• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    TSOH: sice to není úplně u Prahy, ale třeba v Ploskovicích v zámecký zahradě jich je několik, velkoplodých. koukal bych po takových. zkoušel jsi www.na-ovoce.cz ?
    TSOH
    TSOH --- ---
    Neví někdo, kde v okolí Phy roste Dřín ? ( https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%99%C3%ADn_obecn%C3%BD ). Rád bych si nasbíral semena a nechce se mi kupovat sazenici...
    XL1: nádherná rostlina... pokud by jsi chtěl, tak mám semínka té ,,letní varianty,,... ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Durman_obecn%C3%BD ). To platí pro kohokoliv, kdo by to chtěl za účelem okrasy... (mám bílé a fialové květy)
    XL1
    XL1 --- ---
    Daruju 2 velké durmany/Brugmansia SANTA ROSA/..velmi čarodějné/kdo ví co HUANDUJ/ . musí mít zimní periodu uvnitř 5-15 stuPpňů a světlo. Výška nyní 160 cm...dorostou do 2-3 metrů a mají pak obří zvonce. Jsou docela hodně jedovaté-na to předem upozorňuju!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XL1: v zahradnictví u Fousů na mělníku, mám ho nejblíž.
    XL1
    XL1 --- ---
    MAR_TINA: kde prosím kupuješ ty sazenice ?
    XL1
    XL1 --- ---
    Mám letos mega úrodu topinamburů, tak kdo má zájem tak ať písne do pošty....
    KASTA
    KASTA --- ---
    zkouseli jste nekdo pit caj z listu hortenzie pilovite nebo velkokvete?
    WASPER
    WASPER --- ---
    MAR_TINA: Pestuj to jako mrkev nebo petrzel, 20-25cm pod uroven terenu dej plochy kameny (nebo dlazdice atp) koreny se o to zastavi a porostou dosirky...
    KASTA
    KASTA --- ---
    IXTREMIST: ja se zatim k pestovani chilli nedostal, porad mam za to ze je moc choulostivy, potrebuje sklenik atd atd... ale jak koukam na moje oblibeny dobrasemena.cz taky si na tom slusne ulitli, tech odrud a barev! laka me to celkem, nejradsi mam ty asijsky podlouhly, ale pokud to habanero je odolnejsi, asi bych ho zkusil.... tak jestli ma nekdo nejakej tip, taky ocenim...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    IXTREMIST: tyhle jsou sice celkem choulostivé, ale i po pozření pouhého ždibíčku má člověk chuť je zapít hořícím jezerem :)
    Chilli Carolina Reaper (nejpálivější chilli) - Capsicum Chinense - semena - 5 ks - Semena.cz
    https://www.semena.cz/...ena-5-ks.html?gclid=EAIaIQobChMIruTUtIfU5QIVxA8YCh08DA3FEAQYASABEgK-v_D_BwE
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TSOH: Von je to novej Koucour Mikeš? Že ještě neseslal hořící jezero.

    Nekdo tip na odolné chilli odrůdy? Ze zkušenosti mám otestované Habanero Tasmanian, nesmrtelná kytka odolná na škůdce a sucho.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BASTOCH: šíleně zaroste celý okolí. A potřebuje vodu. Takže sám.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Super, tak batat zkusím taky.
    Máte někdo tipy s čím je sázet pohromade? A jestli nepodporuje nějaké stromy/keře?
    Btw zkoušel jste někdo arašídy? Prý by měly zvládat kyselejší půdu pod vlašským ořechem. Jestli je sazite taky ze sazenic, nebo existuje nějaké rozumné osivo?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: ten největší uprostřed měl 1,20 kg
    Blbě se tahají, jsou křehký, hodně praskaj, i když člověk táhne rukou.
    U bramboru se hlízy časem odloučí a volně leží v zemi. Tady pořád drží na rostlině, jsou spojeny oddenkem, který dole pokračuje hloubš do země a tam má kořínky.

    A listy mají obří pokryvnost, vyhazuje to i nové kořínky, takže skoro není třeba plít. Tu a tam vytáhnu plevílek. A žádné mandelinky!
    TSOH
    TSOH --- ---
    V rámci určitého sebevzdělání si DRZEEF od této chvíle bude v této diskuzi jen číst...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MAR_TINA: jojo, z hlízy budeš mít jen spoustu rostliny myslím.. ale žádný další hlízy.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ale mám dojem, že batáty se nemnoží z hlízy, ale z těch oddenků, kterýma hlíza pokračuje.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    REDSNAKE: nezkoušela jsme to. Prostě jsem si koupila saznice, dělávám to tak s mnoha rostlinama. :)
    30 kč kus, když tahle sklizeň je ze 4 kusů, mi nepřijde moc.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MAR_TINA: a to naklíčení ve vodě, se zapíchanejma párátkama ti nefunguje? Mě se to tehdá taky nepodařilo, ale už si nepamatuju jestli jsem neměl jen odkrojenej kus batáty nebo celou a myslím, že mi to začalo dřív hnít.... Rostlinky jsem našel po 30kč /kus, což mi přijde docela dost, nicméně když do toho započítám to úsilí tu odnož vůbec vypěstovat a to, že to dost dlouho trvá, možná ta cena ani není tak mimo..Asi je zkusím příští rok taky v těch vyvýšených záhonech..

    Každopádně batáty k jídlu zbožňuju, takže to je velká motivace:)
    KUATO
    KUATO --- ---
    DRZEEF: kocoure, ze ty sis zase dneska zapomel vzit prasky ;o)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam