• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    :D

    7letý podnikatel z Finska vynalezl praktickou pomůcku do sauny – ručník, do kterého se oblečete | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...l-z-finska-vynalezl-praktickou-pomucku-do-sauny-rucnik-do-ktereho-8093898
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    MAR_TINA: no myslím, že tohle není o slečnach recepčních, ale o tom, jak je to celkově nastavené. Elektronika to je. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    QUIP: říkal mi muž, že zvařeli nějakého číňana, který roky fotil ženám pohlaví a někde to vystavoval.
    Nenapadlo by mě to, ale má to logiku.
    A slečny recepční jsou recepční proto, že jaderné fyzičky nebudou. Tedy rozlišit, zda čtečka umí foti nebo ne, nedokáží. Je to škoda, protože ty setmělé odpočívárny si o ní říkaj.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QUIP: Na Černým Mostě to říkají už minimálně rok.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MAR_TINA: Asi s tim uz byl nekde nejaky pruser (s fotkama), protoze v nedeli v saune SB Centrum nam taky rikali, ze je zakaz jakekoliv elektroniky sebou.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    MAR_TINA: A jo, s tim focením mi to nedošlo, když jsem tam byla. Myslela jsem, že se tak dbá na nerušený relax a mindfulness saunujících :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Byla jsem v sobotu v té saunii, prostředí super, lidí málo, na terase krásně.
    Ale zaskočil mě zákaz veškeré elektroniky kvůli riziku focení lidí (to chápu). Neprošla mi čtečka, běžela jsem si do OC pro knihu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BIRMA: wellness v mladoboleslavském bazénu a pracovníci škodovky rozebírající nákupy v pandoře pro jejich ženy to nezapomenu nikdy.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    Za mě záleží na velikosti saunové kabinky a volume hlasu, co se týče mluvení. Ve velké sauně (třeba v Sauna Spot sauna s výhledem) když lidi mluví a spíš šeptají, je to ok. Ale v malém prostoru mi to přijde hrozně hulvátský a takový klaustrofobní. Když nějaké pipiny v prostoru, kde se vejde tak 7 lidí max, hlasitě probírají, co Máňa z práce a kam jedou na dovču nebo “cool týpci z práce” komentují, jak se kdo ožral na teambuildingu a jak se dělá nejlepší suši a podobnými důležitými tématy hlasitě oblažují ostatní. Uff.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ALDARION: pridam zkusenost z Německa. V sauně jsme celou dobu kecali uplne vsichni a vubec si do sauny chodili hlavne pokecat. Musim rict, ze mi to vyhovuje vic nez ticha od ty dovy. Takze si obvykle radsi vyhlidnem dobu (treba saunaspot), kdy tam nikdo nechodi, najdem idealne prazdnou a kecame kecame kecame :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    IF_: Boze ty lidi fakt resi hrozne blbosti.
    SITH
    SITH --- ---
    IF_: wtf
    IF_
    IF_ --- ---
    Koukam na FB mega afera z ceremonialu Sauna spotu na tema Wintonovy deti.

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SICKBOY4000: Zrovna naposled jsem v Saunii potkal chlapíka, co mezi saunováním vypije 6+ Plzní. Ne, že bych se ho na to ptal, ale už jich v sobě měl dost na to,a by mi to stejně řekl. :D
    PYRO
    PYRO --- ---
    společná sauna v Tampere a tam jsme to pojmenovali že je tu živo jako na plovárně, rozhodně tam klid nebyl.
    a kamarád Fin říká že se mu mnohokrát stalo, že Finové naopak se s ním dávají do hovoru cizí chlapi a začínají tam probírat co je sere.
    a naopak byl v české sauně hodně překvapený jak je to jiné.
    takže ano každý se k tomu staví jinak. a řekl bych že jediné rozumné je rozdělení na tiché a hlučné sauny
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    MAR_TINA: mně příjde že finové se rozmluví až v sauně
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ALDARION: za mě tam, kde je více saun, je fajn, že je to rozdělené-mlčící sauny versus mluvící. Mě osobně to teda ruší, přišla jsem tam relaxovat, často chodím sama, pokud s doprovodem,tak max. šeptám. Fakt mě nezajímají hlasité hovory ostatních.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ALDARION: Finové mlčí, nejen v sauně teda.
    Ve veřejných určitě, v soukromých dle dohody. V teple se spíš mlčí, kecá v odpočívárně.
    Oblast Karelie.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SICKBOY4000: Tohle mi přijde strašně zajímavý. Setkali jste se s tou představou tiché sauny někde v zahraničí?
    Finové (i Rusové) si chodí do sauny pokecat. V korejských saunách to zní jako na tržišti, v Japonsku se mi v sauně a v horkých bazéncích onsenu vždycky povedlo dostat spoustu rad od místních (ne vždy vyžádaných). ;) Prostě mám tak nějak spojenou saunu s nějakou socializací.
    Když přijdu do české sauny a je tam hrobové ticho, tak ho samozřejmě dodržím. Ale dost vnímám i druhou stránku věci - pro někoho zvyklého na sociální rozměr sauny to může být divné a dost nudné, divně ezo - zkrátka tichá sauna také nenaplní jeho představy o hezkém večeru...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SICKBOY4000: hustá. To bych chtěla umět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam