• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    XL1: kopřivovou :)
    XL1
    XL1 --- ---
    LEJIMADA: a jakou jíchou ?
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    XL1: květák mám jak z obchodu, brokolice poloviční :) Hnojím jen jíchou a kompostem
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: a uchránit před bělásky a molicema
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRENNET: no primárně potřebuješ dostatek živin včetně molybdenu v půdě - ideální je zarýt na podzim do záhonu dostatek hnoje. Potřebuješ bazickou, ne kyselou půdu. Dobře propustnou, ne moc jílovitou. A dostatek vody, ale nepřemokřit a zalévat jen ke kořenům, aby to nezačalo plesnivět.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    XL1: prej je to celkem umeni vypestovat je do takoveho stavu jak v obchode.
    XL1
    XL1 --- ---
    Je tu někdo kdo s úspěchem pěstuje brokolici a květák ? tj má klasický velký hlavy ??
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Nejsou to kulturní rozdíly, je to přesné názvosloví v tom kterém oboru...……………. stejně to označí vinohradník v Polešovicích i u Mělníka, to nemá s Moravou nic společného.
    KASTA
    KASTA --- ---
    YEMANJA: jojo, me pobavily prave ty "kulturni rozdily", je dobry si to uvedomit
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: a pro moraváky je to hold nesrozumitelné a svého druhu urážlivé... eskymáci sice taky rozlišují desítky odstínů sněhu, což běžný "jižan" nepotřebuje, ale zas když už po nich něco chceš, tak by bylo dobré tu terminologii respektovat, šohajové.. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: me to pobavilo :) my tady v Praze proste rikame vsemu vino, asi pro jednoduchost :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ANNONKA: tak,tak stříhali jsme asi před 2 měsíci.


    XL1: to už se radši zeptej množitelů rovnou na sazenice..
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: DÍKY ZA TU DĚVENKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))

    Řízky nemám, z mých tří hlav stolní révy by byly sotva tři kousky a je na ně pozdě, to tak při stříhání v předjaří...………………….…. on ASI do toho nebude chtít teď už střihnout nikdo, réva to už (narašená) špatně snáší...……………………….
    XL1
    XL1 --- ---
    ANNONKA:děvenko ty si asi jedla vtipnou kaši viď?....a řízky pro mě máš nebo nemáš ?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: víno řízky nemá
    víno je výrobek z plodů révy, réva řízky má
    víno může být (a v minulosti zhusta bylo) i ovocné
    XL1
    XL1 --- ---
    potřebuju tak 60kusů 3 očkových řízků vína...klidně už narašených ...má někdo? pls když tak do pošty...dík
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: zajimavy, to jsem neznal. ja mam hlot vychodni (pojarkove), letos ma poprve poupata, tak doufam ze ho ochutnam
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: Crataegus × macrocarpa
    jestli to má kultivary, tak o tom nic nevím :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: jo to kdybych věděla...……………….. vím, že jsem o něm před časem (rok, dva) uvažovala, ale ne a ne si vzpomenout kdy jsem jej koupila, budu se muset ve školce poptat, majitelka mě léta zná a možná si vzpomene kdy je měli. Navíc já mívám šílené nápady a ona si je pamatuje:-))))) poslední když jsem potřebovala strom velký 10 cm (k domku 6cm), netrvalo jí ani vteřinu než po intenzívním přemýšlení vystartovala pro vrbu :-) (skalkovou), nevím jak se jmenuje, já si většinou pamatuju jenom jídlo...……………… :-)))))))))))))
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA:
    ANNONKA: a jakej velkoplodej hloh mate?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANNONKA: loni plodil tak, že už máme marmeládu. Zajímavá věc. Kdyžtak pošlu vzorek na ochutnávku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam