• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    Budu si delat letni venkovni indianskou saunu.. mam misto s potokem a tuni na koupani, mam jednoduchou konstrukci, mam dlazebni kostky, ktere rozzhavim v ohni a dam dovnitr.. ale resim z ceho udelat stejny a strechu tak, aby to bylo lehce sestavitelne, prenosne, levne a dobre to tepelne izolovalo. Nemate s tim nekdo zkusenosti, finty, triky?
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    _MAKI_: a kam chodis? ja jen abych se mistu kam chodej takovy protivny baby z dalky vyhnula ,)
    RADU
    RADU --- ---
    RADO1: chodim radši do společný sauny právě a hlavně kvůli vyšší teplotě, v dámský musim sedět na nejvyššim stupni a stejnak mi to přijde ještě málo
    RADO1
    RADO1 --- ---
    K tym mytom. By ma zaujimala teda ta teplota. Pisu o 86 vo vyske hlavy. Ked som v nejakej, kde bolo pod 90, zdalo sa mi to o nicom [teda zasa 86 + poliat kamene vodou da dobry zahul] a aj tu boli obcas prispevky od ludi, co ked tam nie je aspon 100, tak to pre nich nie je sauna.

    ...tak ako?
    KOKES
    KOKES --- ---
    vpodstatě píšou, že sauna prohlubuje účinky alkoholu a mohli bychom zkolabovat.
    KOKES
    KOKES --- ---
    všude píšou jen to, že alkohol ruší účinky saunování. Jak a proč to nepíšou. Tohle je možná zajímavé http://www.karwoll.de/sauna_und_alkohol.htm
    a tohle je taky dobrý: http://www.stopa.cz/katalog/detail-clanku/n-9/Finska-sauna-myty-a-omyly-v-saunovani-sauny-brno.html :-)
    YVETT
    YVETT --- ---
    nebo že alkohol narušuje termoregulaci? též tipuju
    KOKES
    KOKES --- ---
    kvůli namáhání srdce? tipuju
    HLOH
    HLOH --- ---
    Proč nesmí opilí lidé do sauny? Mám si to vyzkoušet nebo je to doopravdy nebezpečné?
    HLOH
    HLOH --- ---
    WYMA: Proto taky přemýšlím že si venku postavím tu na horký kamení když budu chtít pořádný teplo a nebo se nás sejde víc tak by se chodilo tam...
    WYMA
    WYMA --- ---
    no vypadá to fér.akorát teda ta teplota max. 60°C mi přijde hodně málo...
    KOKES
    KOKES --- ---
    tyjo, dost velký..super
    HLOH
    HLOH --- ---
    U nás je tahleta:
    HLOH
    HLOH --- ---
    Tak jsem objevil stránky té firmy od které to máme, píšou že má příkon 1800W
    A doporučují ji provozovat v místnosti s 21 stupni (proto se u nás zahřívá tak pomalu)

    http://www.sauny-greven.cz/
    KOKES
    KOKES --- ---
    HLOH: jak dlouho asi tak? infra na masáži mi trvá tak odhadem 3min, než mám pocit, že pořádně hřeje. Tady se prohřívá dřevo? ty provozní náklady(nebo proud na 1 session) by mě taky zajímaly. Bude tam asi termostat, takže to nepojede furt na full..
    HLOH
    HLOH --- ---
    KOKES: Příjemný to je... teplota je nižší-maximálně 60 stupňů
    Ale už při těch se jde slušně zapotit. Dobrý je ten suchý vzduch můžeš si číst a nebo poslouchat rádio (to je tam od výroby zabudované)
    Docela dlouho trvá než se to zahřeje na provozní teplotu(alespoň u nás- máme v té místnosti co sauna je tak 12-14 stupňů)
    KOKES
    KOKES --- ---
    HLOH: a mě by zajímaly pocity oproti klasický sauně. Není to moc suchý? je to dost horký? je to stejně příjemný, nebo to cítíš jinak? Uvažuju o tom, pořídit si ji domu.
    RADU
    RADU --- ---
    spíš asi pak de hlavně i o provozní náklady, který by mě teda celkem dost zajmaly...na kolik člověka doma vyjde jeho vlastní sauna na třeba hodinu saunování? divila bych se že to někdo nemáte spočítaný kdo to máte doma, imho to zrovna moc sranda neni
    RADU
    RADU --- ---
    WYMA: jaký kde bydlíš??! :D
    HLOH
    HLOH --- ---
    WYMA: To se ti budu muset zeptat tchána ten ji na mlejn pořídil (já bych na takovýhle věci nikdy neměl)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam