• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    TAPINA: ok to nikdo nikdy nezmínil ... při kontrole se optám , případně ho odvezu jinam ... díky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    J slavim s Balousem - prvni leto po 5 letech bez hotspotu... ta stitna ho musela !uzirat" dost dlouho:( A to letos i chodil spat mokrej, po koupani v rybnice, pac sme par dni stanovali u jezera a nocni koupacky i se psama byly fajn.. Tak me jen vnitrne mrzi, ze me ta spojitost nenapadla driv, ackoli vim, ze je to naprosto iracionalni.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    STERIGMA: A taky bych vyšetřila štítnou žlázu. Přemnožování kožní mikroflóry mívá obykle příčinu někde uvnitř.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STERIGMA: a hypoalergenní stravu jste zkusili? Někdy je ta infekce jen sekundární a problem je spíš v alergii...každopádně pokud už má pyodermii, tak ta antibiotika a šampon budou nutná..
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    máte někdo zkušenost s léčbou stafylococcus intermedius přemnoženou v kůži psa?

    pořád se to vrací a nebaví nás pořád ládovat do hafana antibiotika všeho druhu, tvaru, barvy, ceny, bez výsledku .. šamponů taky dostal několik ... teď se to vrátilo po asi 3/4 roce ... veterinář kupodivu doporučuje antibiotika a šampon ...
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    TAPINA: tak na druhou stranu - aspoň chodí pravidelně očkovat :)
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    TAPINA: tak to je dobra urban legend :-))) to je podobne jako ze psi co jsou na barfu z te syrove stravy urcite zakousnou majitele :-))
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TAPINA: Na mě mají podobný vliv někteří lidi u nás v práci - taky ve mně probouzejí mou vrozenou, pracně potlačovanou vzteklinu.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: :D hezkyyyy
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: :D "sousedka povídala, že...", to je vždycky průšvih. Stejně jako "Ale já četl na internetu ..."
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tak jsem dneska slyšela zajímavou teorii o vzteklině :o) Povídala sousedka jednoho klienta, že vzteklinu mají všichni psi v sobě a tím očkováním se potlačuje, takže když se dlouho nenaočkuje, tak pes začne být vzteklý :D
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    hlásím, že ve Vršovicích/Vinohradech je epidemie psincového kašle. Už jsme si jeden přinesli z procházky tak bacha na to.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SILVILVA: přímo pro psy existuje cerenia, seženeš u veta.
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    Co by jste mi doporučili pro třímesíční sedmi kilové štěně proti zvracení. Nějak jí začalo být špatně při cestování, a jelikož nas brzy nemine i cestování autobusem, tak bych se raději dopředu nejak pojistila...Dekuju za tipy
    WAMI
    WAMI --- ---
    TOY_BOX: ... je těžký rozhodování, kastrace by asi byla fajn, ale chápu ty ALE, který u toho vidíš... :(

    každopádně babská rada, která zabrala relativně širokému okruhu známých, při falešce cecíky obkládat zchlazeným vývarem z maliníkového listí... prý se to vždycky stáhlo během jednoho dvou dnů do pohody...
    GIO
    GIO --- ---
    co se tyce operaci v tomto veku, ja byla vcera jen s "pitomyma" bradavicema, ktere ted pri brani trocoxilu narostly temer ihned do obrich rozmeru a vet se priklanel jednoznacne k formam odstraneni bez anestezie, precijen desetileta doga, to je lepsi aby behala s bradavicem, nez byla uspavana,a to samy argentina s takovou zivotni anamnezou a blbou peci.. holt bych jen podporovala co jde, snazila se co nejjemneji zmirnovat priznaky tech komplikaci a moc bych uz do ni "neryla"...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TOY_BOX: Jestli byla v takovémhle stavu, tak bych ji teda taky neoperovala. Jednak argentinská doga je v jedenácti letech už poměrně dost stará i tak, k tomu ještě takové oslabení organismu.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TOY_BOX: ono otázka je, co je pro ni horší z hlediska prožívání - jestli ta faleška nebo případný pooperační stav, no. To je samozřejmě dost těžký posoudit - ty ji znáš líp. Jako obecné pravidlo samozřejmě je, že se starý pes neoperuje, pokud nemá bolesti nebo to není úplně nezbytné, otázka je, jak moc je jí teď zle z té falešky a jaká je šance, že se dožije další.

    Jinak celkem fajn bejvali tady:
    Kdo jsme - veterinární klinika Anima
    http://www.klinikaanima.cz/

    a na vyloženě speciální zákroky i ty Stodůlky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TOY_BOX: To asi mysleli Pseudogravin, on je ještě Galastop, to je ten šetrnější, ovšem dávka je 1 ml na 10 kg po 4 - 6 dní a 1 ml vychází nějak kolem 60 korun. A ono je jedno, jestli je to faleška nebo jiný důvod, ta účinná látka prostě blokuje laktaci. I kdybys ji chtěla nakonec nechat kastrovat, tak při laktaci to není nejlepší.
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    FIFAJZ: jinak teda ad "vice pohybu" no to je taky tezky, ponevac mluvime psu, kterej byl jak rikam, zavrenej deset dni nebo kolik bez vody a jidla v zime v mrazech mezi bordelem v aute, takze v utulku mi rikali, ze byla tak zubozena, ze z toho auta doslova vypadla, vubec nemohla stat a prvni mesice v utulku (i teda u nas) prozila tak, ze jen spala. ted teda taky hodne spi, ale zda se mi, ze cim dal min co je jisty je to, ze se cim dal vic raduje ze zivota, dneska poprvy doopravdy BEZELA, kdyz jsme ji davali jidlo, koukala jsem jak blazen na to, prastarej bilej pes, co vypada jak godzilla a skace prednima tlapkama na miste, musim to natocit na kameru :) myslim, ze ji hodne zveda to, jak je porad s netvorem, coz je dvoulety vecne stastny pako, tak ze od nej chyta dobrou naladu ale jak tady dlouho bude, to se nevi no :( ja jsem fakt vdecna za kazdej den, co s ni muzu prozit O_o
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam