• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KOPRETKA: Maximus blby, jo? A nevis, co se mu tam nezdalo? Me to zaujalo na vikend, ale zas nechci se cely vikend vztekat
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Takže lidi, jelikož jsem v Brně, dnes jsem byla zde https://rasinova.starez.cz/

    plusy:
    je to neuvěřitelně zajímavý místo, ten vnitřek mě uchvátil (no asi to není pro každýho, ale já si to vybavení užila)
    všichni strašně milí a ochotní
    max lidí 38 a to když tam jsou dvě sauny pro 15 je docela dobrý, takže když jsem byla já, mohlo nás tam být tak 15-18 a nebylo přeplněno.
    kýbl vody, led a hlavně kneippův chodník
    je tam důchodce, který na vše dohlíží a má tam lednici s alko i nealko pivem, sedí v takový kabince a je strašně v pohodě.
    kelímky na natočení vody, je tam pítko (jo tak ty mi přišly strašně komický, ale říkat proč nebudu)

    mínusy
    když vstupujete do šaten, začne to počítat čas a potom si to musíte u východu pípnout aby vás to pustilo ven(nebo doplatit) já doplácela 80,- a to jsem fakt makala
    Ve vstupném je 1,5 od toho pípnutí do šaten a je to teda v patře, takže do sauny obíháte celý bazén a prostě to i s oblečením není reálný
    v ceně je prostěradlo a ručník si dokupujete za 25,-

    A zakecala jsem se tam s pánem, co vypadal jak Josef Maršálek, a ten teda měl dobrej přehled o místních saunách a o Maximus nemluvil nejlépe a to prý bydlí vedle.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    XBAHNO: mám od září objednanou morhz a nemají skladem kamna. Snad dorazí příští týden.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    LITROP: Takhle - přemýšlím, jestli to koupit, nebo jestli ještě chvíli šetřit a postavit si vlastní, stabilní dřevěnou. Místo mám víceméně ideální, o to nic, ale zase ta stabilní bude tak o nulu dražší a na tuhle sezonu to určitě nedám. Tak mám dilema...
    LITROP
    LITROP --- ---
    XBAHNO: jjnpsal jsem o ní mam tu od Morzhu vozim v dodavce a muzu jen doporucit
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    22DAEMON: tam se nedá ochladit venku.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    XBAHNO: já jsem v září objednal morzh. Mají problém s dodánim kámen, ale měli by mít brzo náhradu z finská. Jsem taky zvědav jaký to bude. Někdo tady o tom psal, že ji používá u obytné dodávky. Hledej v historii
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    VRATENKA: To ne, pokud to byly podminky te privatni sauny.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    LITROP: stanová sauna, to mě vcelku zaujalo... Spíš teda že nad ní taky přemýšlím. Nějaký osvědčený typ, zkušenosti a tak?
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    SICKBOY4000: fakt je možný tam nahatej vylézt do nějakýho venkovního prostoru? Na fotkách nic takovýho nevidím, ale bylo by to super. A vířivku teda taky úplně neinzerují, vidím jenom ochlazovací sud.
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Nemáte tip na příjemnou soukromou saunu + vířivku, kde je možný se dochladit venku? Stačí aby se vlezli 4 lidi. Praha
    LITROP
    LITROP --- ---
    Tak pokuud alespon trochu nesnaží tak nedele jak padne tma....stanova sauna...centrum Ph.....spíš pro skalní....zázemí, pitivo sezeni...bohuzel voda jen na osprchovani....(proto ať sněží).......tak pokud ....místo v sz
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    KOPRETKA: Co hotel Grand a hned vedle mas tu Letmo Saunii? Cerny sulin pobliz :-)
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Asi fakt pojedu do Brna, nemáte někdo nějaký typ na hotel s dobrou saunou, wellnesem co nejblíže od toho černýho šulina, ze kterýho padají kuličky..?
    _ALEXA_
    _ALEXA_ --- ---
    ALDARION: Jop, popsal jsi to úplně přesně :). Je to nad tím squash centrem
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    _ALEXA_: SB Centrum je ten squash na Košíku, ulice K Horkám, naproti pumpě OMV? (Nevím jak to popsat, je to taková díra uprostřed ničeho na začátku toho zarostlého Trojmezí, na spojnici mezi Hostivaří a Jižňákem. :D)
    _ALEXA_
    _ALEXA_ --- ---
    Mě ty ceny taky začaly dostávat, tak jsem si udělala menší průzkum a dnes jsem byla v pražským SB Centru za 265 Kč bez časovýho omezení. Ta cena platí snad do 16h. Hezký prostředí, rozpálená sauna, ledovej bazének, vše jak má být. Chystám se ještě do Pražačky, ale tam se trochu bojím
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SICKBOY4000: letmo. Večer.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam