• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: Ja mam dve nashi hrusne ze Starych odrud, taky spousta zkazku, ze je to ~vzdorny, ale hned prvni sezonu to taky melo nejaky strupy, fleky na listech. letos na jare jsem nic nepozorovala, uvidim zahy...
    KASTA
    KASTA --- ---
    prave testuju muj oblibeny neemovy olej proti strupovitosti hrusni - zasadil jsem na jare dve japonsky hrusne a prestoze skoro vsude pisou, ze "netrpi na nemoci a skudce" obe maji na listech cerny skvrny a listy jim zloutnou.
    na jare jsem mel napadeny drin nejakym padlim a postrik neemem + otrhani nejhur napadenych listu zabral, stromek je cisty.
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    YFF: myslím že pro zapojení cerpadylka na drátky bude třeba nějaký elektrikář ... Zbytek by mel být vpoho, jen rozhodnout kam co umistit
    YFF
    YFF --- ---
    FAKEQUAKE: tak nějak jsem si to představovala:))) ale nejsem moc manuálně zručná, tož uvidíme..
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    YFF: spínací hodiny, ponorné cerpadylko z karavany cz, hadička ..... A pak už jenom barel vody .... Joo a ještě prodluzku :)
    YFF
    YFF --- ---
    díky moc, a ještě mám k tomu dotaz: koncem léta pojedeme na dovču na čtrnáct dnů, a bohužel nemám nikoho, kdo by mi chodil zalívat. Neexistuje nějaký menší zavlažovací systém, který by to zvládl? Kromě petek s děravými víčky, které asi stejně tak dlouho nevydrží, máme vlastně na balkoně takovou menší zahrádku..:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN:
    LINKOS: my na to taky koukali. je to teda F1, ale ja nemusim semenarit uplne vsechno :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: jo tak to zni jako nejaka uzasna odruda :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: dík za tip, odrůdu si píšu
    KASTA
    KASTA --- ---
    no, tahle nemela duty stred ani velka. a byla krupava a svezi uplne stejne. asi to bude odrudou, letos jsme ji dali zase...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pokud stíhám sklízím cukety do 20 cm, jsou křupavé a takové svěží, dají se jíst i syrové.

    Květy nezaštipuju, to si spíš v době šílené plodnosti zajdu otrhat misku 5 cm malých.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: tak já upřednostňuju malé, protože nemaji dutý střed
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja mam nejradsi kdyz to ma semena, ale musi se to umet vychytat dokud jsou seminka mekky. To je pak basta, to muzu jiat klidne syrovy
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: ad velikost plodu cuket: hele, budu odporovat. nevim, jestli je to tou odrudou co pestujeme (british summertime), ale zezacatku jsme sklizeli plody predpisovy delky 20-30 cm, jenze se to vubec nedalo stihat, nakonec jsme to vzdavali a posledni plody jsme proste nechali narust co to dalo. A ty giganticky plody byly chutove uplne srovnatelny, mozna jeste lepsi, krehky, sladoucky za cerstva, ta odruda teda vypadala, ze vubec nebude delat semena...
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: nam to chutna. ale chutove to bude asi podobny u vsech dyni, zkouseli jsme to i s hokkaidem a taky nas to bavilo.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: Pred par lety jsem to zkousela s dynovejma a nijak zvlast odvarena jsem z toho nebyla. Cuketovy jsou nejak vyrazne dobry??
    LINKOS: U cuket to taky moc nechapu, zda se mi, ze plodej jak divy. A tam predevsim nejde o grandioznost plodu, ale presne naopak. I kdyz si to spousta ceskejch micurincu mysli. ,D
    KASTA
    KASTA --- ---
    do samcich kvetu lze vlozit napr kosticku syra, pak ho obalit a osmazit. myslim ze Italove maji i primo odrudu cukety pro samci kvety...
    VEVER
    VEVER --- ---
    YFF: ty s bobulkama jsou samici, z tech budou dyne, bez bobulek samci.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    Svobodaci doporucuji 10 cm pod zem a 20 nad zem na medeny limce, ale asi je to s nejakou rezervou
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Do jaké hloubky se dostane slimak? Pod jak hlubokou překážkou by se podhrabal?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam