• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SITH
    SITH --- ---
    SARAJ: dík za tip, mám to při cestě domů. Zkusím
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Chci otestovat novou saunu v Radotine v lednu. Kdyby se nekdo chtel pridat, dejte vedet.. celkem casto tan jezdim behem vikendu na plavani, tak by se to dalo spojit.
    SAUNA Kijukiju | Biotop Radotín
    http://biotopradotin.cz/sauna/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Osobák #3: Saunové ceremoniály. Nahota, pot a teplotní šok. V sauně s mistrem světa | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...ove-ceremonialy-nahota-pot-a-teplotni-sok-v-saune-s-mistrem-sveta-8125388
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    DANII_DP: Infinit Maximus v Brne
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    zeptám se,
    sauna na jižní moravě krom pasohlávek a laa?
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    PANDUL: na Zličíně u Rusů topi dřevem https://www.russkaya-banya.cz
    PANDUL
    PANDUL --- ---
    víte někdo o sauně v praze či okolí, kde se zatápí dřevem / případně kouřové sauně? předem děkuju za tipy!
    YARIN
    YARIN --- ---
    mate nejaky tipy, idealne osobne vyzkousene, na saunovy kartace, nebo cokoliv, cim se "skrabete"?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Dlouhe odpocivani mi v mnoha saunach prijde dost nepohodlny. Treba v Saunii je vyslovene kosa a pruvan. (Ty vzpominky na korejske sauny s temperovanymi relaxacnimi prostory, kde se da spat na vyhrivane podlaze a fasujes polstarky a hromadu dek!) Pokud tam nekdo ofoukne, vubec se tomu nedivim - kdyz potrebuju dlouhy oddech, jdu spat do Herbal sauny... ;)

    Jinak jo, jsou to soky, ne kazdy system to snadno snese... Mel jsem obdobi, kdy bych saunu nedal, onemocnel jsem nahodne i po lehci zatezi - ale to se nakonec ukazalo byt problemem pro imunologa. (Takze bych to nelamal pres koleno, postupoval opatrne a kdyztak konzultoval s nejakym felcarem.) Nedam dopustit na otuzovani: Poradna dlouha ledova sprcha je preci jen mensi zatez, nez sauna. Lze si ji snadno doprat denne, mobilizovat imunitni system a potrenovat termoregulaci...
    Jinak po ATB, kdyby to bylo neco drsnejsiho, bych klidne par tydnu az mesic saunu vynechal, abych se poradne zmatoril. (I kvuli bacilonosicum - ta predstava, ze se nachcipany lidi maji vysaunovat, je na presdrzku.)

    Dalsi faktor, co mne napada, je podrazdeni sliznice: Pritelkyne vynechava bazenek (ten smrdi jak bojiste u Ypres), a casto se vyhyba nejen ritualum, ale i nevyvetranym saunam po nich, protoze ma citlivy xicht. Kombinace horka, silnych vuni a chloru dokaze zhorsit kozni problemy, spustit alergickou rymu a oslabene sliznice pak snadno podlehnou infekci...
    LITROP
    LITROP --- ---
    SARAJ: ahoj prosimte chodim na pha 3 do euforie a tam je to dobry malo lidi cena v poho
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    nechodite nekdo na P4 do Euforie? Koukala jsem, ze jednorazovy vstup maji za 200 a v pasmu od 9-15 za 150... netusite nekdo, jak to tam vypada a hlavne podle jejich webu jsem trosku zmatena, ale maji sauny jen na P 3 a P5 - nebo i na Pankraci? dik
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    VALENTINA: Po sauně musím v ponožkách spát.
    JINX
    JINX --- ---
    Mi dost vyhovuje cca 12min v saune a pak jsem dlouho v bazenku a pod sprchou. Pauzu davam vetsinou 2-5min. Proc davate tak dlouhe pauzy?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    zhruba kolik v saune, tolik ochlazovani, doplneni tekutin a vykecavani se. pauzu davam az na konci, ale o to delsi. poradne se osusim a zabalim do suchych rucniku a prosteradla, idealne do deky. klidne pak hodinu spim na lehatku
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Ono pak to vyrovnani teploty po saune docela trva, mam po saune asi 2 hodiny a nohy jako led, jdu si vzit ty ponozky ale nemocna byvam, jen kdyz tam jdu uz trochu nakrapla.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FEDAJKIN: tobě koukají holá chodidla? A zebou tě?
    Vem si chlupatý ponožky, ne nedělám si legraci. To bude ono.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MAR_TINA: no spíš chci zkusit těch 20min pauzy zkrátit, i když jsem pod dekou tak mám pocit že mi u toho prochladnou chodidla tak jestli to nemůže být ono.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FEDAJKIN: tak stejně na konci máš 20 minut klid a nějaký čas než se oblíkneš. Prostě to o půlhodiny natáni.
    Já hcodím večer plavat a když z bazénu vystřelím ven, ikdžy jedu autem, cítím, že to vyrovnávám docela dost. Když 20 minut sedím u kafe u vhcodu a pak jde ven, je to mnohem lepší.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MAR_TINA: Tak to je úplně nereálný, časově i prakticky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FEDAJKIN: poslední odpočinek v normální teplotě spíš delší, nejméně hodinu, než půjdeš ven z budovy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam