• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    XL1
    XL1 --- ---
    Ano jsou. Ale chce to fakt poradny louskacek.
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Aronie začínají kvést :)

    KASTA
    KASTA --- ---
    KLATIC: u me je to houba, myslim, ze nejaka alternaria a ten stromek zcerna komplet cely, prakticky vsechny listy. To co popisujes by mohl byt mozna kvetopas, anebo ta nova japonska octomilka, ty napadaji kvety a pludky.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KASTA: jsem koukal e na to litaj nejaci divni hmyzaci a po jejich navsteve cernaji listy kolem kvetu
    NUSPHIR
    NUSPHIR --- ---
    XL1: jsou ty jádra jedlý/dobrý?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Tiež mi krásne kvitne :)

    KUATO
    KUATO --- ---
    KASTA: severní Morava taky. V posledních letech sem tam jedna. Letos aspoň 10.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: jo, my se jim pěstovali s bohatou nabídkou a ony berou útokem snad i pampelišky :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    QUIP: jojo, u nás teď na mahoniích a na kamzičníku, už si nevybírají, prostě žerou, co je :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    KASTA: Drvodelky? Letos poprve jsem je zaznamenal i v Praze na kytkach za oknem :)
    ULO
    ULO --- ---
    Ha dcery našly v parku dva ořechy, nevěděla jsem, co to je. Teď to vím. Dík
    XL1
    XL1 --- ---
    XL1
    XL1 --- ---
    ořešák černý JUGLANS NIGRA

    XL1
    XL1 --- ---
    nabizim orechy Černého ořešáku /juglans nigra/- jsou připravené k vysazení teď v breznu . a mohu je v Praze predat nebo poslat kamkoli zdarma po ČR.
    ideálně výměnou za sazenice rajčat , paprik apod-ty bych si vzal až budou v dubnu.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    Ahoj, chci se zeptat, neumí někdo sehnat květiny vetiver - vousatka draslavá a pačule obecná? Ď.
    VOIKUKKA
    VOIKUKKA --- ---
    XL1: koupili jsme zahradu a máme obr ořešák s obrplody, vůbec nevím co je zač, ale větší jsem nikde neviděla. Loňské ořechy už nemám, mohu případně nabídnout letošní.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Nemá někdo zájem o semínka rajčat? Jedná se o malá rajčata (červená, žlutá), plazí se po zemi, odolné plísním. Odrůdu netuším (dostal jsem před pár lety). Ale v podstatě jak popisuje:
    KASTA:
    předání: Praha (Kobylisy), případně Čtyřkoly u Čerčan a nebo Mšeno v Kokořínsku.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: ja pestuju uz par let "divoke cervene" od Marka Kvapila (permaseminka.cz) je moc dobry a hodne odolny vsem plisnim. Jedina nevyhoda, ze je trochu pozdni, takze urcite predpestovat - co nejvic. Jinak tam ma ted i ranejsi odrudy, treba ten Koralik, to jsem chtel vyzkouset, ale nakonec stejne vzdy skoncim u toho cervenyho, neni zase tolik prostoru a tohle je osvedceny, sklizime vetsinou az do listopadu.

    Jeste je hodne dobry to co maji na dobrasemena.cz (cervene), je mensi, plody jdpu soudecky a jsou jinak usporadany (to souplodi pripomina spis bezinku, nez obvykly "cherry rajcata"). Je trochu min odolny plisnim (ale porad nadstandartne) ale chutove je snad nejlepsi, co jsem jedl.

    Zkousel jsem jeste zluty od Marka, to je ranejsi, ale chutove podle nas nic moc, takze uz nemam
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    Konečně mám místo na rajčatové křoví, tak se chci zeptat, jaká divoká rajčata se vám osvědčila (případně od jakého semenáře) a jestli je taky vhodný je předpěstovat.
    TICHAVODA
    TICHAVODA --- ---
    Už jen doplním, že k nám na zahradu létají drvodelky na šalvěj muskatovou, zřetelně ji preferujou před našima ostatníma kvitkama 😊Jsou nádherný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam