• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ANNONKA: tak,tak stříhali jsme asi před 2 měsíci.


    XL1: to už se radši zeptej množitelů rovnou na sazenice..
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: DÍKY ZA TU DĚVENKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))

    Řízky nemám, z mých tří hlav stolní révy by byly sotva tři kousky a je na ně pozdě, to tak při stříhání v předjaří...………………….…. on ASI do toho nebude chtít teď už střihnout nikdo, réva to už (narašená) špatně snáší...……………………….
    XL1
    XL1 --- ---
    ANNONKA:děvenko ty si asi jedla vtipnou kaši viď?....a řízky pro mě máš nebo nemáš ?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: víno řízky nemá
    víno je výrobek z plodů révy, réva řízky má
    víno může být (a v minulosti zhusta bylo) i ovocné
    XL1
    XL1 --- ---
    potřebuju tak 60kusů 3 očkových řízků vína...klidně už narašených ...má někdo? pls když tak do pošty...dík
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: zajimavy, to jsem neznal. ja mam hlot vychodni (pojarkove), letos ma poprve poupata, tak doufam ze ho ochutnam
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: Crataegus × macrocarpa
    jestli to má kultivary, tak o tom nic nevím :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: jo to kdybych věděla...……………….. vím, že jsem o něm před časem (rok, dva) uvažovala, ale ne a ne si vzpomenout kdy jsem jej koupila, budu se muset ve školce poptat, majitelka mě léta zná a možná si vzpomene kdy je měli. Navíc já mívám šílené nápady a ona si je pamatuje:-))))) poslední když jsem potřebovala strom velký 10 cm (k domku 6cm), netrvalo jí ani vteřinu než po intenzívním přemýšlení vystartovala pro vrbu :-) (skalkovou), nevím jak se jmenuje, já si většinou pamatuju jenom jídlo...……………… :-)))))))))))))
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA:
    ANNONKA: a jakej velkoplodej hloh mate?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANNONKA: loni plodil tak, že už máme marmeládu. Zajímavá věc. Kdyžtak pošlu vzorek na ochutnávku.
    KASTA
    KASTA --- ---
    PALEONTOLOG: hloh nam tu ted jeden zrovna kvete, ale tak priserne to smrdi, ze dalsi bych sem opravdu neprosadil. Jeste tu mam jeden (hloh vychodni) a ten budu asi na podzim stehovat do sousedni zahrady abych ho zachranil :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANNONKA: tebe ten hloh celkem berel, se mi zdá :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: hlavne bych tohle napsal za tyden...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KASTA: jistě, tak popravdě to pédeefko má za úkol předžvejkat úředníkům základní vlastnosti některých dřevin, žejo. ale provedením se ztrácí takový unikátní vlastnosti, například u té břízy, že dokáže růst prakticky na holé skále. viz uranové výsypky na příbramsku a jáchymovsku. jako jo, uvedli, že je to pionýrská dřevina.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    PALEONTOLOG: Hurááááá, konečně vím co to mám v záhonu, čumím na to od chvíle kdy proutek půl metru vysoký udělal květ (hrst kvítků) a já si pořád říkám: k čertu, proč bych množila aronii když je krásná a tam kde je je jí dobře, co to sakra je? Co jsem to tam dala a kdy?? Proč je to v tak velkém volném prostoru a kde to má cedulku???? Ty mi vždycky uletí...… Hurá, on je to velkoplodý HLOH - díky za zatřesení mozkem aby se mi rozsvítilo :_)))))))))))))))))))))))))))))))
    A to jsem v půli týdne vylezla na kopec na konec sadu a oňuchávala tam s velkou radostí kvetoucí hloh, který !sestoupil z hor" a mám jej hurá po ruce a nemusím šplhat kilometr k jeho hnízdu u rozhledny a přesto ani v tu chvíli mi nedošlo CO mám dole v záhoně...………….
    Dnes sadím poslední brambory, první už jsou nakopčené, už na nich byly i mandelinčí vajíčka grr, další dva záhony mají rostliny zhruba 10 a 20 cm. Ty první totiž chtěly hodně péče - ráno odkrýt, zalít, zastínit proti odparu, večer zakrýt aby jim bylo teplo, proto je nesadím všechny naráz...………………..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: v odborných kruzích tahle práce schytala příšernou kritiku. Nejsou tam ani konkrétní kultivary.
    KASTA
    KASTA --- ---
    PALEONTOLOG: ja ty brizy a duby zminil, protoze jsou prave uvedeny v tom katalogu....
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANNONKA: dik za info. nakonec to vypada na Denar a Orbit, toz jsem zvedava.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KASTA: to je dost podprumerne placena prace ne?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KASTA: tak si tam nasaďte hloh, ten vydrží ! :D
    KASTA
    KASTA --- ---
    PALEONTOLOG: no nam brizy a duby na zahrade v poslednich par letech dost proschly...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam