• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    PYRO
    PYRO --- ---
    SPIKE411: ono obecně Finové upřednostňují výrazně větší vlhkost než je v Čechách zvykem.
    S kamarádem Finem jsme se bavili jak rozdílný je popis v české Wikipedii a v té finske
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Vyzkoušena sauna v Litomyšli U Chalupáře https://www.areal-sokolovna.cz/sauna
    super domácí prostředí, výborně doplněno občerstvením, které si po sauně můžete dát v přilehlé hospůdce.
    Bydlet tam, jsem tam furt:)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Víc jsem si asi užil hotelovou saunu. Hlavně protože tam od šesti do osmi ráno nikdo nebyl, tak jsem to dal bez plavek. 🙃
    Je v suterénu, takže bohužel žádný výhled, na ochlazení jen sprchy (ale voda pěkně ledová), jestli jsem něco nepřehlédl (což je klidně možné, protože jsem si nevšiml nějaké vyloženě odpočinkové místnosti.
    Mají tam i parní saunu, která nesmrděla, což je plus.
    A po saunování vynikající hotelová snídaně.

    Etusivu - Folks Hotels
    https://folkshotels.fi/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Sauna je podle Finů lék chudých. Jak to chodí v té nejslavnější z nich? | Magazín | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/relax/finsko-sauna-ikea-moda-ritual-dusevni-zdravi.A230406_135641_ln_magazin_ape

    Heh, zrovna v pátek jsme v Löyly byli a chtěl jsem o tom napsat.
    Jako architektonicky krásná nebo spíš trendy budova (dovedu si představit funkčnější saunu u moře), ale (proto) je to v zásadě past na turisty (zahraniční i finské).
    Jak sauna, tak restaurace chtějí rezervaci týdny, ne-li měsíce dopředu.
    Jak je zvykem v těchto končinách ve veřejných smíšených saunách se saunuje v plavkách.
    Chodí tam velké skupiny ve stejný čas, šatny nejsou moc velké, takže je tam hrozná tlačenka při převlékání. A jeden fén per pohlaví.
    Jsou tam dvě velké sauny (každá tak na 15 lidí), jedna s výhledem, druhá zatemněná. Jak je tam hodně lidí a pořád někdo chodí dovnitř nebo ven, tak to není moc rozpálené, jen když nalejete vodu na kameny, takže po chvíli je to spíš parní sauna.
    Na chlazení je tam džber s vodou nebo Baltské moře.
    Je tam i odpočívárna s krbem a barem, popř. můžete sedět venku na terase.
    Privátní saunu jsme nezkoušeli.
    Restaurace/bar hodně busy, ale je to spíš takovej navoněnej standard, platíte prostě za exkluzivní lokaci (ale zas na finské poměry to asi úplně přemrštěné není).
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Hola hej, hlásíme navrat ze sauny Elite Center v západočeském Chodově. Doporucovala ji tu Mar_tina a jako jo, spokojenost - je tam teda trochu tmavo a neberou karty, ale lidi celkem přiměřeně , nahrnuli se az od 6 na ceremoniály. Jedna infrasauna, dve parni, jedna finska vnitrni a jedna venkovni s venkovním bazenkem a sprchama. V Agrocole v Jachymove bylo plno a do Saunie v Thermalu se nam moc nechtelo. Nebyl jste tam nekdo uz?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Alternativní sauny aneb Od rozpálených kamen rovnou do řeky - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-alternativni-sauny-aneb-od-rozpalenych-kamen-rovnou-do-reky-40425200
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    NA_PYCZU: Loňský? (kontrola překlepů potvrzuje, 30.9. letos bude sobota, ne pátek)
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Už je termín na letošní saunový festival v Hradci, opravdu je to parádní akce. Několik saun, spousta rituálů, Labe, oheň, přátelský prostředí i večerní bizár program.

    HIKI JOKI | NUUK sauna
    https://www.saunanuuk.net/hiki-joki

    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    THAIGRR: tak Kayak je o dost jinde. Sice taky dvě obyč sprchy a zamlžený výhled, ale všechno čistý, lehátka pohodlná a suchá, sauna horká a ten bazének ve Vltavě je super. Bar působil taky hodně fajn. Tam naopak znova půjdu určitě.
    Navíc jsem s multisportkou za dvě a půl hodiny platila jen 95 Kč :-)
    (půl hodina byla za pozdní odchod)

    Zimní sezóna - Kayak Beach Bar
    http://www.kayakbeachbar.cz/
    _ALEXA_
    _ALEXA_ --- ---
    VESTIGIA: Je pravda, že v dolním patře sauny u dveří táhne na nohy :D. Ale jinak nám tam zatápěl kvalitně..
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    KOTENCE: podobnou recenzi jsem jim před lety psala taky, včetně toho, že jsem dostala špinavé prostěradlo, se stopami od krve a v sauně byla zima :-) Musím přiznat, že mi pak nabídli vstupné zdarma. Z pochopitelných důvodů jsem nevyužila. Za mě fakt ne-e.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SITH: Na Spotu se mi líbí, že otevírá už ráno a že je kompaktnější (na Vltavě mi vadí vzdálenost šaten od vlastních saun), ale jinak souhlas.
    _ALEXA_
    _ALEXA_ --- ---
    Já teď jedu ze sauny na Lodi a za mě spokojenost :). Sice punk, ale je mi to milejší než sterilní Žlutý lázně. Na závěsy nešahám, takže mě neserou, rozhodně tam nic nezapáchá. Chladící bazének s výhledem na hrad je k nezaplacení, též oceňuju, že nemusím skákat do Vltavy
    SITH
    SITH --- ---
    Tak jsem byl v sauna Vltava a super. Velký, prostorný, venkovní bazén moc dobrý a vstup do řeky taky. Vedlejší spot je ve všem horší.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    GLOBETROTTER: Rozhodne! Je to taky trochu punk a s nejakym sauna svetem v aquacentru nebo saunaspotem se to neda vubec srovnavat.

    Je to sezonni na zimu, takze je to montovany z osb desek a na nejaky vyhezkany detaily se nehraje. Satna spolecna, dve sprchy s teplou i studenou, odpocivarna s lehatkama a zamlzenym vyhledem je asi podobna, ale nesmrdi to a spinavy mi ti taky neprijde. Sauna je celkem velka (max 12 lidi, 8 je ideal) s elektrickejma kamnama a kdyz se moc nevetra, tak na 100+ to dokazou vytopit. V rece za lodi je super "bazenek" - ponton s dirou, zebrikem a dnem, nebo se da vlezt do volne reky a plavat.
    Asi to neni pro kazdyho, ale me to bavi :)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    THAIGRR: Kayak bys doporučil?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    KOTENCE: Dik za recenzi, chtel jsem to jit otestovat, jestli je to lepsi nez kayak o kus vedle, a podle popisu je to fakt jinej level
    JINX
    JINX --- ---
    PODFUCK: Na internetech se o tom dá dohledat plno článku ale já nejsem vystudovaný biochemik takže tomu do detailu nerozumim. Kdybych chtěl zvýšit HGH zkusil bych ještě přidat GABA.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    JINX: Nad tím jsem nepřemýšlel, mohlo by?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam