• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    RYBICKA
    RYBICKA --- ---
    ARCHIMEDES:
    SLUCKER:
    KALIBAN: díky! rozporuplné reference, tak snad se odhodlám to vyzkoušet a poskytnout aktuální info :)
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    KALIBAN: Tj, Step je drahej jak CYP, byl sem tam ze začátku párkrát, ale když jsem tam jednou za večer ve dvou nechal skoro 800, neb sem si neuvědomil že tam hlídají čas, tak to byla konečná..:)))
    Před 8-10 lety jsem hodně experimentoval s návštěvami různých saun po celé Praze, zkoušel soukromky, menší sauny a podobně. Ale protože preferuji delší dobu (2-3 hodiny) v sauně a relaxaci obecně, a nebaví mne chodit na kratší dobu se stopkami v ruce, tak jsem nakonec zůstal tam, kde mám neomezený pobyt za paušální cenu..:)

    Jinak zkusili jste někdo Saunii na Butovicích? Byl jsem tam na jaře na zkoušku a docela slušný, opět neomezený čas/slušná cena, otevřeno hluboko do noci, jen relaxační zóny byly na můj vkus příliš chladné a neútulné. Ale otvírali teď prý ještě terasu na střeše, tak se tam chystám znova mrknout...
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KALIBAN: Jak je to dlouho? Humus bych si pamatoval.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SLUCKER: step stoji vicemene stejne jako pro dva ta athena... mozna i vic dokonce.
    jinak ano, step je v haji i v deset vecer, v sobotu v pet. To fakt uz nejde.


    RYBICKA: tahle sauna byl jeden z nejnechutnejsich prostoru kde jsem kdy byl, bazenek byl prusvitnej a ne pruhlednej, sauna byla takova cela navhla a smrdela. Rezervovali jsme si privatni cast a pan mi do telefonu nejak zapomnel rict ze to musim ten den rano potvrdit, takze nam to propadlo a choval se ke me fakt hodne divne. Za me never more pokud na to neuslysim nekoho pet oslavne ody.
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    RYBICKA: Docela hezká sauna s bazénem a barem, ale byl jsem tam před lety a přišlo mi to víc jako místo pro sraz partičky naturistů co se navzájem znají, což má své klady i zápory..:)
    Nepřesvědčilo mne to k tomu se tam vracet, ale bydlet v okolí a nemuset řešit parkování, asi bych tam občas zašel...:)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    RYBICKA: Ovšem je to tak 3 roky zpátky, co jsem tam byl, to se to ještě jmenovalo "Sauna klub ve Finské", ale popis saun a služeb naznačuje, že asi došlo spíš jen ke změně režimu vstupu (tehdy myslím nebyly jednotlivé vstupy, jen "klubová" permice).
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    RYBICKA: Není to marná věc, když máš dost času a ráda si dáváš dlouhé pauzy mezi cykly. Byl jsem tam dvakrát a dobrý, kamarádka se tam svého času pravidelně chodila učit: Sauna - odpočinek u stolu s něčím na zub a skripty a zas do sauny :)
    RYBICKA
    RYBICKA --- ---
    takže v Infinitu teď bývá plno i pozdě večer, okolo desáté?
    A http://saunabarfinska.cz/ jste někdo zkusil?
    N_I
    N_I --- ---
    mozna jsem OT ale nemate nekdo zkusenost s dobrym a levnym floatingem v Praze?
    IF_
    IF_ --- ---
    SLUCKER: Privat si dopreju jen svatecne, ale pokud tak Chateau st.Havel...to je fakt top imho v Praze.

    Jinak dotaz, nezkousel nekdo wellnes/saunu v bazenu Jedenactka na Hostivari? Ceny vypadaji slusne.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    no od 3 více by se to začalo vyrovnávat a vyplácet ve srovnání se STEPem
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ale vemte ty výhody - máte tam klid, jsou tam jen lidi které tam chcete, nikdo vám tam nevětrá,...
    LITROP
    LITROP --- ---
    SLUCKER: jj asi tak kdyz koukam na ty ceny
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    NAVARA:
    To jo, ale stejně..:))) já chodím tak na 3 hodky skoro každý týden, to bych se v soukromkách nedoplatil..:))
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SLUCKER: taky, proto jsem si to začal rezervovat o půlhodinu déle :)
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    NAVARA:
    NN, jen mi to zajímalo, díky:)
    Kdysi jsem do soukromek chodil docela často, teď dávám přednost větším prostorům, kde není omezen čas - vždy mne sralo v sauně hlídat hodinky, abych o pár minut nepřetáhl..:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SLUCKER: jo, já ti to řeknu a ubude tam místo! :)

    Athena-Fit s. r. o.
    http://www.athena-fit.cz/FormSauna.aspx
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    NAVARA:
    Máš typ na nějakou zajímavou privátní?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    EM303: privátní jsou pořád v klidu dostupný
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Souhlas, do Stepu jsem chodila strašně ráda, ale stát frontu před sprchou, mačkat se v sauně atd..to je fakt nepříjemný. Máte teda nějaký jiný tip, kam zajít, kde je to pěkný, ale ne přecpaný lidma?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Saunuju se asi 15 let a ten narust v poslednich 3-4 letech je fakt hodne znat. Hlavne i na tom, jak se zmenilo chovani saunujicich (k horsimu - hluk a nedodrzovani hygienickych zasad).
    A treba Step, ten uz se vazne da jedine dopoledne, nebo kratce po obede, ale v prime time je to peklo.

    Dalsi moznosti je, vytvorit alespon nejakou mensi skupinku lidi a rezervovat si nejakou saunu pro sebe.
    PSYKUK
    PSYKUK --- ---
    KALIBAN: Step uz jsem vypustil uplne, chodim tam jen na Stedrej den, mit tu strechu jen pro sebe je luxus :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Ja treba musim rict, ze jit do stepu v prime time uz je pro me neunosny... fakt miliardy lidi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam