicek se vytratila, vydrzely jen ty odolny. Jeste ocekavam krasenky, ty jsou pozdejs. ... Zjara to jenom vzdycky 1-2 propleju jinak by zvitezila pomnenka rolni, takova ta plana astricka a stavel, to jsou superplevely. Pak uz si to zije samo...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: kupovala jsi někde nejsou směs nebo postupně? Co někde vykopala?
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. pravidelne zalivame jen cukety (ve smiseny kulture s mochyni peruanskou, lilkem hulevnikolistym a mexickou miniokurkou) tem to svedci (sorry za kvalitu tabletovych fotek, rano si to jeste nafotim pro sebe pekne na film)

    KASTA
    KASTA --- ---
    nase bezudrzbova letnickova zahrada v plnym kvetu: postupne se tam selektujou ty nejodolnejsi suchomilny letnicky a trvalky: chrpy, hlediky, ostrozky, cernuchy, slez pizmovy, divizny, pupalky - tak jen pro inspiraci co prezije sucho...

    YFF
    YFF --- ---
    KAREN: ty jsou krásný, viděla jsem je i v Praze
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jo dlouhozobky znam...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: my je meli na jizni Morave, Brno bezne - letos jsem ji ale jeste pred tema vedrama potkala v premiere na chate v 500 m na Vysocine, stejne tak i dlouhozobku (takovej ten hmyzi kolibrik)...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Já teda potkal na zahradě vazku, vybarvením totální srsen
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jsem na zahrade potkal obrovskou tmavou vcelu velikosti srsne... nikdy driv jsem to nevidel, trochu jsem teda googlil a nasel: drvodelka fialova. Dalsi dusledek oteplovani klimatu....
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Založil jsem diskuzi o biouhlu, pokud vás to téma zajímá...
    [ Biouhel ]
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. jsem nedavno pozoroval berusku jak pojida msice hlidany mravencema a pochopil jsem proc vypada tak, jak vypada - je totalne obrnena ze vsech stran, tri mravenci na ni utocili najednou, ona vzdycky jen nastavila pancir a mravenci meli smulu
    KASTA
    KASTA --- ---
    FRENNET: snazim se chemii pokud mozno nepouzivat, ale molice z ruzickovy kapusty jsem nicim jinym nez mospilanem nedostal. Zrovna dneska jsem potiral listy roztokem neemovyho oleje (odesel mi rozprasovac, takze steteckem), to je zpomali ale bohuzel na mospilan asi taky dojde. Nastesti staci tak 1-2x za rok. Jiny brukvovity pres leto nemam ale tu kapustu si neodpustime...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tady je o molicich vic, nez vedle.
    Mam je na ruzickove kapuste. Budu tam k ni sazet afrikany, no zatim ji chci striknout? Cim ty molice odstranim. Chodit strikat nekolikrat tydne mi neva. Nasla jsem nejaky prumyslovy postrik na baze skoricoveho oleje. Co vy na to?
    Heslo: kapustu chci já, ne molice!
    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam