• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Ahoj, zarazila me informace o tom, ze saunovani vadi pri problemech s hlasivkami. Hlasivky potrebuji nutne pro svou praci a bohuzel s nimi mam celkem problemy (nabeh na uzlik, obcasne prekrveni apod.). Jsem sledovana na foniatrii, ale nenapadlo me se ptat na vliv sauny. Saunuju navic celkem pravidelne... jak to tedy je, prosim??
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    DED: tak tak:)) nakonec mi to dneska vyjde:))
    KAI
    KAI --- ---
    DED: klidne pojd s nama, jsme objednany na sedm vecer a jeden clovek odpad, takze jedno misto volny
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    KAI: DED: muzem, akorat mam cas nejdriv zitra odpoledne:((
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    MUFLONEK: to zalezi na tom co s nimi mas...pro mne stale plati rezim vyvarovat se prudkych zmen teplot...a jak jsem se dnes dozvedela, toto pro mne plati i nadale...takze tuhle sezonu uz nejspis zadna sauna..((((
    DED
    DED --- ---
    ROLNAS: hele to sem taky chtel zkusit.. .tak pudem ?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    ROLNAS: moment: s nemocnýma hlasivkama se nesmí do sauny? !!! To snad neeeeeeeeeee:O((((
    KAI
    KAI --- ---
    ROLNAS: ja loni taky nic!! jenze co bylo loni za zimu, ze jo ;))
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    DED: hm, takhle to u mne fungovalo lonskou sezonu,nemela jsem ani rymu:))... letosni jsem dala jen dvakrat na zacatku..pak nachlazeni...problemy s hlasivkami..zakaz saunovani..no a ted po mesici a pul kdyz uz bych konecne mohla se mi na mandle prilepil streptokok nerad jeden a ten teplo miluje, takze zase nic...
    KAI: muzem jit spolu, me by to taky pomohlo:))
    KAI
    KAI --- ---
    ja si prave myslim ze v tehle fazi uz to s tema bacilama v tele nebude horky, ze je to spis takovej dojezd, ale to je takovej muj pocit..
    jo a v saune sem letos bohuzel byla skrz opakovany nemoce jen dvakrat, takze zadna slava...se proste nak nechytam.
    jo a taky mam chladovou alergii..
    asi to saunu odlozim na pristi tyden a zajdu zatim sem :) http://www.solnejeskyne.cz
    DED
    DED --- ---
    ale hlavne pokud chodite pravidelne do sauny tak mate mit imunitu a zadny bacily ! a ta imunita musi prezit i kdyz to na vas nekdo kejchne !
    REALLK
    REALLK --- ---
    ja to proste nedoporucuju:(ono pokud je jeste v tele nejaky ten bacil tak tim pocenim se ho zbavite,ale co lidi kolem v saune?:(
    KAI
    KAI --- ---
    takze s doznivajici rymou a pokaslavanim jit muzu myslite?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    no já tam spoustu těhle krčních bacilů rozháním a pomáhá to.o)
    RADO1
    RADO1 --- ---
    MONICARDIO: Ja som mal zapalene hrdlo bez kasla a pomohlo mi to.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    MONICARDIO: pokusim se odpovedet

    menstruce primarne saune nevadi pri dodrzeni hygieny se naopak vyplavi vic bordelu z tela ale.... v dnesni civilizaci to znamena nutnost uziti tamponu (lidstvo je dost ulocitne) coz zase ne kazdemu vyhovuje... Kazdopadne osobne odzkouseno, sauna neprekazi

    to je jinaci...napriklad minuly tyden sem byla v saune i s pokrocilym zanetem prudusek ale muze se ti i dost pritizit stejne jako polepsit jako me .... tak 50 na 50...

    mnozstvi ztracene vody zalezi na delce pobytu v saune a teplote a tvem tele jak snadno vodu pousti a par dalsich faktorech - obecne se pri hodce a pul doporucuje 0.5 - 1 litr vody
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    tak sem si ji tedka trochu nalozil po dlouhy dobe...i s olejickem;)
    TARGI
    TARGI --- ---
    VASUCEK: ja se saunuju cca v nejakych 110 je to pohyblive od 105 do 115...
    A prijde mi to jako sauna, opravdu pri nejakych 90 -95 je tam fakt kosa :))
    Nevim co vic rict....Kdyz mi to spravne sedne vydrzim tam tak 15 min. Kdyz ne max 10min... Nevim co vic napsat...
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    VASUCEK: pres sto se to vyhoupne normalne i v saunach u verejnych bazenu - prinejmensim na teplomeru na zdi :) Ale ty teplotni zony v ankete mne osobne prijdou dost hruby, v 90C si rikam, proc tam jsem a at prestanou lidi courat a vetrat. Pri 100C ve vysi oci a dvoupatrovych lavicich je to pro me akorat.
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    TARGI: My saunujem na 80°C, protože máme hrozně malou saunu a ta teplota bohatě stačí. Při vyšších teplotách je tam už nedýchatelno a je to nepříjemné. Je to způsobeno konstrukcí a nedostatečnou ventilací a cyrkulací vzduchu. Při stavbě jsme někde vyčetli minimální otvor pro průchod vzduchu vzhledem k objemu sauny. Vyřešili jsme to malým větracím otvorem ve dveřích a mezerou pod dveřma. Jak už jsem, ale psal, časem bych větší teplotu chtěl zkusit :) imho si na to po pravidelném tréninku jde zvyknout.

    Zajímalo by mě jaké je to při teplotě 100°- 120°C, ten kdo tak hlasoval, nechť se ozve a poreferuje. Dík ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam