• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    muj cil je, aby v zahrade neco kvetlo a zralo cely rok. takze doslo i na mahonii prostredni, ktera prave ted zacina kvest a mela by mit na jare jedly plody (tech se asi dockaji spis ptaci nezli ja), jinak vypada celkem nenarocne a sobestacne a ani minula zima ji nijak neposkodila. zatim ma tak metr, jsem zvedavej jestli doroste do tech udavanych tri metru, to uz by byla mala palma :)

    XL1
    XL1 --- ---
    Sháním semena slunečnice z nějaká MEGA velké odrůdy. nemá někdo ?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    U nás kompostárnu provozuje skládka, tak účelně organizovaný prostor a provoz se vidí málokdy.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SAT_ANN: skusala som ako prve, ale avizovany predaj ma len par v CR a vsetky su daleko. uvidime. ak uspejem, podelim sa.
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    MART1NKA: googlila jsem přes městský služby na stráckách měst v okolí, nebo search na kompostárny v okrese.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    MART1NKA: velký zahradnictví prodávají na vozejk, u nás třeba i stavebniny..
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: urcite bych tam zavolal, treba u nas je kompostarna a na strankach obce obcas nabizeji prodej kompostu, ale ne celorocne, jen kdyz maji
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    NYA: Myslíš že třeba v Písku sa dá tiež takto ísť do kompostárny?
    NYA
    NYA --- ---
    MART1NKA: v městské kompostárně. HLM Prahy prodává 1 Kč/kg. akorát mi kamarád zahradník říkal, že tenhle kompost je dost kyselý, je dobrý ho s něčím ještě namíchat (hnůj, popel, listovka, ...)
    musí se počítat s tím, že je tam materiál z městské zeleně a co tam lid navozí ze zahrádek, a nemusí ot být vždycky 'úplně bio'
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    REDSNAKE: Mám ji za oknem v květináči. Koupila jsem si ji v zahradnictví. Je to celkem samorost. Chce to myslet jí sem tam zalýt. A asi bych ji měla teď na podzim ostříhat… mam teď trochu jiné starosti…
    Co by jsi o ní chtěl/a vědět??
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Objednával si tu niekto odniekadiaľ kompost? Objasníte mi prosím ako na to? Dá sa prísť do kompostárny a nejaký si kúpiť? Díky.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj, nezkoušel jste někdo pěstovat Aloisii trojlistou - Citronovou verbenu?
    IKA
    IKA --- ---
    KASTA: ďakujem, náhodou som objavila jednu aj na druhom konci tej aleje. (Ale teda moc sa mi nechcelo sa tam zdržovať, bol pod ňou dosť bordel.:(
    KASTA
    KASTA --- ---
    KASTA:
    IKA: dnes jsem sel nahodou pres Letnou a koukal jsem, ze kdoule tam ma jeste plody. je zatim mala, takze tak 10-15 plodu, ale hezkych (jako jablka)

    je to tady: https://www.google.com/maps/place/50.096895,+14.430698/@50.0969063,14.430637,20z
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    IKA: Tie dule v stanici su hore pri branke. Staci tam prist v otvaracie hodiny, zaklopat na sklennik a spytat sa, ci si mozes nejake natrhat. Idealne v stredu do 18:00.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BEZPRIZORNI: Tos mi pripomnel, ze jsem vlastne loni nejaky kdoule palil a ze bych mel udelat druhej vypal :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEIKSAC: každá kdoule je jiná. Stejně jako třeba hrušky. Naše jsou bohužel kamenné
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MAR_TINA: Na plnym hrnci marmosky je realne pulhodiny prace, kdyz budu delat hruskovy povidla, jsem na tom fost podobne
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    VEVER: Tak jsi to delala spatne nebo kdoule nebyly zrale, oskrabes/rozkraiis/ vykrajis jadrince. Das do hrnce varit s trochou vody, kdyz zmeknou, prepasirujes, das znova varit s cukrem a citronovou stavou, plnis do sklenicek.
    KASTA
    KASTA --- ---
    Super, tak vim, ze kdouli nechci :)

    IKA: Jeste vim o jedne kdouli na Letne, kdyz jdes od Strossmayeraku hned na zacatku parku je maly stromek v travniku. Ale myslim, ze ho tam nekdo sklizi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam