• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARAJ: Co si tak vzpominam, tak japonska byla asi jen tou okolni vyzdobou. Nic vic specialniho jsem si nevsimnul.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Hlasim, ze dnesni Brumlovka idealni - v saune jsme skoro porad byli sami, terasa prazdna, v bazenu dva lidi:) Tusite nekdo v cem je specialni ta japonska co je na te terase? Je to ciste o teplote?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DRAGON: tak jiste:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DJFRACTAL: takze Saraj mela pravdu :)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    jsi vedle, vypadá to jako ta scéna z prostěradlem v Trainspottingu :D
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Hele ja myslim ze jste se nepochopili... nebo fractal chodi tak ze prijde nahej bez prosteradla do sauny, rozhlidne se kam si tim holym zadkem sedne?

    nebo prijde prosteradle, to si slozi pod prdel a sedne si na nej?

    nebo prijde v prosteradle, roztoci ho nad hlavou , hodi stranou a pak si sedne holym zadkem? to mi nejak nesecvakava.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DJFRACTAL: tak to mas i novidisto i pro sebe - lip se ti potom pochopi to nase slecinkovstvi:)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    novidisto
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DJFRACTAL: hm, tak hlavni rozdil je ten, ze v prazskych saunach se behem saunovani voda na lavice neleje / hadice tam neni a rozhodne nas chodi vetsi pocet jak 20.
    TEEPEK
    TEEPEK --- ---
    spíš než podložku pod zadek bych řešil to sprchování poté. podložka je ochrana pro mě, ne až taková ohleduplnost k ostatním, je fakt že už po prvním saunování ji mám durch.
    to na novém zélandu se chodí do sauny v tričku, plavkách a botech. nejdelší rozhovory probíhají ve dveřích od sauny. už kolikrát jsem přemýšlel nad saunovým prudičem co to tam co chvíli obhlédne a případně zbuzeruje.
    evropo krásná
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    mě šlo hlavně o ty prostěradla kolem celého těla, jak mě to "učili" osvícení saunafríci na českých bazénech
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    ty sauny kde chodim jsou veřejné, respektive pro všechny obyvatele co bydlí v sousedních budovách, složení týpků (někdy i holek, protože v sobotu je sauna míchaná) je asi 60% finů, zbytek směska odevšad... během mého kola, které trvá hoďku až dvě se tam vystřídá až 20 lidí... jestli je tam jeden s nějakou podložkou tak je to moc, ty sauny jsou všecky velké, voňavé a čisté, dřevo je jak z alabastru, nic na něm neulpívá, na horních lavicích je teplota často přes 100°C, pokud ti vadí pot, vždy ho můžeš spláchnout vodou pryč, což většina lidí dělá...

    v saunách na venkově kde se topí dřevem se už vůbec žádné podložky nepoužívají, v podstatě sem se s nimi ve větší míře setkal v saunách za poplatek, resp. na rezervaci, bývají to papírové jednorázové podložky, v obchodě si můžeš koupit látkovou a ano, lidi je používají ale jen velmi malý zlomek

    také v kouřové sauně má podložka svůj význam - nezasfiníš se od sazí

    podložky nejsou a nikdy nebyly kvůli hygieně (když se nad tím zamyslíte, nemají žádný efekt, stejně je hned propotíš) je to kvůli pohodlnému sezení, kdy je někdy dřevěná lavice rozpálená jak hell

    Já vám fakt nevím co se dějé v Pražských saunách, jestli tam lidi přímo serou nebo jak si to mám představit :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DJFRACTAL: tak zase dobre vedet - Rusove chodi v plavkach a hlasite si povidaji, DJFractala pozname podle otisku zadku.
    Me poznas podle zvedleho leveho oboci a vrciveho vyrazu v obliceji.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mozna si pletes stoleti a skandinavsky stat, Ódine
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    okej, finové prostě nejsou takové fajnovky no, tím to asi bude
    WYMA
    WYMA --- ---
    celou dobu se bavíme o finské. vadí to asi tak 99% lidí.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    jestli se tedy bavíme o finské sauně, samozřejmě v jiných typech sauny to může být jinak
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    fakt nemám pocit že by to někdy někomu vadilo, sauna se myje pouze hadicí a jednou týdně březovou vodou, nepoužívají se žádné saponáty ani nic podobného
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DJFRACTAL: tak hadici nestaci, to drevo se ma pravidelne cistit.. hele, to ze ty neresis svuj opocenej zadek na drevu neznamena, ze to neni ekl prasarna pro okoli.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    nevim, saunu mužeš kdykoliv vysprchovat hadicí, navíc při teplotě 100°C a více se nebojím že by tam nějaký organismus přežil... každý desátý přijde s látkovou, dřevěnou, nebo plastovou podložkou, to je fakt, ale jinak sem to nikoho neviděl řešit ... jinak včera byla teplota 113°C masakr i pro mě, jo a saunu nemám přímo doma, ale nad bytem, saunuje se ve Finsku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam