• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    TADEAS: 46t eur, 3 roky prace a vysledek pdf se seznamem nekolika odolnych stromu a keru, ktery zna vicemene kazdy kdo se trochu zajima o prirodu a prirodni zahrady.... husty
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KAREN: ano. Dokud ještě normálně pršívalo tak obsypány plody válející se v mokré zemině i hnily, protože pro jejich bohatost jsem je kolikrát nestíhala podkládat, provázkovat, ochraňovat....teď co neprší tak mají o něco menší košatost, všechno neuzalívám:-(
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    katalog stromu a keru vhodnych pro vysadby vzhledem ke schopnosti adaptace na klimaticke zmeny

    https://zp.kraj-jihocesky.cz/_files/f615/files/projekty_nove/katalog_rostlin.pdf

    Adaptace na klimatické změny pomocí zelené infrastruktury | Jihočeský kraj - Odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví
    https://zp.kraj-jihocesky.cz/adaptace-na-klimaticke-zmeny-pomoci-zelene-infrastruktury.html
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANNONKA: mas s nima zkusenost?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KAREN: Šejk. Denár. Pavlína.
    KAREN
    KAREN --- ---
    Co doporučíte za vzrůstnější odrůdy keříčkovejch rajčat?
    Mám velký kalfasy na terase, tyčkový po loňský zkušenosti nechci, tak bych ráda něco keříčkovýho, co ovšem není jak takový ty truhlíčkový trpaslíčci...
    KASTA
    KASTA --- ---
    FRENNET: mela by kvest v pulce kvetna, tak uvidime.
    Co se tyka toho spendliku, zalezi na spouste veci: jak ma uz tlustej kminek, na cem je naroubovanej, jak se mu tam dari apod. A treba svestka, jestli se nepletu plodi az na dvouletym dreve, takze min. jeste rok, mozna 2-3 bych rekl...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KASTA: vidis! No je to dost dobre mozne, nevim kdy kvete.
    KASTA
    KASTA --- ---
    FRENNET: a nejsou to teprve poupata?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Oprava k mišpulovici via manžel: když jsou dost přemrzlé, "nahnilčené" a zároveň neplesniví, tak cukr netřeba. Ale jednou včas nemrzlo, česat už se muselo a pak ten proces ne a ne nastartovat, tak cukr přidal (u toho jsem tehdy nebyla). :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KASTA: loni jsem na Flore koupila takovou "asinicmoc" mispuli. Ani nevím, ze by kvetla a ted koukam, ze bude mit asi 10plodu.

    Jinak jeste dotaz. Mam Moravsky spendlik zluty, zasazeny predloni na podzim. Ma tak 1, 5m a druhe jaro nekvetl a nevypada to ani na plody. Kdy on tak zacne kvest a plodit?

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KUATO: tyjo uplne si nepamatuju, ale 16 brix to melo urcite. Ja teda nemel premrzky, ale nechal jsem je postupne zhnilicet v prepravkach
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    XL1: myslím, že už nikde. Aby netekla miza, to je řez tak v breznu
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KUATO: vůbec, právě tím přemrznutím je to sladký fakt dost
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAIRRA: jakou to ma cukernatost? docukrovavali jste?
    XL1
    XL1 --- ---
    poradí mi někdo kd eje na veřejném místě v Praze ještě nevyrašená réva ??? potřebuju něco vyzkoušet a všude na slunci je už plná míza..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    TRISSIE: musíš česat po přemrznutí, plody začínají skoro až hnít. Nahážeš do sudů a necháš pracovat. Občas to chytá plíseň, ale tu sebereš, pokud není až dolů. Občas promícháš. Necháš vykvasit ve vlastním cukru až do jeho úplné spotřeby (pokud chceš vyloženě pálenku) a odvezeš do palírny :))) (to už je proces kterého se neúčastním, takže nevím jestli si to palírna sama cedí..) Jednou jsme na kvašení přidávali kvasinky, ale sud kde nebyly, kvasil taky dobře.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KAIRRA: podělíš se o recept na tu mišpulovici?
    já z ní zkoušela víno, bylo zajímavé, a marmeládu, a tou bylo strašně sraní na ten výsledek.
    KASTA
    KASTA --- ---
    muj improvizovany hmyzi hotel. uz se zacina zaplnovat, asi budu muset privrtat jeste nejaky pokoje :)

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KAIRRA: jojo, nasbiral jsem bednu mispuli v nemecku a vysledek byl super.Jinač oskeruše se zdaj mít skladem třeba tady https://www.nelenprozelen.cz/produkty-jerab-oskeruse-detail-157
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam