• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    NAVARA: nejhorší jsou úplně cizí lidi v sauně, co se tam spolu baví! a člověk to musí poslouchat :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PETRAELECTRA: Ta Athena byla max na tři lidi, což je víc než dost, nemám rád lidi :)
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    NAVARA: aha, ty chceš privat, tam se vejde tak 15 lidí pohodlně, sama jsem tam byla jednou- náhoda. V Praze za tuhle cenu jsem taky nenašla.
    Ještě tady to bývalo levné a na dohodu, čistý, ale žádnej luxus, trochu punk.
    Sauna : Sokol Praha Královské Vinohrady
    http://www.sokolvinohrady.cz/sauna
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PETRAELECTRA: No, čtyřku bych plně za jednu návštěvu dávat nechtěl :) Athena byla někde kolem 600Kč za 2,5 hod.
    PETRAELECTRA
    PETRAELECTRA --- ---
    SCHWA: je to v areálu zvlášť, ale v rámci sauny tě pustěj i do bazénu, když vše stihneš za 2 hodiny, tak 200.-, jinak bazén je jen za 100.-. Ale asi je to z ruky, já to mám kousek autem. Sauna kijukiju je teda výborná-ochladit se můžeš venku v biotopu.
    SAUNA Kijukiju – bazenradotin.cz
    https://www.bazenradotin.cz/index.php/sauna-kijukiju/
    NAVARA:
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nějaké rozumné naceněné privátní v Praze, když je Athena zavřená?
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    YARIN: Podoli :)
    Taky se snazim najit neco bliz P6 - tedy misto, kde by se dalo slusne plavat (20-50m bazen) a saunovat / parovat. Nakonec vzdy skoncim zpet v Podoli.
    YARIN
    YARIN --- ---
    zavreli mi saunu i bazen na homolce, mate nejake tipy na cenove podobny kombo v praze? je mi jasny, ze dve hodiny za kilo jsou unreal, ale skocit na trojnasobek se mi po dlouhejch letech tyhle rozmazlenosti fakt nechce:/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Pořádně horké tipy. Pět saun v divočině, kde můžete přežít dlouhou zimu
    https://forbes.cz/poradne-horke-tipy-pet-saun-v-divocine-kde-muzete-prezit-dlouhou-zimu/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dneska byla saunia na černém mostě nacpana. Ba chyba neděle večer nebo je to efekt předsevzetíček?
    Navíc samí takoví lidé nectící zásady.
    XARGH
    XARGH --- ---
    MA747: "relaxacni" hudba branici relaxaci :D - ale nazivo to asi neni tak srandovni. Parasympaticus je stydlivy, kyzenemu uvolneni muze branit kde co. :)
    XARGH
    XARGH --- ---
    mate vyskouseny tip na BT sluchatka, co vydrzi 15m pobyt v saune pri 90`C?
    a co spunty do usi? jsou umelohmotne ok? existuji nejake korkove napr?
    // zjistuju, ze me cizi banalni konverzace v kombinaci s teplotou na hranici snesitelnosti nuti k predcasnym odchodum :DD
    XARGH
    XARGH --- ---
    jak nejlepe zaradit do saunoveho cyklu 1.sauna>1.odpocinek>2.sauna>2.odpocinek>>konec
    a) pobyt ve vyrivce?
    b) osetreni svalu masazni emulzi
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    POPEY: připrav se na to, že to dělá bordel
    - je lepší si udělat první kolo sauny a šlehat se až na pořádně rozehřáté tělo při kole následujícím
    - určitě ne jenom trochu, zase ne až tak, aby to hodně bolelo, nebo nedej bože do krve, i když.. když už si vybrat tak radši to bez slitování přehnat, než to jen tak šolichat
    - klasika jsou záda, ale můžeš i zepředu, břicho, z boku, partner ti může vyprášit zadek, končetiny, paže, chodidla, stehna to chce hodně, nebát se toho, já se s tím někdy jebu i do xichtu :D
    - až "odkvetou" břízy a budou mít pořádně listí, tak si vždy před saunováním odsekni mladé větve podobné té, co jsi dostal sušenou
    - do zásoby lepší namrazit, než sušit
    - je to hlavně i aromaterapie svým způsobem
    POPEY
    POPEY --- ---
    SPIKE411: parada. To je presne co jsem potreboval. je me to jasne

    a nyni bych mel dotaz na to slehani. o tom uz tam nic nepisou. To se jako sleham do bolesti nebo se tim clovek jen trochu sleha a jak casto.
    Budu rad za nazor nekoho kdo to pouziva a jak to pouziva?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    POPEY: Není problém vygooglit. Možná by bylo dobrý vědět, co doporučuje výrobce pro tvoji konkrétní (podle toho, co je to za roští).

    Např.:
    Saunová metlička, bříza - Sauna.cz
    https://www.sauna.cz/saunova-metlicka-brezova

    Návod na použití: Odstraňte obal, ale ponechejte metličku v síťce. Nejprve metličku namočte do vlažné vody (nikoli horké) po dobu 20 - 30 min. Odstraňte opatrně síťku a nechte větší větvičky ještě 5-10 minut pařit v teplé vodě.
    POPEY
    POPEY --- ---
    k Vanocum jsem dostal metlicku do sauny. Nevim z ceho to je, ale vypada to jak vetev z bobkovyho listu. Je to dost suchy. Nemam s tim zadny zkusenosti a tak bych byl rad za radu.
    Napadlo me jestli to nemam na par dnu namocit ve vode aby to zmeklo a pak s tim do sauny. Nebo nevite jak se to pouziva?
    SITH
    SITH --- ---
    SPIKE411: zkusím, chci stejně tento nebo příští týden do poslední sauny tohoto roku
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    VRATENKA: No vypadá to na nějakej vchod hned vedle. :)

    Kamarádka mi to poslala, že v Sauna Spotu měla nějaký blbý zkušenosti v poslední době.
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    SPIKE411: To je jenom nějakej prevlecenej Sauna Spot, ne?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Sauny Vltava | Centrum duševního klidu – Sauny Vltava je relaxační areál na břehu Vltavy po krásnými vzrostlými stromy přímo centru matičky Prahy.
    https://www.saunyvltava.cz/

    Znáte? Byl někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam