• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KASTA: To byste byli zlatí!
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAETATIO: ja ti na podzim taky klidne par seminek venuju. jen my je vzdycky sesbirame, nekam nasypeme a tam moc nerostou - a naopak nam zase vykoukne u chaty, kde jsme ho vubec neseli...

    Jo cmelak v makovym kvetu to je zazitek, rikame tomu ze je v opiovym doupeti :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KASTA: ten je boží! Miluju máky (a hmyzáci je milujou taky)
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAETATIO: my tu mame tohle, taky netusime kde se to vzalo, ale kazdej rok nekde kolem chaty vykoukne

    KASTA
    KASTA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: hele kup cokoliv, ono se to vyselektuje.+ vsechny ty co jsme tu jmenovali (na podzim ti muzu taky nejaky seminka poslat, budu toho mit urcite prebytky)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    FRENNET: přítel na jaře vykopal kalinu, na vzniklé místo jsem pak rozhodila semínka letniček nevím odkud a teď je tam toto


    na jiném plácku (tak 2m2 max) byl nějaký bordel po bývalém majiteli, tam jsem to loni v létě vyčistila, rozhodila semínka trvalek z Planty Naturalis a přes ty největší vedra občas zalila. Letos na začátku června tam byly kopretiny a vičenec, teď jsem zvědavá, jestli tam po pokosení ještě něco vyleze
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    FRENNET: louky podzim vyplejt strhnout ornici případně přidat hlínu pak to zaválcovat ušlapat... jinak skvělí semínka mají tady http://plantanaturalis.com/louky/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jak zakladaty ty louky? Ja koncem leta vyplela cast zahrady, zakryla CNT, z jara rozhodila seminka kvetu jedlych a nic. Ani prd. Mate nejaky overeny postup?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: jinak ti můžu sesbírat směs vlastní: krásenky, sluncovky, černuchy, různobarevný chrpy...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Já jsem od sousedky dostala "Lednickou radost". K dostání zde: https://www.cerny-biopro.cz/sortiment-smesi
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: a doporučís mi prosím nějaké směsi? také sbírám seminka. A na malou zahrádku v Praze bych chtěla v jedné casti právě vysadit kvítí.
    KASTA
    KASTA --- ---
    jeste mame jeden zahon v miniaturni verzi: japonska zahrada. taky to vychazi z ruznych koupenych smesi a hezky se to selektuje :)

    KASTA
    KASTA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: kupoval jsem ruzny smesi a na podzim vzdycky sesbiram seminka toho co prezilo a na jare vyseju + to co se tam vysemeni samo. Spousta letnicek se vytratila, vydrzely jen ty odolny. Jeste ocekavam krasenky, ty jsou pozdejs. ... Zjara to jenom vzdycky 1-2 propleju jinak by zvitezila pomnenka rolni, takova ta plana astricka a stavel, to jsou superplevely. Pak uz si to zije samo...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: kupovala jsi někde nejsou směs nebo postupně? Co někde vykopala?
    KASTA
    KASTA --- ---
    p.s. pravidelne zalivame jen cukety (ve smiseny kulture s mochyni peruanskou, lilkem hulevnikolistym a mexickou miniokurkou) tem to svedci (sorry za kvalitu tabletovych fotek, rano si to jeste nafotim pro sebe pekne na film)

    KASTA
    KASTA --- ---
    nase bezudrzbova letnickova zahrada v plnym kvetu: postupne se tam selektujou ty nejodolnejsi suchomilny letnicky a trvalky: chrpy, hlediky, ostrozky, cernuchy, slez pizmovy, divizny, pupalky - tak jen pro inspiraci co prezije sucho...

    YFF
    YFF --- ---
    KAREN: ty jsou krásný, viděla jsem je i v Praze
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jo dlouhozobky znam...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: my je meli na jizni Morave, Brno bezne - letos jsem ji ale jeste pred tema vedrama potkala v premiere na chate v 500 m na Vysocine, stejne tak i dlouhozobku (takovej ten hmyzi kolibrik)...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Já teda potkal na zahradě vazku, vybarvením totální srsen
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jsem na zahrade potkal obrovskou tmavou vcelu velikosti srsne... nikdy driv jsem to nevidel, trochu jsem teda googlil a nasel: drvodelka fialova. Dalsi dusledek oteplovani klimatu....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam