• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    DED
    DED --- ---
    jaky je spravny postup s vetranim sauny? ted nemluvim o vetrani pred ceremonialem, v saune kam chodim se zadny neodehrava, ale proste bezny provoz kdy najednou se nekdo z navstevniku rozmysli ze musi vyvetrat a nechava to luftovat x minut a pritom se tam ani kamna nepolevaji (neni tam automaticky polev). holka co tam uklizi nic takovyho pravidelne nedela (je to malomesto). jaky jsou best practices u bezneho provozu?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já má spíš pocit, že moderní, dost velké, dobře, pravidelně a často uklízené sauny nějakou tu špínu v době pobytu návštěvníků neviditelně vstřebají, ať dělají lidi skoro cokoli.
    A ty opačné ne.
    Nikdy jsem neměla pocit nečistého bazénku v nových saunách s dostatečně velkým nerezeovým (saunia černý most, bazén louny, teď agricola jáchymov, saunia vary...). Zato ty menší bazénky dlaždičkové nebo v nejhorším případě nátěrové vypadají jako chlívek a ani bych tam nelezla.
    Třeba na Mělníku je v prostorách sprch městského bazénu sauna s bazénkem a je to fakt chlívek. A obsluha je vyhlášeně protivná a líná. Tak čím to bude, lidí chodí toli, že to udělá +/- stejný průměr všude.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SH_PANDA: a co se děje s potem, když člověk rychle plave v bazénu, že jo :-)

    Už jsem se nad tím chtěla pozastavovat u toho pokládání nohou. Nevím, jak vaše prostěradlo, ale to moje je po prvním kole durch, nemyslím, že nějak chrání to dřevo před potem. Kvůli ostatním mi přijde dobrý si podkládat zadek, ostatní dělám spíš pro sebe...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    JINX: Tu vyparenou vodu jo.

    Pro pomalejsi:
    Odparenim se odpari primarne voda, vetsina necistot zustava na tvem tele a:
    - odkapava na prosteradlo (proto si podkladame cele telo a nicim se nedotykame dreva v saune)
    - smejeme zbytek ve sprse po odchodu ze sauny
    JINX
    JINX --- ---
    ONDRA_99: Taky to samozřejmě vdechujes nebo ne?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VALENTINA: musim rict, ze temer nikdy, nebo to nevnimam, ale naposledy to bylo u holky ktera v saune byla s nama , ale poprve po 15ti letech a vubec ji to nedoslo, cizim lidem skoro vubec. ale snazim se vyhejbat total prime time v tech vetsich saunovych svetech
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    THAIGRR: tohle už vzdávám, to už bych byla fakt za krávu, stačí mi, jak na mě koukali ti tři chlápci včera...samozřejmě v sauně nahlas vykládali..
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SH_PANDA: Voda se odpari a ostatni latky ti zustanou na tele a nasledne je sprchou smejes?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    jenom na zamysleni: co si myslite, ze se deje s potem lidi, kteri jsou s vami v saune, po tom co se odpari z jejich kuze?
    BRAINWASHER
    BRAINWASHER --- ---
    VALENTINA: Je to brutus, právě proto do bazénků nelezu.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    VALENTINA: můj bazének je Vltava, tak je mi to celkem jedno :)
    ale jak často musíte spolusaunéry napomínat, aby se v sauně neřehtali a celkově nebyli hluční?
    JINX
    JINX --- ---
    VALENTINA: To obvykle dělají lidé kteří do sauny chodí příležitostně. Setkávám se s tím poměrně často a dost jsem z toho znechuceny…
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    jak často se vám stává, že musíte spolusaunéry napomínat, že se před skokem do bazénku musí osprchovat? mně se to stává poměrně často, naposled dnes a stále to nechápu...je to tam napsané a stejně to lidi nerespektují???
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VALENTINA: pěkné a vstup mají velmi levný.
    Jáchymovská Agricola chce 190 Kč za hodinu plavání bez sauny! :O
    2 hodiny bazén + sauna je za 410 Kč a dvě hodiny je skoro málo.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    MAR_TINA: ale to vypadá taky pěkně
    EliteGymFitness
    http://elitecentre.cz/sauna.php
    LITROP
    LITROP --- ---
    KOPRETKA: no jo v tudle dobu vetsina lidi pracuje ja jdu dneska ale pozdej
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CMLKA: ale jenom to říkal někdo v sauně, víc nevím.
    Místní mají ve zvyku se v sauně začít bavit nejlépe se všemi a nejlépe o něčem, z čeho mi slezaji nehty (třeba Dušek a jeho názory na léčbu) :/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: Jo, v Thermalu funguje, Chodově rikas, jo? Pak je jeste hezky wellness v Oberwiesenthalu, ale zatim jsme to neozkouseli
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SITH: jestli mi v pohodě opraví auto, nějkaý den se tam asi zajedu podívat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam