• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    QUIP
    QUIP --- ---
    IF_: je tam posilka a squash. Sauna se hlasi predem, neni to zadny luxus, ale zase je to asi nejlevnejsi sauna, co si muzes pronajmout jen pro sebe a neni to pidisauna pro 2-4 lidi. Tady nas bylo i 12 a neuctuji se zadne poplatky za kazdou dalsi osobu. Proste zaplatis celou saunu (400,- za hodinu) a jestli tam budes sama, nebo 10 lidi, uz nikdo neresi.

    Barrandov mam trochu z ruky :(
    SITH
    SITH --- ---
    ja v ut barandov
    IF_
    IF_ --- ---
    KETHAMINA: Taky bych sla ale nejradsi Barrandov:)
    IF_
    IF_ --- ---
    QUIP: V ty posilce Arbes nebo je tam jeste neco jinyho?Mam tam permici do posilky ale tu saunu musis hlasit nejak predem tak jsem to jeste nezkousela...
    SLATER
    SLATER --- ---
    KETHAMINA: Infinit ve Stepu
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    SLATER: kam?
    SLATER
    SLATER --- ---
    KETHAMINA: Jdeme ve čtvrtek večer, kdyby ses chtěla připojit, případně napiš.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MUFLONEK: zrovna vcera jsme se o tom bavili v saune (na Arbesaku), ale jak to tak popisujes, tak si tenhle zazitek asi necham ujit.
    Jeste jsme tam probirali cyklosaunu - ale nekdo ji provozovatelum nedavno ukradnul. :(

    KETHAMINA: sel bych - kam?
    EM303
    EM303 --- ---
    MUFLONEK: tak to asi nic pro mě..
    bez sprchy mi ta káď nesedí a vltavu bych nevyužil..
    SITH
    SITH --- ---
    KETHAMINA: mozna ja
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    někdo v úterý nebo čtvrtek v Praze večer s chutí jít se vyhřát?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    EM303: Takže nápad super, ale chce to dotáhnout hygienu a přístup do Vltavy - teď je to o zabití se. Slibovaný výhled na Hradčany skutečně je přímo ze sauny.o) Zatím chybí sprcha. Smočit se dá v kádi, ale teď je to pro odvážné, protože chybí sprcha...

    Vytápí se kamny na dřevo, ale teplota veeeelmi příjemná.

    Sauna bude fungovat o víkendu ještě dva měsíce...

    Myslím, že si to ještě někdy zopakujeme.o)
    EM303
    EM303 --- ---
    MUFLONEK: podej report pak, když sem to čet v metru celkem sem čuměl...
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Tak právě vyrážím vyzkoušet Lázně na lodi.o)- saunu na parníku kotvícím na Rašínově nábřeží.o)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    My sme měli teďka v sauně 106°C a pořád jsme přilívali... a teda po třech minutách jsem měl dost. Abych ale řekl pravdu mám to raději pořádně a chvilku, než naopak. Taky z toho důvodu, že na dlouhodobé relaxování prostě není čas.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tady se da tezko porovnavat, jak dlouho kdo vydrzi "v bazenku", kdyz v kazde saune ma ruznou teplotu (u venkovnich bazenku jeste podle rocniho obdobi). Kdyz ma nekde voda lehce pres 10°C, da se tam vydrzet urcite dlouho. Kdyz ma voda na nule, nebo mirne pod nulou, tak u bezneho jedince dochazi ke smrti za 5 - 10 minut (a to docela neprijemnou formou - udusenim, protoze se vlivem podchlazeni hrudnich svalu nemuze nadechnout). Takhle nejak zemrela vetsina obeti z Titanicu, piloti za 2. sv. valky v severnim mori a kanalu La Manche.

    Tak jen aby to tu pak nedopadlo s pobytem v bazenku podobne, jako ti zaziva uvareni blazni na sampionatu v saunovani :)

    Proste jak v saune, tak v ochlazovne vzdy podle toho, co je komu prijemne a ne podle toho, ze "Franta vydrzi dyl, tak ja musim taky".
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Sauna je přece hlavně o pocitu, ne o čase.... někdy vydržím v teple 20 minut, někdy mám po deseti dost...jde o souhru více věcí a toho, jak se zrovna tělo cítí... To samý s chlazením - my chodíme přímo do řeky a v tekoucí vodě to na minuty fakt není, v bazénku v Praze chvíli vydržím...ale rozhodně to nestopuju - prostě dokud je to příjemný, ne?
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    PODFUCK: ono je to individuální, občas v sauně potkám chlápka má cca 110kg, ten v bazenku vydrží fakt dlouho, jednou jsme to stopovali a byl tam asi sedm minut fakt :D šílený, já jsem cca o polovinu lehčí a vydržím cca dvě minuty :)) to je člověk od člověka přečetla jsem spoustu článků a každý má v sobě stejné přitom jiné informace...ono podle nějakých pravidel se řídím, ale někdy dýchám nosem, někdy pusou jak mi to zrovna vyhovuje, někdy jsem v sauně 30minut, někdy 15min, někdy do toho bazénku vůbec nevlezu :)) Správný a nejlepší způsob si najdeš ty sám...:) Takže bych se vůbec netrápila tím, že tam vydržíš jen 20sec :)))
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    KU13AR: 10 minut? Jakej je prubeh? To se musis klepat jak drahej pes, ne? A bolest, ta odezni nebo to proste vydrzis?

    Tak ted jsem to dal s ponorenim hlavy - naprosta bomba, ale dyl jak 30 sekund jsem tam podle me nebyl :/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Až tak hromadná není, je dělená na pohlaví, ale už ne na boxy. :-)
    Já chodím každý týden do malé sauny v Černých Polích s uzavřenou skupinu v pravidelném termínu. Tam je šatna i sprcha společná oboupohlavně. Ale s přáteli nám to je jedno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam