• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    LINKOS: jdu hledat, kde jsem to nasel.

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KOUSICEK: a není to zastavovani jen když dáš nevyhasene vápno? Nebo jak brzdí kompost vápenec apod.?
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    EXCITE: vapnik do kompostu nepatri. Zastavuje ho.

    Ja sypu skorapky primo pod rajcata. Podrcene ale nijak extra. V zahonu to mizi za par dni. Ale asi to spis klesa pudou, nez ze by se to tak rychle rozpoustelo. Nicmene, rajcata hnojim jen timhle a jichou a uz necernaji jako predloni. Ale jeste mi moc nezrajou.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAR_TINA: Souhlas, skořápky jsou v kompostu i po 3 letech.

    Tady píšou,že vápno se dá,ale i ten popel ze dřeva. https://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/541-otazniky-kolem-vapneni
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    UF0UN: skořápky nevím, jestli fungují, ale i drcené se nám v kompostu rok nerozloží. Tak pochybuju, že by přidaly vápník rajčatům za týden.
    Nadrcenou opuku dáváme k vápnomilným kytkám. Ale na rychlou pomoc bych volila přípravek.
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    LINKOS: vápno na rozdíl od skořápek doma nemám :) l
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    UF0UN: proč ne normálně vápno?
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    KAREN: nadrtit skořápky hodně najemno a zapracovat do hlíny. Se zalivanim by se měl vápník postupně dostat ke kytce.
    Já vždycky dávám při přesazování hrstku pod sazenici.
    Jestli to hnijou konce plodů tak to prý může být i nepravidelnou zálivkou.
    KAREN
    KAREN --- ---
    V jaky forme dodat rajcatum vapnik? Popel po ruce nemam... Nejakej macerat ze skorapek nebo nejakej rozumnej pripravek??
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    XL1: teprve jsem si dovezla pár semen z divoce rostoucí, tak jsem taky zvědavá zda se ji bude u nás líbit..
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    XL1: letos jsem si vysadila dva druhy - od každého cca 15 semen. Předpěstovala v pařníku a protože taky máme jíl, promichala jsem s trochou substrátu a pisku. Ale to sucho ji teda dává zabrat. Stliny nejsou statné. Uvidím, jak to dá.
    Oba kultivary kvetly (světle žlutý a růžový ), ale snad jen jeden květ. P
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    XL1: Jedeme jí letos inspiraci je zase Sepp Holzer má jí snad všude a měla by pomáhat půdě stejně jakotřeba vojtěška... sázel jsem ho ze semen... má rád lehčí půdu i když unás je jíl takže zkouším jak místo kde jsem mu připravil půdu tak jsem ho dal i tam kde jsem se o to nepostaral... má rád sluníčko... a nesnáží přesazování to dopadne úhynem rostliny
    XL1
    XL1 --- ---
    má někdo zkušenosti s pěstováním Lupiny? Vlčí bob ???? jen tu okrasnou....
    KASTA
    KASTA --- ---
    XL1: mam tu spousty ruzny materidousky, salveje, yzopu, dobromysli, jen nevim jak ti to predat, jsme za Berounem. Do Prahy jezdim ale presazoval bych to az pominou vedra, v zari, rijnu podle pocasi
    KASTA
    KASTA --- ---
    v aspon trochu prirodnich zahradach o hmyz fakt nouze neni, spis naopak si obcas rikam, ze ho tu tolik mit ani nemusim :) o vikendu u nas sprchlo, cela zahrada ozila a s ni i ty hmyzaci. rano jsem si fotil jak to zije na trapatkach a pristihl jsem tam tohle - podle netu urceno jako pestrenka srsnova (omlouvam se za prisernou kvalitu, lepsi mobilni fotak uz je na ceste)

    XL1
    XL1 --- ---
    zdar! nemá někdo pár trsů mateřídoušky nebo tymiánu resp nějakejch dalších bylinek ? vyměním za jiné rostliny...
    KUATO
    KUATO --- ---
    BROZKEFF: nikdo nikomu nebrani, aby si neco takoveho u vlastniho baraku zridil uz dneska. bohuzel se bojim, ze kdybys to chtel vynucovat silou, lidi by remcali..

    slunce seno zlatý komunisti
    https://www.youtube.com/watch?v=__fU-_-OZIg
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Němý videonávod nejen pro Andreje ve 4k jak zachránit včely a motýle, pro začátek by místo řepky na biopaliva a krátce střižených trávníků u domů stačilo něco takovéhoto:

    Bylinkové vyvýšené záhony na zahradě aneb zachraňme včely a motýle :-) [4K]]
    https://www.youtube.com/watch?v=sbZ4GsLUamY
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MAR_TINA: mě se ještě osvědčila sláma, půda musí být zamulcivana, stačí malá vrstva
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam