• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZULUZUK
    ZULUZUK --- ---
    Mám 40 kg fenu a kastraci zvládla úplně v pohodě, ani nejsou žádný problémy, musím teda zaklepat :)
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    PETRA_CHATEAU: tak jsem před tebou svou návštěvu k tobě zase neututlala :S
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    ALLOPSYCHOSIS: stav se
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    TAPINA: Díky za odezvu a názor .)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SRNKAA: Když ženská jaksi není fenka. Zatímco ženy mají problémy tehdy, když vaječníky přestanou pracovat, nebo nejsou na svém místě (osteoporóza po menopauze a nutnost dodávání umělých hormonů), u fenek je to přesně naopak, škodí, když hormony pravidelně s fenkou třískají a štěňata nikde. Inkontinence u velkých fen hrozí, ale ta se dá řešit léky. Rakovina je rakovina.
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    Nazdárek, potřebovala bych od Vás zkušených "pejskomilů" radu ohledně kastrace fenky. Máme roční beauceronku a moje matka s ní včera byla na kontrole u dr. ( jako štěně jí srazilo auto, takže přední noha to docela odnesla, ale zkrátka jen kontrola u dr.) a domlouvala se s ním, že by jí nechala vykastrovat ( v nějakém časovem horizontu cca do 2 let), dr jí tvrdil že je to úplně bez problému a že to bude jedině dobře. Já se nějak nemůžu přesvědčit, že je to ok, prostě když pořídím fenku tak hold musím počítat s tím že bude hárat a že to budu muset zabezpečit a prevence rakoviny? Ženská si přece taky nenechá vyoperovat vaječníky kvůli prevenci :( Takže Vaše zkušenosti s kastrací fen velkých plemen? Dočetla jsem se jen o problémech s inkontinencí, ale nevím kolik je na tom pravdy. Všem předem děkuji.
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    TYET: jsem ráda,že nejsem sama přecitlivělej máčo.-) Kdybych měla slepici,tak by se jmenovala jarmilka a byla bych schopná s ní jít i na operaci.-)dneska jsem se snažila před kolegama na obědě zachránit vosu,ale nepovedlo se mi to:-/
    Tak držim palce,atˇ atb zaberou a holka si spokojeně kvooká:-)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: aneb... v kazdym chovu mas ztraty zvirat. kdyz je to pod 5% tak dobry, to bylo uz zjisteno, vypocitano a overeno, ze to je normalni i pres veskerou peci
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: tak tak, priste budes vedet, ze ta sekyrka neni zadny tyrani .)
    TYET
    TYET --- ---
    ANABEL_LEE: já vím... ale stejně, asi je to spíš nějaký poselství pro mě, abych všechno tak neprožívala a dokázala se smířit i s porážkou na poli onemocnění slepice :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: no ber to tak ze priroda vi kdo ma prezit :)
    TYET
    TYET --- ---
    ANABEL_LEE: Ne, to jsou tříměsíční kuřata nebo kuřice nebo jak se jim správně říká, měly by být očkovaný.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: nj, ono to fakt muze byt cokoliv, ptaci malarie, kokcidie, viry, bakterie... neres to. Mimochodem, to jsou ty vyneseny zachraneny slepice, nebo mladosky? nejak jsem zapomnela
    TYET
    TYET --- ---
    ještě to nevzdávám, ale nikdy bych nevěřila, jak mě to sebere, jsem celkem zvyklá na různý choroby a úrazy psů a koček, protože je chováme už od mýho dětství a nikdy v životě jsme nebyli bez zvířete, ale že mě takhle zdrchá nemocná slepice, to je teda moc :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TYET: hele ty ptaci choroby, to je spatny, vypadaji vsechny stejne a spatne se leci, tak si to nijak nevycitej, udelalas cos mohla..
    INXS
    INXS --- ---
    :(
    TYET
    TYET --- ---
    Ke slepici: Dneska to už je víc než 60 hodin, co dostala první antibiotikum a nevidím žádný zlepšení.
    Když jí přinesu žrádlo, s chutí se do něho pustí, vypadá to, že má hlad, taky pije.
    Ale je čím dál zesláblejší a hubenější, už se neudrží ani na nohou a padá. Průjem nemá.
    Včera večer jsme se ještě stavovali u veterináře doma a on nám řekl, ať počkáme a kdyby se to nezlepšilo, ať ji v pondělí přivezeme. Jenže já mám dojem, že do pondělí nevydrží.
    Vlastně na ní nic není kromě toho, že hubne a slábne.
    TYET
    TYET --- ---
    GIO: ne, nenesou, jsou jim teprve 3 měsíce, loví je náš barzoj :)
    k té "efektivitě" - pokud je někomu zle a já mám možnost mu pomoct, tak to aspoň zkusím
    GIO
    GIO --- ---
    TYET: a nesou ti uz ty slepice? predpokladam, ze je mate jen kvuli vejcim.... protoze tahle teoreticky ted dost dlouho neponese...jako ja chapu, ze jsi zviratkomil , to ja taky, ale lecit slepice to uz je i na mne vyhlasenou ochranarku silna kava.) kazdoapdne vam fandim a slepce drzim palce.)

    btw vasi psi je lovi? my mame to stesti, ze nasim je drubez i ostatni domaci zvirectvo uplne burt - je to neskonala vyhoda.a nekdy i nevyhoda, kdyz nevyzenou z pozemku sousedovic destruktivni stado ovci a na me, ktera je honi, koukaji jako na trotla, protoze "zvirata se prece honit nesmi"!...,)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LOOKASH: odhaduju recesivní homozygot (--), dominantní homozygot (++) a heterozygot (+-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam