• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    GOBERS: tez dobre znam :))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ROLNAS: Delavali jsme driv na brdech ad hoc indianskou a pak to strihali do zimniho potoka. Velmi lepsi...
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    GOBERS: to me tez, ale nemam problemy s tlakem;))) a jeste kdyz je tak - 15 a v bazenku vysekana dira v ledu, sauna tak 110..nejlepsi:))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SELMINEK: No me je prave prijemne tam byt dlouho a pak to svihnout do bazenu...
    SELMINEK
    SELMINEK --- ---
    E42: sauna je na tlak dobra, hlavne pri pravidelnem saunovani ho z dlouhodobeho hlediska stabilizuje. Jen pritakavam, co uz bylo receno: chodit na kratsi dobu, tak aby ti to bylo prijemne, ochlazovat postupne.
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    SPUNT: Diky:) snad u tebe taky v poho:)
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    ROLNAS: TAk to blahopřeju, já jdu na kontrolu za týden, tak se taky pro jistotu přeptám, teď stejně moc nestíhám chodit, ale snad mi to taky nezakáže. Tak si to užij:-)
    E42
    E42 --- ---
    ROLNAS: Aha, dík, tenhle článek jsem nenašel. No, já do sauny občas chodím a žádnou viditelnou neplechu mi to nedělá, kamarádka zkusí a uvidí, pětadvacetiletý zdravý tělo by to snad vydržet mohlo, není zase žádnej kardiak.
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    E42: heh, nee, nevim jestli by mi foniatr poradil s nizkym tlakem..:))
    bud anebo ovsem pokud ti to doktor zakaze....
    ...a pokud dovoli, ale jestli nesaunujes a chces zacit, tak zkousej nejprv v nizsich teplotach a nedavej bazen, radeji sprchu...a velmi opatrne :)
    E42
    E42 --- ---
    ROLNAS: Na nízkej tlak ses ho náhodou neptala, viď? Tak příště, dík ;)
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    SPUNT: tak jsem otazku saunovani dneska na kontrole probrala s doktorem...a pokud clovek saunuje pravidelne a organismus je na ty zmeny teplot teplot zvykly, tak neni problem...dokonce po dnesni kontrole uz ani u mne, takze trikrat hura a pristi tyden sauna rullezz:))
    E42
    E42 --- ---
    KOKES: Přesně to jsem jí říkal, ale to že ne, že to prostě zkusí. Počítám ale, že tohle už dost lidí řešilo, tak asi někdo vědět bude.
    KOKES
    KOKES --- ---
    E42: zeptat se lekare? nebo seriozni stranky o saunovani..ja nevim, teda; ale to je dost dulezity a seriozne ti odpovi asi jen doktor ne?
    E42
    E42 --- ---
    Je v saunování nějaký riziko pro lidi s nízkým/vysokým krevním tlakem? Sám mám nízkej, nikdy jsem v sauně neměl žádnej problém (ale to ostatně ani třeba při darování) a ani mě nenapadlo o tom přemýšlet, ale kamarádka taky s nízkým vyjevila nějaký obavy, tak se chci přeptat. Dík.
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    SPUNT: no a to prokrveni je prave problem...uzliky uz konecne zacaly mizet, ale nejake zmeny tam jeste jsou a kdyby se mi ted hlasivky moc prokrvovaly, tak se to muze zase zhorsit...neni to jen o saune, ale o jakekoliv prudke zmene teptot...a v patek, po mesici a pul se vracim do prace (taky me zivi hlas), takze si nejaky problem nemuzu dovolit a jestli to znamena vyhnout se letos saune, tak se ji vyhnu, alespon dokud hlasivky nebudou v poradku:)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    No vyborne, to jsem nevedel, ze je tu takovyhle bajecny klub. :-)
    SELMINEK
    SELMINEK --- ---
    MONICARDIO: no parada diky mooc, tohle se mi fakt hodi, skvela a uzitecna informace.
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    VRATENKA: no kdyz zrovna chraptim tak jo....v posledni dobe jsem holt nechraptila:)
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    SPUNT: v saune se snazis moc nemluvit, jo? hahaha
    SELMINEK
    SELMINEK --- ---
    REALLK: Chtela js se te zeptat, kdyz se normalne v lete mene potim (potim se,az kdyz je venku 30), je taky vhodne jit v lete do sauny? Nebude mi pak venku zima? Ja se dost ridim svymi vnitrnimi pocity a kdyz se zacne na jare oteplovat, zacinam se najednou v saune nudit, byt tam v zime vydrzim 2h ani nevim jak..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam