• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Daily Mail, aletakpročne...

    DR MICHAEL MOSLEY: The truth about what saunas do to your body... and why it might just save your life | Daily Mail Online
    https://www.dailymail.co.uk/health/article-13327335/DR-MICHAEL-MOSLEY-Sitting-naked-sauna-WONT-detox-body-make-50-cent-likely-die-heart-attack.html
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SICKBOY4000: Poláci, Italové, částečně Maďaři. Všichni v plavkách. O Amících ve smíšených saunách nemluvě, ti jsou schopní tam jít v džínách a farmářkách.
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    Minulý víkend pobyt v Polsku v hotelu a tu saunu tam fakt nechápu. Teplota a vlhkost ok, ale Poláci chodí do sauny v plavkách a pak zpocení po sauně ani nejdou do sprchy, ale přímo do bazénu plavat....omg.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ‘I call it sauna head – your ego disappears’: how the UK got hooked on heat | Health & wellbeing | The Guardian
    https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2022/jun/18/i-call-it-sauna-head-your-ego-disappears-how-the-uk-got-hooked-on-heat
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    MESKALITO: Nějak jsem opomněl zarezervovat naší saunu, tak jsme vyrazili na průzkum, musím říct že jsem byl příjemně překvapen až na teplý bazének bylo vše čisté příjemné a nebylo vůbec plno, návštěva večer od 19:30. 90 minut za 325 Kc. Jsou tam dvě sauny jedna podstatně větší cca 10-12 osob a druhá tak pro 4-6. Ve vetsi 92°+ v menší jen 80°. Jeste tam je nejaka mini privat pro 2 s vířivkou. Určitě můžu doporučit teplý bazének můžete nahradit ledovou sprchou.
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Jinak já chodím už zase každý týden do Stepu, a chodím teda bud v po nebo úterý dopoledne(to tam bývá skoro prázdno). Dnes, kdyby tam na hotelu nebyli ubytovaní nějací Finové, tak jsem tam byla sama. V dámských šatnách při příchodu, bylo obsazeno jen 8 skříněk.
    MANDALA
    MANDALA --- ---
    THAIGRR: Moc díky!
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MANDALA: Tady
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    THAIGRR: Avoid tady
    MANDALA
    MANDALA --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenost s finskou saunou na lodi Avoid v Praze na náplavce?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    R_U_SIRIOUS: v Praze nevím, ale kdyby někdy jela do Jáchymova, tam je ve veřejném bazénu Agricola bazének, do kterého se jde po několika širokých schodech.

    Stejně tak ve sv. Kateřině na vysočině.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KALIBAN: Ok, díky, podívám se tam.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    R_U_SIRIOUS: napada me saunaspot kterej ma do sauny tri schudky,, pak tri k bazenku a do bazenku jsou schudky se zabradlim, zadnej zebrik....
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Nepotkali jste náhodou v Praze někde bezbariérovou saunu, přesněji alespoň nějaký pozvolný vstup do ochlazovacího bazénu?
    Mám kamarádku s dětskou mozkovou obrnou, není na vozíku, ale hůř se pohybuje. Má ráda saunu, ale skoro žádné příležitosti...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: Ok ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: jednou, stačilo :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: A co med a zviřátka? ;)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    SPIKE411: přečetla si, že se má před vstupem do sauny umýt a sprcha je moc složité zařízení

    Já byl minulý týden na Avoidu
    Lázně na Lodi – Sauna na lodi v centru Prahy
    https://laznenalodi.cz/
    sauna je menší než na vedlejším Kayaku a není z ní tak hezký výhled
    je tam čisto a klid, odpočívárna dobrá, sprchy dvě, vzadu na palubě kapří káď s vodou a schody do Vltavy (takové zbastlené), kde ale není žádná ohrádka... když jsem tam byl, tak byl ještě velký průtok a málem mě to odneslo :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jinak v Sauny Vltava je to takový blbý. Vlevo sprchy, vpravo bazének, prostředkem se jde do sauny... lidi se tam pak pořád v té chodbičce motají.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KALIBAN: Jako zrovna včera jsem se podivoval, když do bazénku lezla úplně suchá ženská. Moc jsem nepochopil, jaký to mělo smysl. Chtěla se zchladit, než vleze do sauny?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam