• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    LINKOS: Plzeň ..... 400 km ... :-( osobní odběr (což má logiku) ......
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANNONKA: osobně bych šel do zakorenenych sazenic při tomto množství, našel jsem třeba http://eshop.rychlerostoucitopol.cz/korenace-japonskych-topolu/
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    LINKOS: přesně!
    a proto bych chtěla jen velmi omezený počet na pokus :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANNONKA: tj, mám obavu, že to není tak rychlí jak se prodejci tváří, resp, jsou to takové proutky. Ono je potřeba aby ten strom ještě k tomu, že roste do výšky, tvořil kořenový systém a to jej dost zdržuje. Když se pokaci strom co už jej má vybudovaný, tak obrazí podstatně rychleji. Tak nějak bych řekl, že to je limit u všech stromů
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Lide pěstitelský, neměl by někdo z vás 3-5 proutků/řízků japonského topolu? Té rychlerostoucí potvory, co jej prodávají ve velkých počtech a nebo člověku rovnou i založí plantáž na klíč.... já bych to chtěla jenom zkusit v koutečku že by to dalo rychle stín a tím pádem nechci 50 a více kusů...... do bublinkovky nebo tak nějak, JASNĚ ŽE ZAPLATÍM
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MAR_TINA: Dík, už som zásobená na celý rok. Neviem vôbec, kam to všetko posadím. :)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    https://osivokeramika.cz/ osobní zkušenost ještě z doby, kdy neměli eshop, chodím tam už skoro 35 roků, letos jsem "nakupovala" telefonem a mejlem :-)))))))) a nechala si vyzvednout kolemjedoucím :-))))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: a běžné věci kupujeme normálně semo. Mají všude, klíčí, cena slušná.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: dobrasemena.cz
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Existuje nejaký eshop so zaujímavými semenami okrem Permasemínek?
    Chcela by som hrach, mrkvu, ředkvičky. Mrkvu klasickú dlhú, hrach nie ten cukrový, ale obyč, ja na tie jedlé lusky nejak nie som.

    Z Permasemínek som bola nadšená z rokety, tú som si nechala dozrieť a mám dosť na ďalší rok.

    Díky :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: já jim dám tu babyku, taky se mi tu už rok válí, jen jí přesunu víc na slunce. ještě tam mám pár trešní, ty tam taky nechám. Jen se teda trochu bojím tý spousty strakapoudů, datlů a žlun, co tu máme, ale to už sis s tím holt musí poradit, to je příroda...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: a vlastně mám v zahradě už dva tři roky odložený kmen pokácené jabloně. tak ledabyle našikmo opřený. třeba se v něm něco ubytuje.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: u nas ji nejvic lakaji ty ostrozky vychodni, tech tam mam plnou "louku", chci tam ale postupne dosazet trapatky, takze jsem rad, ze ma rada i ty. pry jsou dost vybiravy, libi se mi tenhle clanek o nich (zminuje tam i ty salveje, jak pises)
    Jak přilákat na zahradu drvodělky - Natura Opava
    http://www.natura-opava.org/opavsko/zpravy/jak-prilakat-na-zahradu-drvodelky.html
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: taky jsme je přilákali na třapanatky a ještě okrasné šalvěje.
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jsem skenoval zapomenutý film z léta a koukám, že drahá polovička vyfotila drvodělku! mně se to nevedlo, vždycky decentně poodlétla. moc se nám líbí, už k nám lítají pravidelně, na jaro jim nachystám nějaký starší kmeny listnáčů na víc prosluněný místo, třeba tam i zahnízdí (snad jim babyka bude vyhovovat :))

    XL1
    XL1 --- ---
    pěstuje tu někdo nebo ví o červenojádrém ořešáku ?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ježíšek priniesol túto knihu a síce je zasadená do severovýchodnej USA, je fakt skvelá, obsažná, vedecky ozdrojovaná. Žiadne ezoterické kecy (nič proti ak to niekomu neva, mne ano). Akurát to chce vedieť veľmi dobre po anglicky, nie je to čo sa týka zásoby ľahké čítanie. Preložená nie je.

    XL1
    XL1 --- ---
    Adéla kvete i v prosinci !

    XL1
    XL1 --- ---
    sháním tak 10 pořádných sazenic Šalvěje a Levadule, nemá někdo na výměnu anebo ví kde koupit za normální cenu? když tak prosím do pošty
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETUL_KA: aha, na svym webu Marek prave pise, ze jsou vetsi. no, pristi rok na to stejne nedojde, soustredime se na to klasicky cerveny. Jeste mame jedno drobnoplody cerveny, chutove asi nejlepsi, co jsem ochutnal, to je z webu dobrasemena.cz. Ale neni tak silne odolny vuci plisni - to klasicky cerveny je snad uplne rezistentni.
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: pridavali jsme tam jeste vodu z jogurtu, aby se rychle nastartovalo mlecny kvaseni, u tech podzimnich rajcat pry je to lepsi, protoze uz muzou byt trochu napadeny plisnema ap, tak aby misto kvaseni neplesnively. Jsou kysely, ze zacatku (po 14 dnech) mely jeste takovej trpkej dojezd, to se pak ztratilo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam