• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    hm zajimavy.. me prave prekvapilo jak to tam meli napsany jako jiste.. taky me treba jednou bude mrzet ze musim vynechat saunu na tak dlouho ,)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    ten Pařízek říká, že "Návštěva sauny přináší mnoha ženám potěšení, zvyšuje jejich odolnost, má relaxační účinek a upevňuje jejich zdraví. Není tedy nutné ji těhotným ženám zakazovat. Jestliže žena před otěhotněním saunu navštěvovala a chce pokračovat, musí vynechat první tři měsíce těhotenství, plodové vejce je v této době snadno zranitelné zevními vlivy: zvýšení tělesné teploty těhotné až na 38,5 °C v průběhu saunování může vyvolat nezvratné změny na centrální nervové soustavě embrya a plodu (platí ovšem pro dlouhodobé přehřívání)."

    TAYLES
    TAYLES --- ---
    KVJETINKA: liší se.. některé zroje říkají například že:"Těhotná žena by neměla pracovat v provozech, kde je velké horko (přehřátí organismu v těhotenství může vážně poškodit vývoj plodu – defekty neurální trubice. Z tohoto důvodu se v prvním trimestru těhotenství nedoporučuje ani sanování a horké koupele" ..některé zase, že občas je to v pořádku třeba Pařízek v Kniha o těhotenství a porodu. Tak nevím.
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    myslim ze tu nekde nize probehlo jestli do sauny v tehotenstvi ano ci ne.. byla jsem cca pred tydnem v relax centru v marienbergu ( http://www.aquamarien.de/site-assistent/cms-admin/user/index.php?page_id=142 doporucuju navstivit pokud budete mit cestu) a tam jak jsem prohlizela nastenky ze zvedavosti bylo napsano ze je to jednoznacne pozitivni .. docela me tedy zajima jak je to, jelikoz se mi zda ze nazory se lisi..?
    RADO1
    RADO1 --- ---
    Ja som si minuly rok len tak lahko zapalene hrdlo 3 dennym saunovanim vyliecil. Pokaslal som to potom posledny den "opalovanim" na lavicke v 3km vyske pri -18 stupnoch :((
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ja bych sla v tomhle funguje uplne normalne aktivne sportovne atd...
    IF_
    IF_ --- ---
    SQUZZA: tak to je mi jasny:), myslela jsem fakt lehky nachlazeni typu ze mam uz 14 dni rymu a poboliva me v krku, ale jinak normalne funguju, chodim do prace, skoly atd atd...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    mne to problem nedela, ale asi zalezi na stadiu, v nejhorsi chripce bych do sauny nesla...
    IF_
    IF_ --- ---
    RADU:
    SLUCKER:
    TOMASH: no jo, asi to fakt neni dobry:( to me pekne stve, pac me bavi do sauny chodit hlavne v zime a jsem ted porad nachcipana...delam v mega open office a to se fakt neda neco porad nechytat:(
    RADU
    RADU --- ---
    IF_: já bych tam nešla už jen kvůli tomu abych nenakazila ostatní...do soukromý nebo takový tý co si celou zaplatíš jen pro sebe ještě možná, ale jinak vůbec.navíc-většinou se mi to fakt akorát ještě víc rozjelo
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    TOMASH: ;-D)))
    TOMASH
    TOMASH --- ---
    SLUCKER: no, ja mel po saune dva dny kaleni na sluzebce v polsku a den na sjezdovce v hrozny kose, takze je otazka, co z toho byl skutecne ten rozhodujici faktor :D
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    TOMASH: jj, hodne casto sauna pomuze tesne na zacatku nemoci, kdyz se to stihne vcas podchytit, da se sauna s prvnima priznakama (pokud je samozrejme clovek v saune zbehlej a dava ji pravidelne) a hned po saune se nasadi klid v posteli misto trajdani po meste, tak to vetsinou zabere, ale jak uz se nemoc trochu vic rozjede je to marny a nema se do sauny vubec lezt...
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    jojo, to mám!:)))
    ja sem šel na začátku roku 2 týdny po sobě i když jsem byl těsně po chřipce, ale jak jsem byl z podzimka a konce roku rozsauněnej, říkal jsem si že ten zbytek nemoci vyženu natvrdo z těla.. a prdlajs, doteď se s tim peru a porad nejsem uplne ok:))))
    ..ale tak v tomhle tydnu už saunu planuju zase nasadit!:)
    TOMASH
    TOMASH --- ---
    nevim, nakolik rozhodujici to je, kazdopadne to vyvoji napomuze.
    od minule stredy jsem byl nalomeny (klasika - bolavy krk, hlava), do toho sauna a ted jsem doma na atb...
    IF_
    IF_ --- ---
    Miluju saunování, ale v poslední době jsem pořád nachlazená, takže nechodím a chybí mi to už. Říká se, že když člověk není 100% fit, neměl by do sauny chodit. Máte s tím nějaké osobní zkušenosti?
    RADU
    RADU --- ---
    RADO1: :-))) v tomhle to máme jednoznačně lepší:-))
    RADO1
    RADO1 --- ---
    Hanbil som sa, ked som bol maly. Do sauny jednoznacne nezabaleny. Ked na mna niekto chce cumiet, nech si cumi, jeho vec.
    Jedine, co moze byt trosku "vtipne" je, ked dostanem erekciu ako hrom. A to tam casto ani nie je ziadna pekna zena, ale na nejaku spominam. To sa potom zle vysvetluje erekcia, ked je sauna plna tlstych muzov :-)))
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    JIRAS111: Osprchovat ve veřejný sauně asi z hygienickejch důvodů, ale dovnitř bych chodila jednoznačně suchá...čím víc vody se tam zatáhne, tím vyšší vlhkost vzduchu a to už pak není ono, navíc kolem té stovky je už i 25% vlhkost nepříjemná...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    mate pravdu, nahota bezesporu k saune patri a diky za odpovedi, s tim osusenim je to asi pravda, uz jsem si to nekolikrat rikal taky:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam