• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Tak právě vyrážím vyzkoušet Lázně na lodi.o)- saunu na parníku kotvícím na Rašínově nábřeží.o)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    My sme měli teďka v sauně 106°C a pořád jsme přilívali... a teda po třech minutách jsem měl dost. Abych ale řekl pravdu mám to raději pořádně a chvilku, než naopak. Taky z toho důvodu, že na dlouhodobé relaxování prostě není čas.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tady se da tezko porovnavat, jak dlouho kdo vydrzi "v bazenku", kdyz v kazde saune ma ruznou teplotu (u venkovnich bazenku jeste podle rocniho obdobi). Kdyz ma nekde voda lehce pres 10°C, da se tam vydrzet urcite dlouho. Kdyz ma voda na nule, nebo mirne pod nulou, tak u bezneho jedince dochazi ke smrti za 5 - 10 minut (a to docela neprijemnou formou - udusenim, protoze se vlivem podchlazeni hrudnich svalu nemuze nadechnout). Takhle nejak zemrela vetsina obeti z Titanicu, piloti za 2. sv. valky v severnim mori a kanalu La Manche.

    Tak jen aby to tu pak nedopadlo s pobytem v bazenku podobne, jako ti zaziva uvareni blazni na sampionatu v saunovani :)

    Proste jak v saune, tak v ochlazovne vzdy podle toho, co je komu prijemne a ne podle toho, ze "Franta vydrzi dyl, tak ja musim taky".
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Sauna je přece hlavně o pocitu, ne o čase.... někdy vydržím v teple 20 minut, někdy mám po deseti dost...jde o souhru více věcí a toho, jak se zrovna tělo cítí... To samý s chlazením - my chodíme přímo do řeky a v tekoucí vodě to na minuty fakt není, v bazénku v Praze chvíli vydržím...ale rozhodně to nestopuju - prostě dokud je to příjemný, ne?
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    PODFUCK: ono je to individuální, občas v sauně potkám chlápka má cca 110kg, ten v bazenku vydrží fakt dlouho, jednou jsme to stopovali a byl tam asi sedm minut fakt :D šílený, já jsem cca o polovinu lehčí a vydržím cca dvě minuty :)) to je člověk od člověka přečetla jsem spoustu článků a každý má v sobě stejné přitom jiné informace...ono podle nějakých pravidel se řídím, ale někdy dýchám nosem, někdy pusou jak mi to zrovna vyhovuje, někdy jsem v sauně 30minut, někdy 15min, někdy do toho bazénku vůbec nevlezu :)) Správný a nejlepší způsob si najdeš ty sám...:) Takže bych se vůbec netrápila tím, že tam vydržíš jen 20sec :)))
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    KU13AR: 10 minut? Jakej je prubeh? To se musis klepat jak drahej pes, ne? A bolest, ta odezni nebo to proste vydrzis?

    Tak ted jsem to dal s ponorenim hlavy - naprosta bomba, ale dyl jak 30 sekund jsem tam podle me nebyl :/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Až tak hromadná není, je dělená na pohlaví, ale už ne na boxy. :-)
    Já chodím každý týden do malé sauny v Černých Polích s uzavřenou skupinu v pravidelném termínu. Tam je šatna i sprcha společná oboupohlavně. Ale s přáteli nám to je jedno.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: na Lesnou chodíme s pritelem jednou za cas, pravidelne chodim v adamove (mam to cca 5min od baraku). Ale ona pravda bude jak tady psal QUIP:, že lidi chodí ven-dovnitř a tak se vo vyvetrá.
    V Obřanech myslím ten nový 4comfort.cz? (uvažovali jsme nad tím) jako hromadnou myslíš ženy+muži dohromady? hmmm....
    IF_
    IF_ --- ---
    KALIBAN: Tyhle soutěže to je fakt na přesdržku:/

    MS v saunování: kolaps popálených účastníků, finalista zemřel | Zprávy ze světa | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/ms-v-saunovani-kolaps-popalenych-ucastniku-finalista-zemrel-p5u-/zpravy-svet.aspx?c=A100808_081949_ln_zahranici_ter
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Infinit v Brně není špatný, zkoušela jsem ten na přehradě, častěji ale chodím na Lesnou, protože tam chodím i do osvalovny.
    Teď je nově postavené wellness v Obřanech, byla jsem ho vyzkoušet taky. Sauny dobré, luxusní styl, ale za šatny bych projektanta s investorem poslala do horoucích pekel. Malé šatny, dvě sříňky nad sebou bez štangle, ramínek nebo háčků, jednoprostorová hromadná sprcha. Zlaté příslušenství v Infinitu!
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    TARGI: Švagr si tak v jezirku pěkně nařízl prdel .)
    QUIP
    QUIP --- ---
    KALIBAN: to si rovnou muzou davat zavody, kdo vydrzi dele v mikrovlnce :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    KALIBAN: mel na sobe plavky ... :(
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    jsem si rikal jak dlouho vydrzi treba rekordman... a nasel sem tehle clanek
    Sauna World Championships
    http://www.divapor.com/sauna-articles/sauna-world-championships.php

    110stupnu 0,5litru vody na sutry kazdejch 30sec... 16minut world record... uz se to nedela, pac tam 2010 nekdo umrel... ufff brutal
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    já sem v bazénku min. 10 minut, je to nejvíc a pak dáš klidně i půl hodiny ve 100 stupních
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ja jsem v bazenku než napocitam do 10ti, pak ponorim hlavu a vylítnu ven. u nas je tam venkovni bazenek, takže min. zimu tam byly kry (tento rok jeste ne) a vysekavala se tam dira. nikdo neví kolik stupnu ma voda a asi to ani nikdo nechce vědět :D

    sníh je maso! ale peckovní :D
    TARGI
    TARGI --- ---
    SARKUF: ne, ale vidis tu krvavou skvrnu :-)))
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    TARGI: a k tomu to jeste necejtis.)
    TARGI
    TARGI --- ---
    A vite co je prdel, kdyz si o takovou ledovou krusticku na venkovním bazenku rozriznete nohu :-)))
    QUIP
    QUIP --- ---
    OVECKA_MJ: jj, to je dost velky rozdil. Ja do ledoveho bazenku chodim vetsinou jen na kratko. Mozna pul minuty, ale zato jsem porad v pohybu a ponoruju i hlavu - protoze tu potrebuju ochladit nevic.

    Co se tyce teploty vody - i voda pod 0°C muze byt jeste normalne tekuta (a to se ani nemusi jednat o slanou morskou vodu). Nicmene na Olsance jsem parkrat zazil bazenek s vysekanou dirou v ledu a teplomer, co je na filtraci, ukazoval 2°C ... byl to paradni zazitek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam