• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    PODFUCK: byl jsem jen v jedny saune kde byl tak malej bazenek, kde by mi nekdo cizi se mnou vadil.. takze vic lidi najednou je naprosto bezna praxe.. co tam ma stat a cumet? :)

    btw nevim jestli jsme to resili, co dela sauna s vyronama a narazeninama a podobnejma chutovkama... a nevim jestli z toho bylo nejaky jednoznacny zakonceni... tak jsem to vcera overil a to vam rikam, to byla ale kardinalni picovina
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vlastně na konci sezóny, před zavřením sauny, vlezem do bazénu všichni a měříme, kolik vytlačíme vody. :-)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    XCIDER:
    OVECKA_MJ: Tak tak pro dva (do dnesniho dne jsem si myslel ze se tam vejde jen jeden clovek). Mne osobne to prijde neslusny, ale zajimala me jaka je bezna praxe :)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    WYMA: -||-
    nevidim to stejne jako sprchu... navic stat venku a cekat az se vycachtas... proc, jestli je dostatecne velkej?
    WYMA
    WYMA --- ---
    PODFUCK: jakože tam musíš bejt sám? :)) jako záleží na jeho velikosti, ale nikdy mi nepřišlo na mysl, že by tam neměl nikdo kromě mě co dělat...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    QUIP: no nejspis dole, hned kousek za recepci a pres dvorecek, ani nevim ze je jich tam vic. Jak se da dostat do te na strese?
    Arbesak vypada dobre, ovsem mam to pres pul Prahy...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    PODFUCK: My jsme skupina přátel v sauně, ale do bazénku si nelezem. Není to běžný. Ženské jsi třeba líbil.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Dnes mi nejaka zenska vlezla do ochlazovaciho bazenku.Ne ze bych byl nejak pruderni, ale mam rad svoji osobni zonu, ozvlast tady sakra :( Je to bezny nebo ne?
    QUIP
    QUIP --- ---
    XCIDER: Na Olsance dole, nebo nahore na strese hotelu? 80°C je v suche saune opravdu malo. V nedeli jsme na arbesaku meli 101°C a mirne to kleslo, jak se o nas vzduch ochlazoval (asi na 98°C)
    Na Olsance (na strese hotelu) jsem dlouho nebyl, ale driv se tam teda moc na horni pozici vydrzet nedalo.
    SITH
    SITH --- ---
    nekdo zitra do sauny na barandov?
    IF_
    IF_ --- ---
    Ja sla vcera uplne zdrava a v noci jsem chytla zachvaty kasle,asi jsem uz neco mela v sobe,takze se mi opet potvrdilo jak mne sauna takovy veci vzdycky jen rozjede:(
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    dneska jsem byl v saune, poprve asi po 3 letech a musim rict ze super! mel jsem uz par dni takovou vleklou rymu, ktera sice neprechazela do regulerni nemoci, ale dost me stvala, jsem zvykly mit dychaci cesty pruchodne. a to mi opravdu krasne uvolnilo, uz zase dycham volne nosem.
    jinak, byl jsem na olsance, a trochu me prekvapilo, ze teplota se tam pohybovala tak mezi 75-80°C, mel jsem za to ze v suchych saunach by melo byt vic. byl jsem uplne na horni lavici a nebyl problem tam vydrzet 10-15 minut, co jsi tak pamarutuju, kdyz jsem si naposledy daval saunu, po 5 minutach uz jsem pocital vteriny( akapky potu na zadech)...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    FYI: nikam jsem nesla, pres den se to rozjelo "naplno" klouby, hlava a tak (teplomer v praci v lekarnicce má zafixovanaou teplotu 35,6°C víc ani ň) tak jsem to radši neriskovala.....
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Za mě je to tak padesát na padesát.... občas to pomůže, občas to nemoc zhorší.... je to hodně o pocitu. Tělo si prostě řekne....:)))
    EM303
    EM303 --- ---
    DJFRACTAL: jj to jsem četl taky že když je tělo "napadeno" tak se do sauny nemá chodit protože je v té fazy narušena tělesná termoregulace.
    U mě to bylo tak že když na mě něco lezlo, cítil jsem příznak, tak jsem utíkal do sauny přesně s tím že když se mega prohřeju a vypotím tak to v sobě zabiju. Výsledek byl takový, že do par hodin se mi to rozjelo uplně naplno...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    VODOMERKA: tak jasnačka, ale s chřipkou jde v ruku v ruce teplota, tady bych se fakt do sauny nehrnul... jinak bakterie v sauně přežijou jen velmi špatně, pochybuju že by se tam šířily, samozřejmě některým odolným bakteriím a virům je to asi jedno ale nikoho s ebolou jsem v sauně ještě nezpovídal... /existují některá kožní onemocnění, která jdou prý chytit v sauně, ale je to takové to spíše jedna babka povídala/

    též bude záležet jak je sauna horká a jak je sedící lavice vysoko u stropu, sem tu psal že my míváme 105°C to už pak po půlhodině fakt nic jen tak nepřežije

    při obyčejném nachlazení jsem do sauny chodil a pil jsem tam horký vývar ze zázvoru, prostě jsem věřil tomu, že čím více se vypotím tím rychleji se uzdravím, ale nemám pocit že to nějak extra fungovalo, o moc lepší výsledky byly při kombinaci sauna/vodka :)

    taky jsem někdy četl že sauna může být prospěšná v tom, že tělu horečku simuluje a imunitní systém se pak více "snaží" na druhé straně jsem taky četl opak, že sauna imunitní systém oslabuje a při jakékoli somatické nemoci se vůbec nedoporučuje
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KALIBAN:
    DJFRACTAL: myslete i na ostatni saunery! ti za chripku urcite nepodekujou...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    s horeckou do sauny ne, ale jinak klidne jo, sice to nepomuze ani neuskodi, ale neni tam zadne "ne", pri nachlazeni to nachvilku ulevi, ale sauna te taky rychle vysílí, takže tam stejně dlouho nepobudeš
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FRENNET: a ja mam presne opacnej nazor... jdi. Dej si to easy, zadny 20ti minutovy masakry.. teplo a vypoceni ti pomuze... a bud te to uplne zabije a budes muset stravit dva dny proste v posteli, nebo ti to pomuze... me to zatim nikdy neuskodilo.. (jasne ze tam nejdu s 39horecky ze)
    IF_
    IF_ --- ---
    FRENNET: Ono to ani neni prijemny kdyz jsi nachcipana a zdravi to nepomuze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam